БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

Звіт голови Білицької селищної ради за 2022 рік

Фото без опису

Звіт голови Білицької селищної ради  про роботу за 2022 рік

 

Шановні жителі громади!

 

Відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  передбачено щорічний звіт селищного голови про свою діяльність та діяльність ради в цілому.

Рік, що минув, змінив світ і кожного з нас. На початку року ми будували багато планів і мали знову робити нашу громаду кращою у всіх відношеннях. Але клята війна змусила переглянути пріоритети і швидко приймати рішення про першочергові напрямки зміцнення та розвитку нашої громади.

Ми щоденно на зв’язку з нашими захисниками, виконуємо замовлення бойових військових частин і кожного дня робимо все, щоб воїни відчували наш міцний тил!

Ми прийняли майже три тисячі українців, які рятувалися тут від війни, і робили все можливе, щоб наші гості відчували себе у нас, як удома.

Ми об’єдналися від малого до поважного, кожен зайняв свою лінію фронту і разом тримаємо стрій!

Дякуємо усім і кожному за щоденну відповідальну роботу, за єднання у прагненні великої Перемоги, яка неодмінно буде!

 

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГРОМАДУ

  • Дата утворення – 12.06.2020 року (розпорядження Кабінету Міністрів України № 721-р від 12 червня 2020 року «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Полтавської області»)
  • Площа громади становить 388,3 км2
  • Населення – 11,3  тис. осіб.

 

Склад громади

До складу Білицької селищної територіальної громади входять  Білицька селищна рада та 6 старостинських округів:

Старостинський округ №1 з центром в с. Бутенки;

Старостинський округ №2 з центром в с. Дрижина Гребля;

Старостинський округ №3 з центром в с. Жуки;

Старостинський округ №4 з центром в с. Марківка;

Старостинський округ №5 з центром в с. Червоні Квіти;

Старостинський округ №6 з центром в  с. Чорбівка.

 

Роботу органу місцевого самоврядування та його виконавчих органів протягом 2022 року планувалося здійснювати згідно попередньо затверджених планів роботи. Однак, у зв`язку з початком збройної агресії, роботу цих органів було переведено на функціонування в умовах воєнного стану.

Для виконання завдань з питань територіальної оборони та забезпечення життєдіяльності об`єктів критичної інфраструктури територіальної громади сприяли створенню та забезпечили роботу Добровольчого формування Білицької територіальної  територіальної громади №1.

 

 

Для забезпечення дотримання правопорядку та охорони об`єктів інфраструктури на базі місцевої пожежної команди було створено місцевий оперативний патруль, роботу якого скоординовано спільно з місцевими підрозділами Національної поліції України.

 По всіх старостинських округах було сформовано відповідні підрозділи оперативного патруля та забезпечено цілодобове чергування у визначених місцях на в`їздах-виїздах у населені пункти та по їх територіях.

Вжиття відповідних заходів дозволило забезпечити керовану та стабільну ситуацію в громаді, а головн: спокій серед місцевого населення.

З метою оперативного вирішення поточних питань життєдіяльності громади роботу усіх органів самоврядування було побудовано з урахуванням нових реалій та вимог.

Завдяки конструктивній роботі виконавчого комітету, структурних підрозділів ради, депутатського корпусу, керівників підприємств, установ та організацій, активних мешканців громади нам вдалося реалізувати більшість із поставлених завдань і досягнути позитивних результатів.

 

Забезпечення діяльності селищної  ради та виконавчого комітету:

У зв`язку із запровадженням воєнного стану та прийнятих у зв`язку з цим нормативно-правових актів більшість повноважень органів місцевого самоврядування з окремих питань було обмежено, окремі з них передано до компетенції виконавчим органам.

Протягом звітного періоду відбулося 12 сесійних засідань, на яких радою прийнято 415 рішень.  Проведено 19 засідань виконавчого комітету, на  яких прийнято  290  рішень.

Відповідно до вимог чинного законодавства на пленарних засіданнях сесії селищної ради було заслухано та схвалено звіт виконавчого комітету селищної  ради щодо виконання місцевого бюджету за підсумками 2021 року, а також три щоквартальні звіти про хід виконання місцевого бюджету 2022 року.

Крім того, впродовж 2022 року були прийняті рішення щодо внесення змін до місцевого бюджету на 2022 рік та спрямування відповідних фінансових ресурсів на забезпечення фінансування захищених статей витрат та першочергові потреби у забезпеченні виконання заходів за окремими напрямками діяльності.

Відповідно до вимог Бюджетного Кодексу України було сформовано та у визначені терміни прийнято бюджет територіальної громади на 2023 рік.

Упродовж 2022 року на сесійних засіданнях ради розглянуто та прийнято рішення щодо затвердження окремих місцевих програм, Порядків та Положень, що регламентують здійснення діяльності за окремими напрямками роботи.

Протягом 2022 року при підготовці до розгляду та прийнятті рішень селищною радою та виконавчим комітетом забезпечено вимоги чинного законодавства.

Селищним головою  видано 465 розпоряджень, до селищної ради надійшло 2969 документи, на які надано відповіді.

Відповідно до вимог чинного законодавства України впродовж 2022 року було забезпечено організацію роботи щодо розгляду звернень громадян.

 

 

 

Відповідно до виданого мною розпорядження було затверджено графік особистого прийому громадян посадовими особами Білицької селищної ради на 2022 рік. У зв`язку із запровадженням воєнного стану особистий прийом громадян було тимчасово припинено.

Загалом за 2022 рік до селищної  ради надійшло 1080 звернень, з них поштою – 1000, на особистому прийомі – 80.

За результатами розгляду звернень, що надійшли впродовж року, 728 з них вирішено позитивно, по 342  зверненнях надано відповідні роз`яснення, по  10 зверненнях - відмовлено  у задоволенні .

