Запитуєте – відповідаємо: закордонний паспорт для дитини (до 12 років)

Дата: 14.06.2021 09:00

Як відомо, на виїзд за кордон дитині теж потрібен окремий закордонний паспорт. Біометричний закордонний паспорт для дитини можна виготовити з народження. Його оформлення має кілька відмінностей від “дорослого” закордонного паспорту, а саме:

• неповнолітнім документ видається строком на чотири роки. З 16-ти років видають  закордонний паспорт, термін дії якого становить 10 років;
  • відцифрований підпис вноситься лише для дітей, що досягли 14 років;
  • відбитки пальців зчитуються та вносяться лише для дітей, що вже досягли 12 років, – і лише за згодою батьків;
  • присутність дитини, що ще не досягла 12 років не є обов’язковою, батьки можуть надати для сканування кольорову матову фотокартку дитини 10×15 см.

Для оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитині, необхідно зареєструватись до “електронної черги” або безпосередньо  звернутися до будь-якого з підрозділів Державної міграційної служби України в Полтавській області.

Подавати документи на виготовлення біометричного паспорта для дитини віком до 12 років мають її батьки .

Необхідні такі документи:

• свідоцтво про народження дитини;
  • паспорт одного з батьків;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);
  • документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів;
  • у разі оформлення другого закордонного паспорта - попередній закордонний паспорт дитини .

Доволі часто виникають питання про фотографування дітей на закордонний паспорт. Відповідаємо:

• після досягнення 12-ти років дитину фотографують у підрозділі під час оформлення документів .
  • до12 років можливі два варіанти:

- безкоштовно сфотографувати дитину у підрозділі — звичайно, якщо вона зможе спокійно дивитися в камеру і не боїться фотоспалаху;

- надати для сканування одну кольорову матову фотокартку 10×15 см— це стосується, зокрема, немовлят. Фото має бути якісним і відповідати чинним стандартам.

Термін виготовлення паспорта:

• 20 робочих днів – 694 грн;
  • 7 робочих днів – 1046 грн .

Щоб транслітерація у дитячому паспорті не відрізнялася від перекладу прізвища у паспорті батьків, повідомте працівників служби про наявність у вас закордонного паспорта.

Виникли питання - звертайтеся на номер телефону «гарячої лінії» (0532)60-89-69 або  у соціальній мережі Facebook УДМС України в Полтавській області https://www.facebook.com/udmspl

Бажаємо вам яскравих та вдалих подорожей, та не забувайте дотримуватися рекомендацій МОЗ при відвідуванні наших підрозділів!

УДМС України в Полтавській області