У Полтавській ОВА наголосили щодо обмежень після припинення діяльності, повʼязаної з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування
У Полтавській ОВА наголосили щодо обмежень після припинення діяльності, повʼязаної з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування

У Полтавській обласній військовій адміністрації в межах забезпечення взаємодії щодо ефективності, прозорості та доброчесності роботи органів влади зауважили, що публічні службовці, повинні у своїй діяльності керуватися низкою положень, що за змістом є обмеженнями та заборонами певних видів поведінки, що у сукупності становлять комплекс антикорупційних механізмів, які виступають „бар’єрами” на шляху вчинення корупційних правопорушень.
Одним з таких антикорупційних інструментів є законодавче встановлення обмежень після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування, в тому числі, під час дії воєнного стану.
У статті 26 Закону України „Про запобігання корупції” (далі – Закон) встановлено низку обмежень для осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зазначених у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що полягають в наступному:
Укладення трудових договорів. Заборонено протягом року з дня припинення відповідної діяльності укладати трудові договори (контракти) або вчиняти правочини у сфері підприємницької діяльності з юридичними особами приватного права або фізичними особами – підприємцями, якщо особи протягом року до дня припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців.
Представлення інтересів осіб. Заборонено протягом року з дня припинення відповідної діяльності представляти інтереси будь-якої особи у справах (у тому числі в тих, що розглядаються в судах), у яких іншою стороною є орган, підприємство, установа, організація, в якому (яких) вони працювали на момент припинення такої діяльності. Під поняттям „орган, у якому працювала особа” слід розуміти державний орган як суб’єкт владних повноважень.
Розголошення/використання інформації. Заборонено безстроково розголошувати або використовувати в інший спосіб у своїх інтересах інформацію, яка стала відома особі у зв’язку з виконанням своїх службових повноважень, крім випадків, установлених законом.
За порушення вищезазначених заборон особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування можуть притягатися до адміністративної та цивільно-правової відповідальності у встановленому законом порядку.