Із загальної кількості звернень, що надійшли, 8 колективних, 7 від учасників бойових дій, 17 від  осіб  з інвалідністю та дітей війни, 9 від членів багатодітних родин.

За переліком питань, що порушувалися у зверненнях,  стосувалися: 635 -  аграрної політики і земельних відносин, 175 - з питань соціального захисту,  17 -  з питань праці, 59 – з питань комунального господарства, 3- транспорту,  9 – охорони здоров'я, 100 – з питань житлової політики.

Поряд із розглядом звернень громадян протягом 2022 року було організовано видачу  заявникам довідок різного змісту, кількість яких склала 1651.

Прозорість діяльності селищної ради забезпечується шляхом інформування жителів громади через офіційний сайт Білицької громади та публікаціях на сторінках в мережі Facebook.

  Завдяки спільній цілеспрямованій роботі вдалося забезпечити належне функціонування закладів освіти, культури та медицини, комунальних підприємств,  покращити їх матеріально-технічний стан, покращити інфраструктуру сільських населених пунктів, врегулювати механізм отримання жителями громади адміністративних послуг та досягти позитивних результатів у забезпеченні життєдіяльності громади.

 

ДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану в Україні» протягом 2022 року було забезпечено здійснення  реєстрації 259 актових записів цивільного стану, з них: 

  • про народження – 10;
  • про смерть - 242;
  • про шлюб – 7.

На військовому обліку в громаді перебуває 2219 військовозобов’язаних,  з них:

  • 240 осіб призовного віку;
  • 223 учасники  бойових дій.

 

У зв`язку із початком відкритої збройної агресії та запровадженням воєнного стану, починаючи з 24 лютого 2022 року на територію громади почали прибувати внутрішньо переміщені особи.

Виконавчим комітетом селищної ради та старостинськими округами було забезпечено проведення реєстрації зазначених осіб та надано сприяння в їх розміщенні у приватних оселях місцевих мешканців.

Всього протягом 2022 року на територію громади прибуло та зареєструвалося понад 2600 внутрішньо переміщених осіб. Найбільша їх середньодобова кількість одночасного перебування була зафіксована у березні-травні 2022 року.

З метою надання підтримки внутрішньо переміщеним особам було організовано вивчення їх потреб та запитів і забезпечено подання відповідної інформації до обласного гуманітарного штабу.

Завдяки налагодженню співпраці з благодійними фондами та організаціями внутрішньо переміщеним особам було організовано надання гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів, засобів особистої гігієни, господарчих товарів, одягу та взуття. Крім того, було надано допомогу в оформленні документів для отримання грошових виплат та допомог з державного бюджету та міжнародних фондів.

Досить активно до надання допомоги внутрішньо переміщеним особам долучилися і місцеві мешканці, які ділилися з ними усім що мали – переважно продуктами харчування та овочами.

 

БЮДЖЕТ ГРОМАДИ

За 2022 рік доходи бюджету Білицької селищної територіальної громади  склали   117,7 млн. грн., з них: власні доходи загального фонду – 80,4 млн. грн., офіційні трансферти – 35,7 млн. грн., доходи спеціального фонду – 1,6  млн. грн. Найбільшими платниками податків є: ТОВ «Агропромхолдинг «Астарта - Київ», гуманітарний відділ виконавчого комітету Білицької селищної ради, Представництво "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті".

В структурі власних доходів загального фонду найбільшу питому вагу складають:

  • ПДФО – 44,8 млн. грн. або 55,7 %;
  • податок на майно – 18,4 млн. грн. або 22,9 %;
  • єдиний податок – 7,1 млн. грн. або 8,8 %;

За звітний період отримано офіційних трансфертів – 35,7 млн. грн., із них:

  • дотації з державного бюджету місцевим бюджетам - 2,4 млн. грн.
  • субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам - 31,5 млн. грн.
  • дотації з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам  - 1,6 млн. грн.
  • субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам  - 0,2 млн. грн.

Видатки у сумі 117,4 млн. грн. у звітному періоді спрямовані на:

  • державне управління – 15,4 млн. грн.
  • освіта – 61,4 млн. грн.
  • охорона здоров’я – 4,6 млн. грн.
  • соціальний захист та соціальне забезпечення – 9,3 млн. грн.
  • культура i мистецтво – 4 млн. грн.
  • фiзична культура i спорт – 0,8 млн. грн.
  • житлово-комунальне господарство – 7,8 млн. грн.
  • інша діяльність  –  5,1 млн. грн.
  • резервний фонд – 0,08 млн. грн.
  • кредитування – 2,6 млн. грн.
  • міжбюджетні трансферти  – 6,3 млн. грн.

 

 

ОСВІТА

 Освітня стратегія громади спрямована на забезпечення умов функціонування і розвитку системи освіти, впровадження в життя освітніх реформ держави. 

 Минулий навчальний рік характеризувався напруженою роботою освітян громади, що була спрямована на створення умов рівного доступу до здобуття якісної освіти в освітніх закладах,  створення нового органу управління освітою в умовах воєнного стану.

З початку військової агресії росії ( 24 лютого 2022 року) освітній процес у закладах освіти громади не припинявся, а було лише змінено на дистанційний формат його проведення.

Колективи закладів освіти, культури, спорту громади, гуманітарного відділу, окрім основних завдань, виконували та продовжують виконувати додаткові волонтерські заходи в умовах воєнного стану, серед яких:  психологічна підтримка дітей та їх батьків закладів освіти; виготовлення маскувальних сіток для військових; прийом гуманітарної допомоги та видача продуктів харчування і засобів гігієни населенню (робота гуманітарних  штабів);  прийом, створення належних умов для проживання переселенців, військових; участь в облаштуванні та роботі блокпостів; активна волонтерська діяльність, проведення благодійних ярмарок для допомоги ЗСУ; приготування їжі  (консерви м’ясні та рибні, вареники, печиво та багато іншого) для формування продовольчого резерву та відправлення для потреб ЗСУ.

Мережа закладів освіти громади складається з 7 закладів дошкільної освіти та 9 закладів загальної середньої освіти ( 2 опорних заклади та 7 філій), в них виховуються 167 вихованців та 1113 учнів.

У 2022 році типи та назви закладів загальної середньої освіти громади приведено у відповідність до законодавства України, зокрема Закону України «Про повну загальну середню освіту».  В громаді з’явилися заклади нового типу: ліцеї, гімназії, початкова школа. Відповідно до Прикінцевих положень Закону України «Про повну загальну середню освіту» процес реформування закладів освіти повинен завершитися до 2027 року.

Незважаючи на складну ситуацію в країні, гуманітарним відділом вжито всі необхідні заходи щодо успішного завершення 2021-2022 навчального року .

Вчасно оновлено дані освітніх баз ІСУО та Education, замовлено документи про здобуття базової та повної  загальної середньої освіти.

За результатами навчання свідоцтво про здобуття базової середньої освіти отримали 118  випускників 9-х класів та свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти — 60 випускників 11-х класів, з них 5 випускників з числа ВПО.

 Через запровадження в Україні воєнного стану у 2022 році скасовано проведення зовнішнього незалежного оцінювання, як вступних випробувань до закладів вищої освіти. Замість ЗНО випускники закладів освіти, що здобули повну загальну середню освіту, складали національний мультипредметний тест (НМТ), участь у якому взяли  та відповідно отримали результати  40 випускників  закладів освіти Білицької громади.

У 2022 році поведено моніторинг укриттів та приміщень  закладів освіти щодо можливості їх використання як об’єктів цивільного захисту.

  В результаті проведеної роботи дозвіл на використання найпростіших укриттів, як об’єтів цивільного захисту, отримали 14 закладів освіти громади, 1 заклад дошкільної освіти користується укриттям іншої установи, що знаходиться на  відстані до 50 м.

 Для облаштування укриттів закладів освіти громади використано   коштів в сумі   219,3  тис. грн. ( 119,30 тис.грн - спонсорські, 100 тис.грн -  бюджетні).

У 2022/2023 навчальному році у закладах освіти громади застосовується гнучкий формат організації освітнього процесу (очний, дистанційний, змішаний) за різними формами здобуття освіти, який  залежить  від  ситуації в Україні,  наявності та місткості укриттів, рішень батьків учнів та  педагогічних рад закладів освіти.

У І семестрі 2022-2023 навчального року освітній процес в очному форматі було  організовано в 4 закладах освіти, в дистанційному – в 1 закладі, всі інші заклади загальної середньої освіти  (4) освітній процес організували в змішаному форматі.

В листопаді 2022 року завершено роботи шодо облаштування укриття для Бережнівської філії Бутенківського ліцею. З 01 вересня  2022 року 7 закладів дошкільної освіти громади функціонують очно в режимі груп короткотривалого перебування.

До 1-х класів закладів загальної середньої освіти громади зараховано  101 дитину ( у 2021 році -105), до 10-х класів - 86 учнів( у 2021 році -45).

Для планування та ефективної організації освітнього процесу й формування мережі класів на 2022/2023 навчальний рік освітяни  здійснюють постійний моніторинг контингенту учнів, їх наміри щодо обрання форм навчання та працюють над розробкою власних  алгоритмів організації освітнього процесу.

 У закладах освіти громади здобувають освіту 68 учнів шкіл та 13 вихованців садочків   із числа внутрішньо переміщених осіб..

В закладах освіти громади навчаються 48 учнів з особливими освітніми потребами, з них для 24 організоване інклюзивне навчання, для 7 дітей – навчання за індивідуальною формою ( педагогічний патронат).

Для ефективного  супроводу навчання, виховання та розвитку осіб з особливими освітніми потребами заключено Угоду про співпрацю з Новосанжарським інклюзивно-ресурсним центром.

Основними завданням працівників Центру є проведення комплексної оцінки та здійснення системного кваліфікованого супроводу осіб з особливими освітніми потребами, психологічна підтримка дітей, які переживають психологічну травму; надання додаткових корекційно-розвиткових послуг всім дітям з особливими освітніми потребами, у тому числі й дистанційно.

Робота з дітьми, батьками та педагогами — фахівцями (спеціалістами) ІРЦ проводитися у приміщеннях з наявним укриттям (або поряд — знаходиться укриття), а також по місцю навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладах дошкільної, загальної середньої освіти, які мають власні укриття.

 З початку збройної агресії   значна частина закладів освіти на території Білицької громади  використовувалась для забезпечення тимчасового перебування громадян, які були змушені покинути свої домівки.  Заклади освіти Білицької селищної ради  виконували особливі завдання щодо розміщення та забезпечення потреб  внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій  та місць, де проходили бойові дії. В освітніх закладах було створено всі необхідні умови для проживання тимчасово переміщених осіб та навчання дітей цієї категорії в ЗЗСО громади. Зокрема, в  мистецькій школі, Бережнівській гімназії, Білицькій гімназії №3, Білицькій гімназії №4, Марківській гімназії, Жуківській початковій школі було розміщено понад 150 тимчасово переміщених осіб. На базі Білицького ліцею №1 був розміщений пункт видачі гуманітарної допомоги.

 На  базі 5 закладів освіти громади розгорнуто  Пункти Незламності. Під час тривалих відключень електроенергії в цих пунктах можна відпочити, випити чаю, зігрітися, зарядити телефон, отримати воду.

 

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ

Фізична культура як складова загальної культури, суспільними проявами якої є фізичне виховання та масовий спорт, є важливим чинником здорового способу життя, профілактики захворювань, організації змістовного дозвілля та створення умов для всебічного гармонійного розвитку людини.

Спортивну та фізкультурно – масову роботу забезпечують 9 вчителів  закладів освіти  громади та 8 інструкторів - методистів з фізичного виховання.

 З метою популяризації здорового способу життя проведено різні інформаційно-просвітницькі заходи та змагання.

 Сьогодні учнівська молодь має можливість безкоштовно займатися спортом, відвідуючи спортивні гуртки на базі опорних закладів освіти, де провідними є такі види спорту, як волейбол, баскетбол, кульова стрільба, мініфутбол.

Проводиться також і  фізкультурно–оздоровча  робота серед ветеранів спорту.

Для ветеранів спорту проводяться спортивні змагання з мініфутболу, шахів, шашок, волейболу, також  команди ветеранів спорту беруть участь і в товариських зустрічах, відкритих турнірах в інших містах обласного значення.

На розвиток видів спорту за календарним планом змагань  у 2022 році гуманітарному відділу виконавчого комітету Білицької селищної ради було виділено 17 300 гривень. Для розвитку спорту в громаді за 2022 рік було залучено 52 тис.  грн.  позабюджетних коштів.

КУЛЬТУРА

Мережа закладів культури  налічує 21 заклад  культури, серед яких Білицький краєзнавчий музей, мистецька школа з філією, 10 бібліотек, 9 клубних закладів.

Протягом 2022 року всі заклади культури працювали згідно з планами роботи. Функціонування закладів проходило у відеоформаті та частково в режимі офлайн.

Кількість читачів в бібліотеках  громади налічує понад 5000 осіб, крім видачі літератури для всіх категорій користувачів проводилися масові заходи. Це традиційні бібліотечні бесіди, усні журнали, читацькі конференції, бібліографічні огляди, літературні і тематичні вечори, диспути, вікторини.

Загальна кількість учасників самодіяльності громади – 435 осіб (184-дітей, 251-дорослих).

Здобувачів  початкової мистецької освіти (учнів) - 175 дітей.

 Протягом року на належному мистецькому рівні проведено ряд громадських заходів та взято участь в обласних, регіональних культурно-мистецьких заходах.

Після  повномаштабного вторгнення російської федерації на територію України діяльність та робота закладів культури дещо змінилась. У звичайні трудові будні, репетиції, навчання та гурткову роботу війна внесла свої корективи. З перших днів працівники та учасники колективів взялися до волонтерської роботи на території громади. У перші дні війни разом з працівниками інших відділів та структурних підрозділів розпочали роботу над облаштуванням укриттів.

 З березня по квітень 2022 року працівники закладів культури разом з небайдужими односельцями плели маскувальні сітки, якими забезпечували блок пости сформованої територіальної оборони.

 Збирали, укомплектовували, фасували продукти, речі, одяг для воїнів ЗСУ, територіальної оборони та внутрішньо переміщених осіб.

 Протягом травня - серпня організовували дитячі заходи для дітей, зокрема і для дітей з числа внутрішньо переміщених осіб.

 Протягом року всі заклади культури брали участь у благодійних ярмарках, які проводилися у Білицькій територіальній громаді.

Були організовані благодійні концерти творчих колективів громади, пошиття українських прапорів, виготовлення окопних свічок, в’язання шкарпеток, створення оберегів, малюнків для відправлення з гуманітарною допомогою  для військовослужбовців.

З березня по травень 2022 року в приміщенні Білицької мистецької школи проживали ВПО .

 

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Медичне обслуговування населення громади здійснюється комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги  Білицької селищної ради», до складу якого входять  2 АЗПСМ: Білицька і  Бутенківська та 12 фельдшерсько-акушерських  пунктів. У кожній відокремленій амбулаторії функціонує денний стаціонар.

 Амбулаторно-поліклінічна допомога населенню надається лікарями амбулаторій: 4 лікаря сімейної медицини,1 лікар-терапевт, 2 лікаря-педіатра та середніми медичними працівниками в амбулаторіях та на ФАПах.

На території , яка обслуговується Центром ПМСД зареєстровано:

Всього населення -    11296

В т.ч діти від 6-17 -      1231

В т.ч діти від 0-17 -     1661

Доросле населення -    9635

В т.ч.діти від 0-5 -      430

В т.ч. працездатне -      5354

В зв’язку з повномасштабною війною в Україні, наша громада прийняла більше двох тисяч внутрішньо переміщених осіб, з них:  453 дитини. 327 внутрішньо переміщених осіб (з них 91 дитина) уклали декларації з лікарями Білицького ЦПМСД. Незважаючи на це, медичні послуги надавалися закладом для всіх ВПО в повному обсязі. Кількість відвідувань усього-1168, з них дітей-348.

КНП «Центром ПМСД Білицької селищної ради» було заключено договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

В зв’зку з військовим станом, було отримано в якості централізованого безкоштовного постачання певний перелік інсулінів від КП «Полтавська обласна клінічна ім.М.В.Скліфосовського Полтавської обласної ради», а також від інших благодійних організацій, одна з них «Благодійний Фонд «Повір у себе». А також для хворих на цукровий діабет безкоштовно, шляхом централізованого постачання за рахунок коштів державного бюджету по програмі «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» було отримано 90 систем для вимірювання рівня глюкози у крові Акку-Чек та 56 тисяч тест-смужок, більшу частину яких було видано за призначенням для інсулінозалежних хворих.

Матеріально-технічне забезпечення ЗОЗ, що надають первинну медичну допомогу, регулюється Примірним табелем оснащення, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.01.2018 року № 148 (зі змінами відповідно до наказу МОЗ України від 08.04.2019 р.№797).

Протягом 2022 року з метою забезпечення безперебійної роботи закладів охорони здоров’я в умовах воєнного стану, отримано в якості гуманітарної допомоги від благодійних організацій медичне обладнання.

Від Благодійного фонду «Запорука» на суму 345358.00 грн.

- мікроскоп біологічний,

- стерилізатор повітряний ГП-20,

- холодильник для імунобіологічних препаратів,

- електрокардіограф,

- столик маніпуляційний 4 шт.,

- бактерицидні лампи 8 шт.,

- мульті - моніторинг аналізів крові.

Для обстеження населення в умовах ФАПів та амбулаторій від Громадської організації «Українське громадське об’єднання сприяння хворим на цукровий діабет» на безоплатній основі отримано глюкометри 16 шт. та тест-смужки 36 уп. до них.

Від Центру громадського здоров’я отримано Ноутбуки 2 шт. для належної роботи лікарів на суму 45432грн.30 коп.;термометри медичні безконтактні 3 шт. безоплатно, пульсоксиметри 10 шт. безоплатно.

Потрібно зауважити, що також  було надано в якості гуманітарної допомоги засоби індивідуального захисту такі, як маски медичні в кількості 8 тис. штук, респіратори 200 штук, захисні халати 500 шт.,рукавички 10 тис. шт. антисептики та дезінфікуючі розчини, марля та перев’язувальні матеріали від Благодійного фонду «Карітас Полтава», від Благодійного фонду  «Національна Агенція Гуманітарної допомоги «Здорові», від відокремленого підрозділу Інтерсос-Гуманітарна некомерційна організація в Україні.

 

     ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ

За статистичними даними на території громади налічується 1932 дитини, віком від 0 до 18 років.

На первинному обліку служби у справах дітей перебуває 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 7 - діти-сироти, 8 - діти, позбавлені батьківського піклування, 8 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. Підставою взяття на облік для 2 дітей стало ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків, для 5 дітей - надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

З категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами виховання охоплено всіх, а саме:  під опікою, піклуванням - 10 дітей, на вихованні в дитячих будинках сімейного типу – 4 дітей, в прийомній сім’ї - 1.

Протягом звітного періоду на первинний облік служби взято 1 дитину, позбавлену батьківського піклування. Знято з обліку 1 дитину у зв’язку з досягненням повноліття.

На території громади проживає 33 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (15 - під опікою, піклуванням, 15 дітей - в дитячих будинках сімейного типу, 3 дитини - в прийомній сім’ї), з них 18 дітей з інших територій.

Протягом 2022 року під опіку, піклування влаштовано 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, 1 дитину-сироту знято з обліку по досягненню повноліття.

З метою здійснення систематичного нагляду за умовами утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ях опікунів, піклувальників, дитячих будинках сімейного типу, прийомній сімʼї, працівниками служби здійснено обстеження всіх зазначених родин. Порушень прав дітей не виявлено.

 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Протягом 2022 року відділом соціального захисту населення виконавчого комітету Білицької селищної ради в межах своїх повноважень забезпечено виконання окремих напрямків Програми соціального захисту населення Білицької селищної ради на 2022-2024 роки, затвердженої рішенням шістнадцятої сесії восьмого скликання від 23 грудня 2021 року №2 (далі –Програма).

На місцевому рівні Програма є системним та послідовним інструментом по забезпеченню потреб жителів громади в соціальних гарантіях та послугах.

Ця Програма  не дублює, а гармонійно доповнює та розширює державні програми підтримки пільгових категорій громадян.

У травні 2022 року, з метою реагування на виклики воєнного стану, Порядок надання грошової матеріальної допомоги, який є невід’ємним додатком до Програми, доповнено слідуючими важливими пунктами:

-грошова допомога військовослужбовцям ЗСУ на лікування, які отримали поранення, контузії, травми в бойових діях по відбиттю військ російської федерації, за незалежність та територіальну цілісність України;

-грошова допомога одному з членів сім’ї, які проживають на території громади (чоловік/дружина, або батьки, або брат/сестра, або діти), військовослужбовців ЗСУ, які героїчно загинули (померли внаслідок поранення, контузії, травми) в бойових діях по відбиттю військ російської федерації, за незалежність та територіальну цілісність України.

На підставі протокольних рішень комісії з питань надання грошової матеріальної допомоги мешканцям Білицької територіальної громади надано грошової  допомоги 5 військовослужбовцям ЗСУ  на лікування (по 15 тис. грн. кожному) на загальну суму 75,0 тис. грн.

Надано грошову допомогу 10 членам сім’ї, які  проживають на території громади (чоловік/дружина, або батьки, або брат/сестра, або діти), військовослужбовців ЗСУ, які героїчно загинули (померли внаслідок поранення, контузії, травми) в бойових діях по відбиттю військ російської федерації, за незалежність та територіальну цілісність України ( по 25 тис. грн. кожному) на загальну суму 250,0 тис.грн.

Одним із напрямків Програми є виплата компенсації за догляд, що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (далі – соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі).

На підставі протокольних рішень комісії для комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, протягом 2022 року таких виплат проведено на загальну суму  232,8 тис. грн.

В межах виконання даної Програми забезпечено пільги 23 категоріям населення шляхом проведення компенсаційних виплат на пільговий проїзд на приміських маршрутах загального користування автомобільним та залізничним транспортом на загальну суму 527,4 тис. грн.

На виконання заходів Програми  підтримки добровольчого формування Білицької територіальної громади №1 на 2022 рік, затвердженої рішенням виконавчого комітету від 25.04.2022 №67, забезпечено надання матеріальної допомоги 49 членам добровольчого формування  (по 10,0 тис. грн. кожному) на загальну суму 490,0 тис. грн.

Забезпечено пільги, які фінансуються з обласного бюджету, членам сімей учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни на відшкодування витрат з безоплатного поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій та  осіб з інвалідністю внаслідок війни на загальну суму 33,6 тис. грн.

Протягом 2022 року сектором з прийому документів на призначення державних соціальних допомог, пільг, субсидій та інших видів соціальної підтримки населення прийнято  документів від громадян для призначення 1376 соціальних послуг, в тім числі: 995 соціальних допомог, 301 житлової субсидії, 80 пільг, із застосуванням електронного документообігу в програмному комплексі  «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» з подальшою передачею до відділу №4 управління соцзахисту населення Полтавської районної військової адміністрації (Звіт в розрізі соціальних послуг в Додатку №1).

За період з 24.02.2022 року по 31.12.2022 року при значній допомозі та участі посадових осіб старостинських округів, інших структурних підрозділів виконавчого комітету селищної ради, опрацьовано 2237 заяв про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та сформовано довідки.

Протягом 2022 року прийнято 550 рішень про надання комунальною установою «Центр надання соціальних послуг» базових соціальних послуг.

Згідно підпункту 10 пункту 4 статті 11 Закону України «Про соціальні послуги» визначено, що до повноважень виконавчих органів рад об’єднаних територіальних громад належать забезпечення ведення Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг на місцевому рівні.

На виконання статті 15 Закону України «Про соціальні послуги» Міністерством соціальної політики України розроблено Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг.

Полтавська область ввійшла до переліку областей, включених до пілоту щодо дослідного впровадження Реєстру надавачів юридичних осіб і фізичних осіб –підприємців, як підсистеми Єдиної інформаційної системи соціальної сфери.

Відділом розпочата робота з підсистемою Єдиної інформаційної системи соціальної сфери «Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг».

Комунальною установою  «Центр надання соціальних послуг» Білицької селищної ради  (далі  – Центр) – здійснює  комплексні заходи соціального захисту населення, структурні підрозділи якого провадять соціальну роботу та надають соціальні послуги  особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.

Базовим відділенням Центру є відділення соціальної допомоги вдома, послуги в якому  отримали 290 осіб, з них одинокі громадяни -177, одиноко проживаючі – 113, особи з інвалідністю - 59 ( в тому числі 1 інвалід війни, внутрішньо переміщені особи - 6, особи віком 80 років і старше 118, з повністю втраченою руховою активністю - 15,  На даний час 30 соціальних робітників забезпечують надання соціальної послугу догляду вдома та паліативного догляду непрацездатним громадянам, які проживають у 14 населених пунктах Білицької громади.

При відділенні  функціонує  пункт прокату засобів реабілітації, де особи з обмеженими фізичними можливостями мають змогу взяти в тимчасове користування палиці, милиці, туалетні стільці та інвалідні візки  (відповідно медичного  висновку). За звітний період  видано в тимчасове користування   21 засіб реабілітації. Всього пункт прокату налічує 59 одиниць засобів реабілітації. У 2022 році пункт  прокату технічних засобів реабілітації Центру  поповнилося новенькими ТЗР на суму 8430 грн.а саме: новеньке крісло колісне, палиця опорна, ходунки надані  ТОВ «НОРМА-ТРЕЙД», яке спеціалізується на забезпеченні технічними засобами реабілітації людей з інвалідністю. Це стало можливим завдяки тісній співпраці з Департаментом соціального захисту населення Полтавської ОДА, який включив наш Центр до свого проєкту по поповненню фондів засобів реабілітації центрів та терцентрів області Міжнародну допомогу отримали від Програми Розвитку ООН. Також від благодійної організації «Благодійний фонд «Запорука» на загальну суму 24525грн., ходунки нерегульовані, не складні для дорослих - 10 шт., стілець туалетний сталевий регульований – 5 шт., палиця металева(алюміній) - 10 шт.                                               Отримані засоби реабілітації вже знайшли своїх господарів та полегшують їм життя. 

Для  створення  необхідних  умов,  які  дають можливість особам з  обмеженими фізичними можливостями  вести  повноцінний  спосіб   життя  згідно з індивідуальними можливостями,  Центром  надаються транспортні послуги автомобілем установи. За звітний період надано 46 транспортних послуг 31 особі з частково втраченою руховою активністю.

  З метою надання соціальних послуг особам, які проживають у віддалених населених пунктах громади, в установі створено мультидисциплінарну команду з надання соціальних послуг. До складу команди входять перукар, швачка, робітник з комплексного обслуговування та ремонту будинків, соціальний працівник, соціальний робітник. За звітний рік мультидисциплінарною командою  здійснено 20 планових виїздів під час яких 225 осіб отримали 420 соціальних послуг. Комплексними послугами охоплені жителі  сіл Чорбівка, Червоні Квіти, Дрижина Гребля, Марківка, Трояни, Свічкареве. Громадяни похилого віку  мали змогу отримати послуги перукаря та швачки. Особам, яким важко пересуватись, послуги надавались за місцем проживання.

В зв’язку з появою в громаді внутрішньо переміщених осіб,  при відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги  створено банк одягу, взуття, та інших побутових речей, до якого жителі громади безкоштовно передають різний одяг, взуття, іграшки, дитячі коляски, ковдри та інші речі, які у подальшому, за потреби, безкоштовно  передаються багатодітним, малозабезпеченим родинам, особам похилого віку та особам з інвалідністю, а також особам, що опинилися в складних життєвих обставинах, а саме внутрішньо переміщеним особам.

Великий обсяг робіт в звітному році  проведено з категорією внутрішньо переміщених осіб. Також проводилися бесіди з метою мінімізації психологічного стресу, адаптації до нового соціуму.

  ПРОМИСЛОВА ТА АГРОПРОМИСЛОВА ІНФРАСТРУКТУРА

   Основу економічного розвитку громади становить  сільське господарство.

 Промисловість Білицької територіальної громади представлена в основному підприємствами переробки сільськогосподарської продукції. Провідне місце займають філія «Кобеляцький цукровий завод» ТОВ «Цукорагропром», яке  на жаль не працює, ПАТ ДПЗКУ «Кобеляцький КХП».

 Провідне місце в економіці громади займають сільськогосподарські товаровиробники, а саме: ТОВ АФ «Добробут», СТОВ  «Україна», ФГ «Громада», СТОВ «Бережнівське», ФГ «Нива», ФГ «Урожай», ПАФ «Мир», ФГ «Червоні Квіти» та ряд інших. 

Аграрний сектор спеціалізується на вирощуванні зернових культур, кукурудзи, сої, ріпаку та соняшнику.

В населених пунктах Білицької селищної ради здійснюють діяльність  понад 300 приватних підприємців. Основні види діяльності: роздрібна торгівля, громадське харчування, надання послуг. 

 

ЖИТЛОВО –КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАСТВО

Для вирішення питань по утриманню об’єктів комунальної власності, надання  послуг з водопостачання та водовідведення, збору та вивезення твердих побутових відходів на території  Білицької  селищної ради діє ПКС «Старт» та  КП «Бутенківське».

 В 2022 році було здійснено ряд заходів, спрямованих на забезпечення комфортних, належних та безпечних  умов для жителів громади, на покращення благоустрою населених пунктів, на приведення водогінних мереж громади в належний технічний та санітарний стан.

Підприємства протягом 2022 року здійснювали комплекс заходів щодо утримання території, об’єктів благоустрою з метою забезпечення та підвищення комфортності умов проживання мешканців населених пунктів Білицької селищної громади, а також покращення санітарного стану території.

У 2022 році було заключено договір з Комунальним підприємством «СпецЕко» м.Горішні Плавні  на захоронення  твердих побутових відходів та з приватним підприємцем на погрузку та перевезення твердих побутових відходів на полігон побутових відходів.

 

 

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ НАСЕЛЕННЯ

Пожежну охорону на території громади забезпечує  Білицька місцева пожежна охорона, яка є місцевим рятувальним підрозділом, утвореним Білицькою селищною радою згідно рішення  третьої сесії Білицької селищної ради восьмого скликання від 24 грудня 2020 року шляхом реорганізації Комунальної організації "Місцева пожежна охорона Бутенківської сільської ради", яка складається з двох місцевих пожежних команд, які  розміщені в  смт. Білики та с. Бутенки.

Аналіз надзвичайних подій (ситуацій), що трапилися на територій селищної ради та стан реагування на них місцевими пожежними командами громади.

Площа Білицької селищної ради (об’єднаної територіальної громади) становить 388,3 км².

Населення громади становить 11114  осіб, з них: міське -  4101 осіб,  сільське  -  7013 осіб.

До Білицької селищної ради входять 25 населених пунктів: смт. Білики, с.Бережнівка, с. Зелене, с.Бутенки, с.Вишневе, с.Вітрова Балка, с.Колодяжне, с.Чумаки, с.Шапки, с.Дрижина Гребля, с.Жуки, с.Рубани, с.Мирне, с.Марківка, с.Трояни, с.Свічкареве, с.Жирки, с.Кустолові Кущі, с.Прогрес, с.Степове, с.Червоні Квіти, с.Білоконівка, с.Комарівка, с.Червоне,  с.Чорбівка,

 Станом на 01.01.2023 року на території Білицької селищної ради:

1. Виникло 97 надзвичайні події.

2. Виявлено загиблих внаслідок пожеж за даний період 1 (одну) особу (15.12.2022 року с. Чумаки, вул. Яблунева, 22)

3. Виявлено загиблих в наслідок утоплення за даний період 1 (одну) особу (19.08.2022 року с. Бутенки р. Вовча)

4. Одержали травми 0 осіб (0%);

5. Врятовано будівель, споруд, техніки, майна на загальну суму близько 15 млн. гривень, а саме:

5.1. Житлових будинків - 9.

5.2. Господарчих будівель громадян – 10.

5.3. Транспортних засобів – 2 одиниці.

Завдяки співпраці з міжнародними партнерами (Німеччина, Словаччина)  Білицькій громаді передано 2 пожежні автомобілі  Mercedes та  Reno. Автомобілі сприятимуть вогнеборцям ефективно виконувати завдання з ліквідації надзвичайних ситуацій, надавати допомогу постраждалим.

 Ротарі клуб Кобеляки передано Білицькій місцевій пожежній охороні генератор, придбаний за кошти Ротарі України для забезпечення безперебійної роботи в умовах виникнення надзвичайної ситуації.

 

Про зроблене

В рамках договору про співпрацю між Білицькою селищною радою, громадською організацією «Всеукраїнське об’єднання «Українські рубежі» та Польським центром міжнародної допомоги від 16.11.2022 року  залучено 36 мешканців громади та ВПО до робіт із забезпечення життєдіяльності населених пунктів громади терміном на 3 місяці.

На виконання розпорядження начальника Полтавської обласної військової адміністрації від 28.10.2022 № 358, відповідного рішення виконавчого комітету Білицької селищної ради від 02.11.2022  № 237  до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану у 2022 році  залучено  28 жителів громади.  Виконувалися роботи по переробці продукції сільського господарства для надання внутрішньо переміщеним особам та соціально незахищеним верствам населення, заготівлі дров, розвантаженні (сортуванні) гуманітарної допомоги, ліквідації стихійних сміттєзвалищ та прибирання узбіч доріг на території громади. На оплату праці було виділено 241 тис. грн. з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

       Укладено меморандум про співпрацю між міжнародною гуманітарною організацією «Людина в біді» та Білицькою селищною радою. У рамках співпраці проведено поточний ремонт приміщення бувшої філії "Дрижиногреблянська загальноосвітня школа І ступеня" опорного закладу "Бутенківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня ім. Ю.П.Дольд-Михайлика" для облаштування місць тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб під час воєнного стану. Вартість проєкту 662,627 тис. грн. Гуманітарною організацією надано будівельні матеріали на суму 432,627 тис. грн., підрядні роботи виконано за рахунок коштів місцевого бюджету на 230,00 тис. грн.         

 У проєкті «Курс на Незалежність», організованого  завдяки  співпраці 

українського бізнесу та німецького  банку розвитку:  агропромхолдингу «Астарта – Київ», партнерами  з впровадження якого є благодійний  фонд   «Повір у себе», благодійна організація  БО «Світло надії» та агенція  місцевого  економічного  розвитку «АМЕР»,  отримали перемогу  проєкти чотирьох суб’єктів господарювання Білицької громади. Це ФОП Бабич Ірина Павлівна,  ФОП Калініченко Віктор  Миколайович, Скрильник Катерина  Сергіївна (засновниця  ФГ «Володар – С»), Троян Віталій Володимирович (КП «Білики - Агро» Білицької селищної ради). Переможці проєктів отримали обладнання на суму 12 тис. євро. При реалізації проєктів суб’єктами господарювання  буде  створено по 3 робочих місця з числа ВПО, 10 % виробленої продукції протягом 12 місяців буде передано на користь потребуючих осіб у "продуктовий банк" громади.

Завдяки Швейцарській  агенції  з розвитку  Посольства  Швейцарії  в Україні  на території  Білицької територіальної громади впроваджено проєкт «Доставка   продуктів у громади, де проживають ВПО через стимулювання місцевої економіки».   Особливістю  цього проєкту  є те, що  працівники повинні  бути особи з числа внутрішньо переміщених осіб. Продукція консервного цеху (соління,   варення,  тушонка) надається ВПО. У цеху працює 10 осіб ВПО. 19 січня   відбулася зустріч  представника Швейцарської  агенції  з розвитку  Посольства  Швейцарії  в Україні,   Агропромислового холдингу «Астарта – Київ»,  Білицького селищного голови   з працівниками консервного цеху  «Білики – Агро» (передано 2 генератори для потреб громади).

В 2022 році Білицька громада стала переможцем грантового  проєкту «Консорціум територіальних громад як запорука сталого розвитку малого та середнього підприємництва». Основною метою цього проєкту є створення сприятливого бізнес-середовища для розвитку малого та середнього бізнесу шляхом підтримки впровадження інновацій у секторі органічного та крафтового виробництва, а також стимулювання розширення бізнесу та торгівлі між потенційними українськими та європейськими партнерами в рамках створеного консорціуму територіальних громад. 

У рамках конкурсу міні – грантів «Сміливі» гранти на придбання  обладнання:

 - у категорії «Мікропідприємництво»  отримав 1 суб’єкт господарювання (80 тис. грн.);

-  у категорії  «Самозайнятість» отримала 1 фізична особа (30 тис. грн.).

Конкурс міні – грантів відбувся завдяки партнерству Райффайзен Банку та агропромхолдингу Астарта-Київ, партнерами з впровадження є благодійний фонд «Повір у себе» та благодійна організація «Світло надії».

Завдяки Rotari Foundation через Чехо-Словацький округ 2240   КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Білицької селищної ради» передано  спеціалізований автомобіль для обслуговування населення  громади. Автомобіль повністю відповідає вимогам Міністерства охорони здоров’я України щодо транспортних засобів для сільської медицини.

          

 Завдяки благодійній фінансовій допомозі  міжнародних партнерів,  активній громадській активності депутата Білицької селищної ради, голови ГО «Берегині Громади» Катерини Скрильник у рамках проєкту екстреного реагування для забезпечення водою жителів громади  придбано 2 генератора потужністю  44 кВт для забезпечення жителів громади водопостачанням у зимовий період  у разі аварійного відключення електроенергії.

Завдяки фінансовій підтримці Дитячого фонду ООН (Юнісеф) придбано для Бутенківського ліцею:

- 11 тепловентиляторів для обігріву приміщень (31,5 тис. грн.),  дизельне паливо та бензин (22,5 тис . грн.),  2 генератори (56 тис. грн.).

 Для Білицького ліцею №1: генератор (23,7 тис. грн.),                                           7 металопластикових вікон (60,9 тис. грн.),  дизельне паливо та бензин                    (25,1 тис. грн.).

З перших днів збройної агресії мешканці нашої громади активно відгукнулися на заклики щодо надання допомоги нашим захисникам.

По кожному старостинському округу та у центральній садибі громади було організовано пункти збору продуктів харчування, овочевої продукції, засобів гігієни та теплих речей, які централізовано формувалися та згідно потреб доставлялися до військових частин та внутрішньо переміщених осіб.

На території громади було організовано  збір коштів на придбання автомобілів там інших дороговартісних приладів для потреб ЗСУ. До цієї важливої потреби долучилися всі працівники закладів  місцеві суб`єкти підприємницької діяльності та окремі мешканці громади.

Робота по наданню допомоги нашим захисникам продовжується.

 

Шановні жителі громади!

У цей нелегкий час війни чекали від місцевої влади виважених та своєчасних рішень щодо забезпечення безпеки в населених пунктах, життєдіяльності громади та функціонування об`єктів інфраструктури. Аналізуючи усе, що нам вдалося зробити спільними зусиллями протягом року, вважаю що ми справилися з цим завданням.

Уся наша спільна робота -  моя, як селищного  голови, депутатського корпусу, апарату ради та виконавчого комітету була у всіх перед очима, і кожен може надати їй оцінку.

Те, що ми вистояли та прожили цей нелегкий рік - це наш спільний результат, який не був би таким, якби ми не об`єдналися та не згуртувалися усі разом.

Я вдячний усім, хто допомагав нам вистояти в цей нелегкий для усіх нас час. Усім, хто відгукувався на перше прохання надання допомоги у забезпеченні життєдіяльності громади, збереженні спокою на території населених пунктів, у наданні допомоги нашим захисникам, усім хто приймав у своїх оселях внутрішньо переміщених осіб та ділив з ними усе, що мав…

Закликаю всіх і надалі бути єдиними, адже,  у цьому наша сила, у цьому запорука наближення нашої спільної Перемоги!

І нехай рік, що розпочався, виправдає наші найсміливіші очікування та стане роком нашої Перемоги!

 

Селищний голова                                                                 Микола СКРИЛЬНИК

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь