A A A K K K
для людей із порушенням зору
БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

Звіт голови Білицької селищної ради за 2023 рік

Фото без описуЗвіт голови Білицької селищної ради про роботу за 2023 рік

Відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  передбачено щорічний звіт селищного голови про свою діяльність та діяльність ради в цілому.

Мій звіт – це звіт про роботу всієї нашої громади. Бо у час війни ми стали єдиним цілим у підтримці Збройних Сил України, ми всі разом продовжуємо працювати, виконувати свої завдання, незважаючи на всі виклики воєнного стану. Сумлінна праця і підтримка армії – це основний наш внесок у Перемогу!

Перш за все, хочу подякувати кожному, хто захищає нашу державу, нашу громаду на фронті.  Сил їм і якнайшвидшої Перемоги, яка неодмінно буде!

Дякую жителям громади, волонтерам, всім, хто допомагає і підтримує Збройні Сили України, хто проявив добро та співчуття і подав руку допомоги внутрішньо переміщеним особам, надавши їм прихисток від війни.

Завдяки  співпраці з благодійними фондами та організаціями   організовано надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам у вигляді продуктових наборів, засобів особистої гігієни, господарчих товарів, одягу та взуття. Крім того, було надано допомогу в оформленні документів для отримання грошових виплат та допомог з державного бюджету та міжнародних фондів.

 Протягом 2023 року робота селищної ради, виконавчого комітету, депутатського корпусу направлена, в першу чергу, на забезпечення обороноздатності громади та підтримку військовослужбовців Збройних Сил України, які задіяні у заходах по протистоянню ворогу, на створення умов для безперебійного навчання дітей, надання медичних послуг, соціального забезпечення військовослужбовців, сімей, що опинились в складних життєвих обставинах та ін.

 

 ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ТА ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

 

Протягом звітного періоду відбулося 13 сесійних засідань, на яких радою прийнято 724 рішення.  Проведено 16 засідань виконавчого комітету, на  яких прийнято  408  рішень.

Відповідно до вимог чинного законодавства на пленарних засіданнях сесії селищної ради було заслухано та схвалено звіт виконавчого комітету селищної  ради щодо виконання місцевого бюджету за підсумками 2022 року, а також три щоквартальні звіти про хід виконання місцевого бюджету 2023 року.

Крім того, впродовж 2023 року були прийняті рішення щодо внесення змін до місцевого бюджету на 2023 рік та спрямування відповідних фінансових ресурсів на забезпечення фінансування захищених статей витрат та першочергові потреби у забезпеченні виконання заходів за окремими напрямками діяльності.

Відповідно до вимог Бюджетного Кодексу України було сформовано та у визначені терміни прийнято бюджет територіальної громади на 2024 рік.

Упродовж 2023 року на сесійних засіданнях ради розглянуто та прийнято рішення щодо затвердження Стратегії розвитку Білицької селищної територіальної громади на  період до 2027 року, окремих місцевих програм, Порядків та Положень, що регламентують здійснення діяльності за окремими напрямками роботи.

Селищним головою видано 446 розпоряджень, до селищної ради надійшло 4916 документів, на які надано відповіді.

Відповідно до вимог чинного законодавства України впродовж 2023 року було забезпечено організацію роботи щодо розгляду звернень громадян.

За 2023 рік до селищної ради надійшло 220 звернень, з них поштою – 200, на особистому прийомі – 20.

За результатами розгляду звернень, що надійшли впродовж року, 87 з них вирішено позитивно, на 133 надано аргументовані роз`яснення.

Із загальної кількості звернень, що надійшли, 19 - колективних, 5 - від учасників бойових дій, 22 - від осіб  з інвалідністю та дітей війни, 4 - від членів багатодітних родин.

За переліком питань, що порушувалися у зверненнях,  стосувалися: 

24 -  аграрної політики і земельних відносин,  43 – соціального захисту, 51 – комунального господарства, 12 – житлової політики, 7- транспорту, 4- праці та заробітної плати , 2 – охорони здоров'я.

Поряд із розглядом звернень громадян протягом 2023 року було організовано видачу  заявникам довідок різного змісту, кількість яких склала 1146.

 

Починаючи з 01.01.2023 року відділ Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Білицької селищної ради розпочав свою роботу.

          За звітний період було опрацьовано 8810 звернень громадян з них:

  • Соціальні питання – 3674 звернення;
  • Реєстрація місця проживання – 1906 звернення;
  • Реєстрація нерухомості – 2803 звернень;
  • Земельні питання – 427 звернення.

 

ВОЛОНТЕРСЬКА (БЛАГОДІЙНА) ДІЯЛЬНІСТЬ

З початку збройної агресії наша громада, як і вся Україна, перейшла на новий формат життя та роботи. Колективи установ, закладів громади, окрім основних завдань, виконували та продовжують виконувати мобілізаційні заходи в умовах воєнного стану, серед яких:  ментальна підтримка дітей та їх батьків закладів освіти;  активна волонтерська діяльність по допомозі нашим військовим: виготовлення маскувальних сіток, придбання  дронів, тепловізорів, автомобілів, автомобільних шин, спецодягу, проведення благодійних концертів та  ярмарків, приготування їжі  (вареники, печиво, м’ясні вироби та багато іншого), прийом та створення належних умов для проживання внутрішньо переміщених осіб.

Велика увага у закладах культури приділяється роботі по національно-патріотичному вихованню (виготовлення оберегів для ЗСУ, виготовлення окопних свічок). Активно здійснюється діяльність на підтримку ЗСУ благодійними концертами, з метою збору коштів для потреб військових.

Протягом 2023 року проведено наступні благодійні заходи:

  • «Масляна у Біликах», зібрано коштів у сумі 97 615 грн.;
  • "Fish Chervoni Kvity Fest" – 26 654 грн.

Чорбівський СБК:

  • благодійний концерт «Мама. Україна. Перемога», зібрано коштів у сумі 3 675 грн.

Червоноквітівський СК:

  • благодійний концерт «Мати – життя джерело, світлий оберіг», зібрано 13  371 грн.;
  • «В моїм серці Україна», зібрано 12 500 грн.
  • благодійний концерт аматорського хорового колективу «Калина» с.Степове, зібрано  8 840 грн. Долучилися до збору коштів захиснику – односельцю Бугайцю Олександру Іллічу на генератор.

Білицький СБК:

  • благодійний концерт до Дня Святого Миколая і Нового року, зібрано               4 040 грн.

 

Ми постійно спілкуємося з нашими хлопцями на передовій та прислухаємося до їх потреб, намагаємося підтримувати захисників та придбавати найбільш дороговартісні речі, щоб вони могли воювати і захистити себе. Для оперативного реагування під час виконання військових завдань необхідно, щоб наші Захисники були повноцінно забезпечені транспортними засобами.

 Протягом 2023 року:

 -  передано 6 авто для наших військовослужбовців та Volkswagen LT (з проведеним ремонтом) місцевому волонтеру Олені Пастернак, яка  доставляє допомогу на передову (1 авто придбане головою СФГ «Відродження» Дригою Валерієм Васильовичем, 1 авто придбане за благодійні кошти керівників фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств громади, 1 -  за кошти громадської спілки «Всеукраїнська аграрна рада», 1- за кошти, виручені під час проведення благодійних ярмарків, 1 авто передано, яке перебувало у комунальній власності громади, на балансі КНП "Центр ПМСД Білицької селищної ради", також  відремонтовано і приведено до ладу  один автомобіль, який передано на допомогу нашим бійцям - землякам).

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

- придбано та передано 8 комплектів шин.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

- придбано та передано 11 тепловізорів і 1 тепловізорний приціл.

Фото без описуФото без опису

Фото без описуФото без опису

Фото без описуФото без опису

Фото без описуФото без опису- придбано і передано 3 квадрокоптери (1 – придбано Дригою Романом Валерійовичем та ГО «Громада. Інвестиції. Розвиток.», 2 – придбані за кошти, зібрані під час проведення благодійних заходів).

Фото без описуФото без опису

Також на запити наших земляків - захисників придбано і передано такі пристрої, технічне обладнання та господарські товари:

  • 3 повербанки;
  • потужна рація;
  • 2 акумулятори живлення та зарядний пристрій до них;
  • нова акумуляторна батерея;
  • метеостанція;
  • планшет і карта памяті;
  • генератор;
  • 2 інтелектуальні акумулятори;
  • запасні частини для авто;
  • 2 зарядні пристрої для АКБ;
  • акумуляторна пила;
  • бензопила;
  • масло;
  • 2 круглих напилки;
  •  закуплено і передано тканину волонтерській групі Тітаренко Алли для пошиття одягу для наших бійців;
  • лікарські препарати;
  • цвяхи будівельні;
  • лопати;
  • скотч пакувальний;
  • плівка.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Фото без описуФото без опису

Для Третього відділу Полтавського районного ТЦК та СП передано матеріали для облаштування пунктів несення служби.

Фото без опису

Все вищеперелічене придбане за рахунок благодійних коштів  працівників структурних підрозділів Білицької селищної ради, працівників гуманітарного відділу, закладів освіти, культури, медицини, комунальних підприємств, а також небайдужих жителів нашої громади.

 

 

 

БЮДЖЕТ ГРОМАДИ

 

За 2023 рік доходи бюджету Білицької селищної територіальної громади  склали   168,0 млн. грн., з них: власні доходи загального фонду – 105,7 млн. грн., офіційні трансферти – 55,3 млн. грн., доходи спеціального фонду – 7,0  млн. грн. Найбільшими платниками податків є: Гуманітарний відділ виконавчого комітету Білицької селищної ради, ТОВ Фірма «Астарта - Київ», Приватна агрофірма "МИР".

 

          В структурі власних доходів загального фонду найбільшу питому вагу складають:

Фото без опису

 

За звітний період отримано офіційних трансфертів – 55,3 млн. грн., із них:

  • дотації з державного бюджету місцевим бюджетам – 22,3 млн. грн.
  • субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 31,0 млн. грн.
  • дотації з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам - 1,3 млн. грн.
  • субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам - 0,7 млн. грн.


Фото без опису

Видатки у сумі 171,0 млн. грн. у звітному періоді спрямовані на:

  • державне управління – 21,3 млн. грн.
  • освіта – 68,8 млн. грн.
  • охорона здоров’я – 5,5 млн. грн.
  • соціальний захист та соціальне забезпечення – 15,5 млн. грн.
  • культура i мистецтво – 4,5 млн. грн.
  • фiзична культура i спорт – 1,3 млн. грн.
  • житлово-комунальне господарство – 16,0 млн. грн.
  • економічна діяльність – 5,4 млн. грн.
  • інша діяльність  –  5,6 млн. грн.
  • міжбюджетні трансферти  – 27,1 млн. грн.

Фото без опису

 Протягом 2023 року передано субвенції з місцевого бюджету:

- субвенція з місцевого бюджету на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування (розвиток та фінансова підтримка Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцька центральна районна лікарня» - 626891,89 грн.; утримання трудового архіву Кобеляцької міської ради – 140100 грн.);

- субвенція з місцевого бюджету на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (надання субвенції на ремонт доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності - 5449994,89 грн.);

- субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів (підтримка Поліції - 99783,6 грн.; підтримка ЗСУ – 19737397 грн.; підтримка СБУ – 100000 грн.; підтримка РВА – 760000 грн.);

 - інші субвенції з місцевого бюджету (співфінансування інвентаризації земельних ділянок під лісосмугами - 34749,54 грн.; оздоровлення дітей-сиріт - 105550,93 грн.; Новосанжарський ІРЦ - 40138,11 грн.).

 

 

ОСВІТА

 

Загальна середня освіта

Функціонування освітньої галузі громади в 2023 році  забезпечували 9 закладів загальної середньої освіти, з них:

ліцеїв – 2 , які є і опорними;

гімназій -  5;

початкових шкіл – 2.

Гімназії та початкові школи є філіями опорних закладів.

В ІІ семестрі 2022/2023 навчального  року освітній процес лише в 4 закладах освіти здійснювався за очною формою навчання, а в 5 ЗЗСО – за змішаною. 

Попри воєнний стан за результати навчання у 2022/2023 н.р.:

  • навчальний рік завершили 1114 учнів;
  • 432 учні 4-х класів вперше в цьому році отримали свідоцтва про початкову освіту;
  • 107 здобувачів освіти отримали свідоцтва про базову середню освіту , з них 9 з відзнакою;
  • 46 – отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту, з них 1 випускницю  Білицького ліцею №1 нагороджено золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні».

35 випускників нашої територіальної громади взяли участь у Національному мультипредметному тесті.

Станом на 01 вересня 2023 року у закладах загальної середньої освіти Білицької селищної територіальної громади відкрито 79 класів, в яких навчається 1097 здобувачів освіти.

Середній показник наповнюваності класів закладів загальної середньої освіти громади становить 13,8  учнів, що на 0,3 менше ніж у 2022 році.  

Проєктна потужність закладів загальної середньої освіти використовується лише на 55%. 

З 01.09.2023 року заклади загальної середньої освіти працюють за очною формою навчання.

Залишається актуальним питання оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти (далі - ЗЗСО) і приведення її у відповідність до потреб громади.

З метою оптимізації мережі та враховуючи відсутність учнів 5-9 класів у філії «Кустолово-Кущівська гімназія» Білицького ліцею №1  Білицької селищної ради, рішенням сесії Білицької селищної ради 30 серпня 2023 року цей заклад було оптимізовано шляхом зміни типу, відповідно  гімназію -  на початкову школу.

 

Дошкільна освіта

На території Білицької селищної  ради  функціонувало 7 закладів дошкільної освіти. В них виховуються 165 вихованців, потужність закладів використовується на 73%.

 Всі ЗДО працюють в очному форматі в режимі 8-годинного прийому дітей.  

 

Робота з обдарованою молоддю

У березні 2023 році у громаді проведено  Конкурс читців творів Тараса Шевченка  «Тарасовими шляхами». Переможниця місцевого конкурсу Ладна Світлана, учениця 11 класу Білицького ліцею №1, нагороджена Грамотою Полтавської обласної військової адміністрації за креативне та сучасне читання творів Шевченка.

У листопаді - грудні 2023 року відновлено проведення І та ІІ  етапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, Конкурсів імені Петра Яцика та імені Тараса Шевченка, участь у яких взяли понад 670 учнів шкіл громади.

Для розвитку творчого та інтелектуального  потенціалу дітей  Білицької селищної ради  в закладах освіти громади організовано роботу 12  гуртків різних напрямків (науково-технічний, фізкультурно-спортивний, військово-патріотичний, «Школа безпеки»),  які  відвідують 195 дітей.

 

Інклюзивне навчання в закладах освіти

Важливим пріоритетом у роботі освітньої галузі є забезпечення якісною освітою дітей з особливими освітніми потребами.

З кожним роком розширюється мережа класів з інклюзивним навчанням у закладах освіти  Білицької селищної  ради. Станом на 01.09.2023 року у 7 закладах загальної середньої освіти Білицької селищної  ради відкрито 24 інклюзивних класи, де здобувають освіту 30 дітей з особливими освітніми потребами, для забезпечення освітнього процесу в інклюзивних класах введено 24,0 штатних посад асистента вчителя; у 4 закладах загальної середньої освіти для 6 учнів з особливими потребами організовано індивідуальне навчання. Також у Білицькому ЗДО «Дзвіночок» відкрито 2 групи, де організовано інклюзивне навчання для 4 вихованців з особливими освітніми потребами.

 

Організація харчування

Харчування учнів та вихованців закладів освіти реалізується в межах  Регіональної програми «Дітям Полтавщини – якісне харчування» на 2021-2024 роки.

 Кожен заклад освіти  громади має свої особливості: приміщення, режим навчання, кількість учнів, кадри тощо. Тому харчування організоване, зважаючи на них.

Закладами освіти харчування організовано самостійно, тобто страви готують штатні працівники закладів.

Для вихованців ЗДО організоване дворазове харчування: сніданок, обід, а в закладах загальної середньої освіти - одноразове гаряче харчування відповідно до норм харчування (сніданок).

Затверджено вартість харчування однієї дитини за день для вихованців дитячих садочків  на 2023 рік у сумі 45 грн.  (рішення двадцять восьмої сесії  Білицької селищної ради восьмого скликання від 22 грудня 2022 року № 3) та вартість харчування для учнів 1-4 класів - 30 грн. (рішення двадцять восьмої сесії  Білицької селищної ради восьмого скликання від 23 березня 2023 року № 9).

Вартість харчування одного учня 5-9 класів, із числа пільгових категорій, становила 35 грн., одного учня 10-11 класів, з числа пільгових категорій - 40 грн. (рішення двадцять восьмої сесії  Білицької селищної ради восьмого скликання від           23 березня 2023 року №  9).

У 2023/2024 н.р. безоплатним одноразовим гарячим харчуванням в ЗЗСО охоплені:

 419 учнів 1-4 класів;

 156 учнів 5-11 класів.

У закладах дошкільної освіти громади пільговим та безкоштовним харчуванням охоплено 47 вихованців.

 

 

Організація підвезення учнів та педагогічних працівників

Автобусний парк закладів освіти Білицької селищної ради складається з 5 автобусів, що здійснюють підвезення 350 учнів та 20 педагогів до місця навчання та додому. Підвіз здійснюється за 6 маршрутами загальною протяжністю 585 км. Для перевезення такої кількості дітей рух здійснюється за кількома маршрутами.

 

Облаштування укриттів (ЗСЦЗ)

Головною умовою роботи закладів освіти в очній формі є наявність захисних споруд. На території громади в закладах освіти облаштовано  16  найпростіших укриттів для розміщення всіх учасників освітнього процесу. ЗСЦЗ оснащені системою сповіщення,   інтернетом, санвузлами  та місцями для сидіння. В захисних спорудах створені всі умови для перебування дітей під тривалого часу дії повітряної тривоги: створено запас питної та технічної води, медичних засобів.

Постійно проводиться робота над вдосконаленням вже існуючих захисних споруд.

Так, у 2023 році було здійснено капітальний ремонт та розширення площі укриттів Бутенківського ЗДО «Барвінок» та філії «Білицька гімназія №3».

Білицький ліцей №1 та Білицький ЗДО «Дзвіночок» використовують укриття інших установ, що знаходяться в межах пішохідної доступності, передбаченої законодавством.

 

Фізична культура і спорт

Фізкультурно-оздоровча робота в громаді та спортивні заходи здійснюються у відповідності  обласної Програми розвитку фізичної культури та спорту на 2021-2024 роки, затвердженої рішенням сесії обласної ради від 29 грудня 2020 року №44, до Програми розвитку масового спорту за місцем проживання  до 2024 ріку в Білицькій територіальній громаді. Для заохочення спортсменів прийнято Положення про матеріальне заохочення спортсменів, представників  та спортивних інструкторів Білицької селищної ради-переможців та призерів офіційних міжнародних, всеукраїнських та обласних та районних змагань від 25 травня 2021 року.

Фото без описуФото без опису

 Для організації фізкультурно – оздоровчої роботи використовуються спортивні зали закладів освіти  та існуючий потенціал фізкультурних кадрів.

Спортивну та фізкультурно – масову роботу забезпечують 8 вчителів  закладів освіти та 10 інструкторів методистів з фізичного виховання.

З метою популяризації здорового способу життя проведено різні інформаційно-просвітницькі заходи, зокрема: «Олімпійський тиждень», «Олімпійський урок», «Здоровим бути модно», «Олімпійці серед нас», «Олімпійськими просторами».

З метою залучення до активних оздоровчих занять проводились і інші  різноманітні шкільні змагання: «Тато, мама, я – спортивна сім’я», «Веселі старти».

З метою популяризації спорту було проведено змагання  між школами з міні-футболу серед юнаків та дівчат, тенісу настільного, баскетболу, стрітболу, шашок , шахів, волейболу. 

Відповідно до обласної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2021–2025 роки:

проводиться селищна спартакіада допризовної молоді; 

18 лютого 2023 року у м. Миргород, учасники фінальних змагань чемпіонату Територіальної організації "Колос" у Полтавській області з волейболу серед чоловіків.

25 лютого 2023 року в спортивних залах Розсошенської і Терешківської гімназій відбулися змагання чемпіонату Місцевого осередку ГО ВФСТ Колос у Полтавському районі з волейболу серед жінок. Команда Білицької громади зайняла третє місце.

1 березня 2023 року в м. Миргород за сприяння управління молоді і спорту Полтавської ОВА і Полтавського обласного відділення НОК УКРАЇНИ відбулися фінальні змагання чемпіонату Територіальної організації ГО ВФСТ Колос у Полтавській області з волейболу серед жінок, де завоювали друге місце.

22 квітня 2023 року на майданчиках зі штучним покриттям с. Щербані і спортивному комплексі с. Розсошенці за сприяння Управління молоді та спорту Полтавської ОВА і Полтавського обласного відділення НОК УКРАЇНИ відбулися фінальні змагання чемпіонату Територіальної організації ГО ВФСТ Колос у Полтавській області з міні-футболу серед юнаків 2008 року народження і молодших, де команда Білицької громади завоювала третє місце.

17 червня 2023 року в м. Миргород за сприяння управління молоді і спорту Полтавської ОВА і Полтавського обласного відділення НОК УКРАЇНИ відбулися змагання чемпіонату Територіальної організації ГО ВФСТ Колос у Полтавській області з пляжного волейболу серед жінок, де команда Білицької громади отримала третє місце.

02 липня 2023 року у м. Полтаві на площі біля театру Гоголя відбулися ветеранські змагання “Сильні України”. В цих змаганнях участь брав наш земляк Володимир Нестеренко, який показав високі результати, а саме ІІ місце в змаганнях на аеробайках та І місце у веслуванні на концепті.

8 липня 2023 року за сприяння Управління молоді і спорту Полтавської ОВА та Полтавського обласного відділення НОК УКРАЇНИ м. Кобеляки відбулися змагання чемпіонату Територіальної організації ГО ВФСТ Колос у Полтавській області з пляжного волейболу серед дівчат 2007 року народження і молодших. Спортивну честь Білицької громади захищали учениці Бутенківського ліцею Глумна Вікторія та Магарамова Лейла, які зайняли  третє місце.

19 серпня 2023 року команда Білицької громади взяли участь в обласних спортивних змаганнях на "Кращу спортивну громаду Полтавської області 2023 року" з населенням більше 10 тисяч, які проходили в м. Миргород, за сприяння Управління молоді та спорту Полтавської ОВА і Полтавського обласного відділення НОК України Територіальна організація ГО " ВФСТ " Колос " у Полтавській області, де зайняла друге місце.

07 жовтня 2023 року в місті Кобеляки на майданчику зі штучним покриттям відбувся чемпіонат Територіальної організації ГО ВФСТ " Колос " у Полтавській області з міні футболу серед дівчат 2006 року народження і молодших де завоювали друге місце.

28 жовтня 2023 року на території Щербанівської територіальної громади відбулась Друга спартакіада Полтавського району серед територіальних громад команда Білицької громади завоювала перше місце.

23 листопада 2023 року за сприяння Управління молоді та спорту Полтавської ОВА в с. Розсошенці, Щербанівської громади відбувся особистий чемпіонат Територіальної організації ГО " ВФСТ " Колос " у Полтавській області з шашок серед чоловіків, де Георгій Горгола завоював третє місце.

15 листопада 2023 року за сприяння Управління молоді та спорту Полтавської ОВА в м. Миргород відбулися комплексні змагання Територіальної організації       ГО " ВФСТ " Колос " у Полтавській області серед ветеранів 35+, де наша команда завоювала друге місце.

8 листопада 2023 року в Розсошенцях відбувся відкритий чемпіонат з дартсу місцевого осередку ГО "ВФСТ "Колос" у Полтавському районі. Наша громада гідно виступила на цих змаганнях та продемонструвала високі результати.

Перше місце серед жінок – Ананенко Альона.

25 червня 2023 року команда виконавчої влади взяла участь в спартакіаді голів,старост та членів виконавчої влади з таких видів спорту як волейбол, шахи, шашки, настільний теніс, дартс.

У вересні 2023 року команда виконавчої влади взяла участь в туристичних змаганнях з пішохідного туризму та  туристичному орієнтуванні, ІІІ місце Віктор Попруга з туристичного орієнтуванні.

Для розвитку спорту було закуплено спортивного інвентарю довготривалого використання на суму 183970 грн. Відповідно до Положення про матеріальне заохочення спортсменів та спортивних інструкторів Білицької селищної ради -переможців та призерів офіційних міжнародних, всеукраїнських, обласних та районних змагань  виплачено 147,5 тис. грн. Для розвитку спорту в громаді за 2023 рік було залучено 35 тис. грн. позабюджетних коштів.

Сьогодні учнівська молодь має можливість безкоштовно займатися спортом, відвідуючи спортивні гуртки на базі опорних закладів освіти , де провідними є такі види спорту, як волейбол, баскетбол, кульова стрільба, міні-футбол, шахи, теніс настільний.

 

Молодіжна політика

У 2023 року призначено відповідального за здійснення молодіжної політики у громаді - провідного спеціаліста з питань молодіжної політики, яка пройшла навчання «Базовий тренінг Програми «Молодіжний працівник» - 2023 від Всеукраїнського молодіжного центру Міністерства молоді та спорту України.

 Затверджено Програму розвитку та підтримки молодіжної політики на території Білицької селищної ради на 2023-2025 роки, яка розроблена  на основі Національної молодіжної стратегії до 2030 року та обласної Програми з реалізації молодіжної політики на 2021 – 2025 роки.

Створено Молодіжну раду при Білицькій селищній раді, до якої увійшли                   10 осіб.

Протягом чотирьох місяців діяльності Молодіжної ради було проведено                 2 засідання. Відповідно до плану роботи  було проведено діалогову зустріч та онлайн-опитування «Молодь 21 століття», в ході якої з’ясовано потребу у смарт-просторі для самоосвіти молоді. Проведено волонтерську ініціативу «Подарунок від Миколая для ЗСУ» (зібрано солодощі, теплі речі, малюнки, обереги та інші важливі речі й продукти). Члени Молодіжної ради  провели заходи арттерапії «Петриківський розпис», «Розпис тканини» для мешканців громади. Організували разом із місцевою учнівською молоддю різдвяні колядки у смт. Білики та с. Бутенки.

Фото без описуФото без описуФото без опису

Культура

 

До мережі закладів культури Білицької селищної територіальної громади входить 21 заклад, а саме: 7 – будинків культури, 2 – сільські клуби, 10 бібліотек, мистецька школа і краєзнавчий музей.

На базі закладів культури громади діють 26 аматорських формувань, гуртків, любительських об’єднань (з них 9 - дитячих). В Білицькій селищній територіальній громаді діють два колективи, які мають звання народних, і один – зразковий, а саме:

Народний аматорський хор «Чебреці» Білицького СБК, рік створення - 1958,  присвоєння звання народного - 1997 рік,  підтвердження звання народного – 2021 рік;

Народний аматорський хореографічний колектив «Чебреці» Білицького СБК, рік створення - 1995, присвоєння звання народного - 2014 рік, підтвердження звання народного –2021 рік;

Зразковий хореографічний колектив «Мальви» Білицької мистецької школи, рік створення – 2009, присвоєння звання зразкового – 2014 рік. Підтвердження звання зразкового – 2021 рік.

Фото без описуФото без опису

З січня 2023 року закладами культури Білицької громади  згідно річного плану заходів організована та проведена діяльність з відзначення урочистих та пам’ятних дат, заходи по збереженню національних традицій, нематеріальної спадщини, популяризація української автентичності. З метою популяризації української культури творчі колективи громади брали участь у міжнародних фестивалях, конкурсах. Відзнаки за період січень – листопад 2023 року:

- Лауреат І ступеню Народний хор «ЧЕБРЕЦІ» Білицького СБК (керівник Микола Валко) у Міжнародному двотуровому багатожанровому фестивалі (дистанційно) "Шлях до Перемоги", Україна-Австрія;

- Диплом І ступеню  Народний хоровий колектив «ЧЕБРЕЦІ» Білицького СБК  (керівник Микола Валко) у Міжнародному двотуровому багатожанровому фестивалі  «SEA STARS 2023» (Румунія);

- Диплом І ступеню Народний аматорський хор «ЧЕБРЕЦІ» Білицького СБК (керівник Микола Валко) у Міжнародному двотуровому фаховому фестивалі талантів, Нью-Йорк, дистанційно;

- Лауреати: ансамбль «Чорбівські молодички», Світлана Щербак; дипломанти: Юлія Шишацька, дует «Мальви» Чорбівського СБК (керівник Юлія Шишацька) у Міжконтинетальному радіо-фестивалі української пісні «Співай рідною» на радіо «ETHNO FM”, Сакраменто, США.

Фото без описуФото без опису

 

Білицька мистецька школа (із філією с. Бутенки):

Колектив школи налічує 20 чоловік (18 – викладацький склад, 3 – технічний персонал).

Відділи (відділення), що існують у школі:

  • Інструментально-теоретичний
  • Вокально-хореографічний
  • Відділ образотворчого мистецтва

Контингент учнів: 194.

Середня вартість навчання за 1 місяць: 107 грн. 50 коп.

Творчі колективи:

  • зразковий хореографічний колектив «Мальви»;
  • вокальний колектив «Зоряний час»

Фото без опису

  1. Участь у конкурсах:
  • 26.01.2023 р.. Всеукраїнський конкурс мистецтва «Оксамит» м. Київ ( в номінації «Вокал» - I премія);
  • 14.02.2023 р.. Всеукраїнський вокальний конкурс «Зимовий мотив»               м. Миколаїв ( диплом II ступеня); 14.02.2023 р.. Міжнародний онлайн фестиваль-конкурс «Славянски Венец» Грузія ( диплом II ступеня);
  • 20.02.2023 р.. Всеукраїнський 2-туровий конкурс образотворчого, декоративно-ужиткового та сучасного мистецтва «Ліга талантів ART» м. Київ (лауреат I ступеня, лауреат II ступеня);
  • 07.03.2023 р. Обласний конкурс «Герої сьогодення - очима дітей» серед учнів художніх шкіл та художніх відділень мистецьких шкіл (чотири диплома III ступеня);
  • 12.04.2023 р.  III Всеукраїнський 2-туровий вокальний конкурс «Сонячна домінанта» м. Миколаїв (номінація «Естрадний вокал» - п’ять дипломів I ступеня, диплом II ступеня);
  • 21.04.2023 р. XIX Регіональний дистанційний конкурс образотворчого мистецтва «Барви рідної землі» м. Гадяч (III місце);
  • 10.05.2023 р. Обласний конкурс виконавської майстерності учнів мистецьких шкіл «Музичний вернісаж 2023» м. Полтава в номінації «Вокал естрадний» отримали I та  II місце, в номінації «Вокал народний» - III місце;
  • 06.06.2023 р. Обласний конкурс образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва «Світ навколо нас» творчості учнів мистецьких шкіл Полтавської області.( отримано I місце, II місце, п’ять III місць);
  • 14.10.2023 р. Відкритий фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» м. Полтава                              (в номінації «Вокал естрадний» - I місце);
  • 30.10.2023 р. III Всеукраїнський 2-туровий вокальний конкурс «Осінній промінь» м. Миколаїв ( номінація «Естрадний вокал» - диплом I ступеня та диплом II ступеня);
  • 07.11.2023 р.  I Відкритий міський конкурс декоративно-прикладного мистецтва «Наші традиції - наше коріння» для учнів мистецьких навчальних закладів та художніх студій м. Полтава. ( два дипломи II ступеня, диплом III ступеня);
  • 24.11.2023 р.. Обласний телешоу-конкурс дитячої пісні та танцю «Естрадна веселка» м. Пирятин ( номінація «Вокал» - III місце);
  • листопад 2023 р.  Обласний огляд-конкурс народної творчості «Звучи, рідна мово» ( номінація «Хореографія» - диплом I ступеня).

 

Фінансово – господарська діяльність гуманітарного відділу

У 2023 році для установ, закладів освіти, культури та спорту було використано такі кошти місцевого бюджету:

Гуманітарний відділ (апарат, централізована бухгалтерія, відділ забезпечення) – 4608428,92 грн.

Використані кошти місцевого бюджету для зміцнення матеріально-технічної бази – 930641,77 грн.

Разом по установі  5539070,69 грн.

КУ « Центр професійного розвитку педагогічних працівників» – 700012,18 грн.

 Використано кошти місцевого бюджету для зміцнення матеріально-технічної бази – 41548,00 грн.

Разом по установі  741560,18 грн.

Заклади дошкільної освіти громади – 9873293,75 грн.

Всього для зміцнення матеріально-технічної бази -897346,81 грн.

Разом по закладах дошкільної освіти  10770640,56 грн.

Заклади загальної середньої освіти громади – 44781912,42 грн.

Всього для зміцнення матеріально-технічної бази – 2933200,03 грн.

Разом по закладах загальної середньої  освіти  47715112,45 грн.

Заклади культури (селищний та  сільські будинки культури, сільські клуби) - 2717564,41 грн.

Всього для зміцнення матеріально-технічної бази – 489973,00 грн.

Разом по закладах культури  3228287,12 грн.

Бібліотеки громади – 867962,90 грн.

Разом по бібліотеках  875925,48 грн.

Білицький краєзнавчий музей – 98629,89 грн.

Всього для зміцнення матеріально-технічної бази – 34991,68 грн.

Разом по музею  133621,57 грн.

Білицька дитяча мистецька школа – 3066511,47 грн.

Всього для зміцнення матеріально-технічної бази 40321,36 грн.

Разом по мистецькій школі по місцевому бюджету  3106832,83 грн.

Разом по мистецькій школі по власних надходженнях  55262,41 грн.

Спорт громади – 933135,36 грн.

Всього для зміцнення матеріально-технічної бази – 332873,52 грн.

Разом по спорту  1266008,88 грн.

 

У 2023 році в громаді почала функціонувати комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Білицької селищної ради» (далі – Центр) – новостворена установа (відповідно до  рішення двадцять восьмої сесії селищної ради восьмого скликання від 22.12.2022 р. №5 «Про створення комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Білицької селищної ради», діяльність якої підпорядкована меті – сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, їх психологічна підтримка та консультування.

Центр є бюджетною установою, яка належить до комунальної власності Білицької територіальної громади  та складовою системи загальної середньої освіти.

У 2023 році фахівцями Центру забезпечено науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої освіти та консультативна підтримка системи професійного розвитку педагогічних кадрів, яка поєднує організацію навчання на курсах підвищення кваліфікації при Полтавській академії неперервної освіти імені М.В.Остроградського та інших суб’єктів надання послуг підвищення кваліфікації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №800 (зі змінами від 27.12.2019 №1133), координацію та анонсування науково-методичних заходів з педагогічними працівниками у професійних спільнотах в міжкурсовий період відповідно до компетентнісного та андрагогічного підходів.

З метою координації роботи професійних спільнот педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої  освіти, спрямування діяльності на розвиток творчого потенціалу педагогів, виявлення і пропагування інноваційних ідей та освітніх технологій, поширення творчих здобутків, впровадження кращого педагогічного досвіду у практику роботи, підвищення професійної компетентності педагогічних працівників щодо застосування ефективних технологій, формування та розвиток фахових компетентностей в контексті Концепції «Нова українська школа» впродовж 2023 року працівниками комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Білицької селищної ради»» організовано систему

заходів та проведено:

- практичний інтенсив для заступників директорів з навчально-виховної роботи та педагогів-практиків НУШ освітніх закладів Білицької громади з теми: «Формувальне оцінювання: від компетентного вчителя - до вмотивованого учня»;

- семінар-практикум «Цифрові компетентності вчителя під час дистанційного (змішаного) навчання» для педагогічної спільноти вчителів математики, інформатики та географії;

- творчі звіти педагогів, що атестувалися у 2023 році;

- виїзний семінар до ботанічного заказника «Драбинівка» під гаслом Teacher`s QUEST «З Україною в серці!» для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, практичних психологів, соціальних педагогів, представників природничої, здоров’язберігаючої, технологічної  та фізкультурної галузей;

- інструктивно-методичні  наради по особливостях організації та плануванню роботи педагогічних працівників з усіх навчальних предметів у 2023-2024 н.р.;

- практично-методичний семінар для педагогічної спільноти  асистентів учителів, практичних психологів, соціальних педагогів на тему: «Особливості педагогічної роботи з дітьми на візку» на базі Новосанжарського ІРЦ;

- практичний інтенсив для представників природничої освітньої галузі  з теми: «Удосконалення творчої педагогічної діяльності вчителя в умовах реформування освіти».

- у рамках співпраці з Державною службою якості освіти в Полтавській області фахівцями Служби був проведений семінар-тренінг для керівників педагогічних спільнот Білицької ТГ на тему: «Інструменти виявлення та подолання освітніх втрат» та інші.

 

 

ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ

 

          На первинному обліку служби у справах дітей перебуває 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 7 - діти-сироти, 9 - діти, позбавлені батьківського піклування, 122 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. Підставою взяття на облік для 17 дітей стало ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків, для 105 дітей - надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, всі діти зазнали психологічного насильства.

З категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами виховання охоплено всіх, а саме - під опікою, піклуванням -11 дітей, на вихованні в дитячих будинках сімейного типу – 4 дітей, в прийомній      сім’ї - 1.

Протягом звітного періоду на первинний облік служби взято 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, 1 дитину-сироту. Знято з обліку 1 дитину у зв’язку з досягненням повноліття. Взято на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах – 122 дитини. Працівниками служби у справах дітей надано консультації щодо оформлення одноразової матеріальної допомоги по досягненню дитиною повноліття в гуманітарному відділі виконавчого комітету Білицької селищної ради.

На території громади проживає 28 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (16 - під опікою, піклуванням, 12 дітей – виховуються в дитячих будинках сімейного типу, з них 15 дітей з інших територій).

Протягом 2023 року під опіку, піклування влаштовано 1 дитину-сироту, 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, 1 дитину, позбавлену батьківського піклування знято з обліку по досягненню повноліття.

Фото без опису

З метою здійснення систематичного нагляду за умовами утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ях опікунів, піклувальників, дитячих будинках сімейного типу, прийомній сімʼї, працівниками служби здійснено обстеження всіх зазначених родин. Порушень прав дітей не виявлено.

Із загальної кількості дітей зазначеної категорії:

9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, мають закріплене житло (1 дитина має право власності, 8 - право на користування житлом), 7 дітей не мають закріпленого житла, у зв’язку із відсутністю житла у батьків.

         На квартирному обліку перебуває 3 особи з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком від 18 до 23 років, 2 особи віком від 23 до 35 років, 3 дитини, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16-річного віку і не мають житла.

Також служба веде облік дітей, яким надано статус дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. На обліку перебуває 105 таких дітей. При виконавчому комітеті селищної ради створена та діє комісія з питань захисту прав дитини, яка є консультативно-дорадчим органом. Організаційне забезпечення діяльності комісії здійснюється службою у справах дітей селищної ради.

На контролі в службі у справах дітей перебуває 2 дитини-сироти, які знаходяться під опікою і переміщені до Білицької громади внаслідок воєнної агресії. Служба у справах дітей надавала сім’ям з дітьми необхідну благодійну та гуманітарну допомогу. Працівниками служби за звітний період підготовлено 1 дозвіл на перетин кордону та тимчасовий виїзд дитині-сироті, яка перебуває під опікою.

Протягом поточного року проведено 22 засідання, на яких розглянуто 57 питань стосовно забезпечення реалізації прав дітей.

Впродовж 2023 року розглянуто 46 усних звернень громадян, 97 заяв, 56 листів від установ та організацій з питань реалізації державної політики у сфері охорони дитинства, підготовлено 116 вихідних документів.

Працівниками служби підготовлено 5 висновків про надання згоди на позбавлення батьківських прав, 4 висновки щодо встановлення факту відсутності участі батька у вихованні дитини, 2 висновки про доцільність встановлення опіки (піклування), 1 висновок про усунення перешкод у спілкуванні одного з батьків з дитиною, 2 висновки про надання статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, 1 висновок про надання статусу дитини - сироти,  3 висновки про надання згоди на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право користування яким мають неповнолітні діти,  Підготовлено 146 проєктів рішення до виконавчого комітету Білицької селищної ради, з них 104 – про надання статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

 

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

 

Медичне обслуговування населення громади здійснюється комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги  Білицької селищної ради», до складу якого входять 2 АЗПСМ: Білицька і Бутенківська та 12 фельдшерсько-акушерських  пунктів. У кожній відокремленій амбулаторії функціонує денний стаціонар.

Задекларовано станом на 01.12.2023 року  9558 осіб. Задекларовані внутрішньо переміщені особи – 329 (з них 84 дітей).

Заклад працює за основним договором первинної медичної допомоги та має 3 пакети спеціалізованої медичної допомоги:

24 пакет – «Мобільна паліативна допомога дорослим та дітям». Послуги отримують щомісячно 53 особи, що потребують паліативного лікування.

41 пакет - «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги». На протязі року виявлено 9 осіб хворих на туберкульоз, двоє пацієнтів знаходяться на активному лікуванні в Бутенківській АЗПСМ із них одна дитина. Для діагностики туберкульозу за кошти місцевого бюджету було закуплено 100 доз туберкуліну на 3451,50 грн.

51 пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні». За 2023 рік було проконсультовано пацієнтів із психічними розладами – 194 особи.

З липня 2023 року заклад впровадив пілотний проект універсально-прогресивної моделі патронажних відвідувань вдома. Працюють дві медичні сестри, які обслуговують 14 дітей до року.

Згідно Постанови КМУ № 1301 «Про затвердження Порядку забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших окремих категорій населення медичними виробами та іншими засобами» 10 пацієнтів отримують технічні засоби реабілітації придбані за кошти місцевого бюджету. З них 1 особа є ВПО, що задекларована та зареєстрована в смт. Білики. Витрачено коштів за 2023 рік – 182470,40 грн.

Щомісячно лікарі виписують пільгові рецепти згідно Постанови КМУ №1303, що оплачені за кошти місцевого бюджету. Витрачено коштів на  2023 рік – 188377,49 грн.

Для обстеження пацієнтів здійснено за 2023 рік лабораторних  досліджень: загальний аналіз крові – 3 751, загальний аналіз сечі – 2394, електрокардіографія – 2812, швидкий тест на COVID-19 – 1005. Загальна сума витрат на лабораторну діагностику – 148209,55 грн., включаючи послуги за договором, які виконує Кобеляцька міська лікарня.

За 2023 рік лікарями було здійснено прийомів пацієнтів  - 28254, із них 7490 дитячих прийомів. Медичним транспортом закладу було здійснено 3706 викликів  на дому, із них 211 дітей.

Для наближення медичної допомоги до населення були здійсненні виїзди  лікарів КНП «Центр ПМСД Білицької ради» у ФАПи та проведені прийоми, загальна кількість оглянутих пацієнтів – 317 осіб. Медичними сестрами було організовано прийом  на ФАПах  пацієнтів для консультації міжнародної гуманітарної організації «Премьер уржанс інтернаціональ» у складі: сімейний лікар, соціальний працівник, психолог і  «Мобільної бригади сексуального та репродуктивного здоров’я», м. Полтава, у складі бригади: акушер-гінеколог, кардіолог. Всього  оглянуто 552 пацієнти.

Амбулаторно на денному стаціонарі отримали лікування 969 осіб.

Здійснювалася імунно-профілактика населення максимальне охоплення населення профілактичними щепленнями є одним з пріоритетних  завдань Центру ПМСД. Протягом року медичними працівниками проводиться робота з населенням, щодо обізнаності та довіри до вакцинації. Профілактичні щеплення дорослому та дитячому населенню здійснюються згідно календаря профілактичних щеплень. На протязі року було щеплено 1051 дитина, дорослих – 834 особи вакциною від COVID-19, проти грипу вакциновано – 80 осіб.

Протягом поточного року, працівники КНП «Центр ПМСД Білицької селищної ради» постійно підвищували свою кваліфікацію за дистанційною та очною формою навчання на базі Академії НСЗУ та Дія.Освіта.

Дохідна частина на 2023 рік складалась з наступних доходів:

Доходи від реалізації послуг з медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій згідно з договором НСЗУ, обсяг яких у 2023 році склав 8703147,61 грн.

Доходи з місцевого бюджету за програмою підтримки у 2023 році - 5613977 грн.

На предмети, матеріали, обладнання та інвентар було витрачено  654575,49 грн; на послуги ( крім комунальних) – 465661,20 грн.

На соціальне забезпечення пільговими ліками згідно Постанови 1303 – 188377,49 грн., медичними виробами для інвалідів згідно Постанови КМУ 1301 – 182470,40 грн.

На медикаменти та перевязувальні матеріали – 216084, 50 грн.

З місцевого бюджету на оплату комунальних послуг було виділено: електроенергія –125540,92 грн., водопостачання та водовідведення - 8587,20 грн. газопостачання –602715,06 грн., вугілля – 60000 грн.

          Придбано легковий автомобіль «Рено Дастер» - 726417 грн., два ноутбуки - 38260 грн.,  два бензинових тримери, перфоратор бочковий, сварка, бензопила, монітор, рубанок, дискова пила на суму 97450  грн., зимова гума до авто «Рено Дастер» – 10600 грн. Послуги по повірці засобів вимірювальної техніки становили 63762,99 грн.

У 2023 році були проведені поточні ремонти в Білицькій АЗПСМ:

- для забезпечення доступності маломобільних груп населення проведено ремонт санвузла  - 140634 грн.

-  ремонт підлоги першого поверху амбулаторії – 23220,75 грн., кабінету  профілактичних щеплень – 17320 грн., кабінету головної медсестри  і статистика - 9874 грн., кабінету прийому інфекційних хворих – 21611 грн., кабінету бухгалтерії – 15360 грн., маніпуляційного кабінету – 13970 грн.

Фото без описуФото без опису

Проведено поточний ремонт ганку  - 33943 грн., ремонт сходової площадки коридору адміністративного корпусу – 17202 грн.

   Встановлено ворота в Бутенківській АЗПСМ – 56000 грн.

    В Білицькій і Бутенківській амбулаторіях для здійснення охоронних заходів за територією закладів встановлено зовнішнє відеоспостереженння на суму                 49784 грн.

   Проведено поточний ремонт двох кімнат Червоноквітівського ФАПу на суму 1320 грн. та  ремонт даху.

  Проведено ремонт даху у Вітробалківському ФАПі. Побудована вбиральня на території Дрижиногреблянського ФАПу – 15500 грн., проведено ремонт опалення.

   Замінено  двоє вхідних дверей в Луценківському ФАПі – 68000 грн.

   Проведено частковий ремонт опалення  в Кустолово-Кущівському ФАПі. Заготовлено 5 т вугілля та 4,2 м2 дров для Кустолово- Кущівського та       Червоноквітівського ФАПів – 76 082 грн.

   Проведено ремонт ганку та пофарбовано ворота в Бережнівському ФАПі.

 

 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

 

Програма соціального захисту населення Білицької селищної ради на 2022-2024 роки, затверджена рішенням шістнадцятої сесії Білицької селищної ради восьмого скликання від 23 грудня 2021 року №2 (із змінами), (далі-Програма) спрямована на забезпечення комплексного підходу до надання соціальної підтримки особам з інвалідністю, учасникам бойових дій, Захисникам і Захисницям України, членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій, Захисників і Захисниць України, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, іншим пільговим категоріям населення, сім’ям/особам, які опинилися в складних життєвих обставинах та сім’ям, які потребують соціальної уваги та підтримки.

В січні-грудні 2023 року надано одноразову грошову матеріальну допомогу в розмірі по 10,0 тис. грн. 276 мобілізованим громадянам, та призваним на строкову військову службу громадянам, та які проходять військову службу за контрактом на загальну суму 2760,0 тис. грн.

58 учасникам бойових дій, військовослужбовцям ЗСУ, які отримали поранення, контузії, травми в бойових діях по відбиттю військ російської федерації, за незалежність та територіальну цілісність України, надано одноразову грошову матеріальну допомогу в розмірі по 15,0 тис. грн. на лікування на загальну суму  870 тис. грн., з яких:

Надано грошову допомогу 6 членам сімей  військовослужбовців ЗСУ, які героїчно загинули (померли) в бойових діях по відбиттю військ російської федерації, за незалежність та територіальну цілісність України в розмірі 25 тис. грн.  на загальну суму 150,0 тис. грн., з яких:

Соціальне супроводження громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, проведено  шляхом забезпечення безоплатними ліками 16 громадян даної пільгової категорії на загальну суму 21,8 тис. грн. ( за рахунок субвенції з обласного бюджету).

В січні - грудні 2023 року виплачено компенсацій за догляд  19 отримувачам на загальну суму 366,9 тис. грн.

Останнім часом зросла кількість звернень від громадян, які гостро потребують матеріальної підтримки на лікування, в тому числі: онкозахворювання, оперування, тяжкі форми захворювання. Тому одним з важливих видів соціальної підтримки мешканців громади, які опинилися в скрутній життєвій ситуації, є надання одноразової грошової допомоги в січні-грудні 2023 року на загальну суму 1846 тис. грн.

В межах виконання даної Програми у січні – грудні 2023 року забезпечено надання послуг по безоплатному перевезенню або перевезенню із знижкою 21 пільговій категорії населення, шляхом проведення компенсаційних виплат за пільговий проїзд на приміських маршрутах загального користування автомобільним та залізничним транспортом на загальну суму 690,0 тис. грн., в тім числі: автомобільним – 518,0 тис. грн., залізничним – 172,0 тис. грн.

 

Діяльність Центру надання соціальних послуг

У відділенні соціальної допомоги вдома  соціальну послугу догляду вдома та паліативного догляду отримали 293 особи, які потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, з них 239 громадян похилого віку, 54 особи з інвалідністю ( в тому числі 1 інвалід війни) особи віком 80 років і старше 118. За звітний період знято з соціального обслуговування 29 осіб, з них 15 по причині смерті. Виявлення громадян, які потребують сторонньої допомоги здійснювалося фахівцями відділення шляхом безпосереднього відвідування громадян за місцем проживання, отримання інформації від інших суб'єктів, особистого звернення.

За звітний період здійснено обстеження 115 громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які перебувають в складних життєвих обставинах. За результатами обстеження 42 громадян взято на соціальне обслуговування до відділення соціальної допомоги вдома. Надано допомогу 4 громадянам похилого віку, з числа внутрішньо переміщених осіб, в оформленні документів до державного будинку інтернату та забезпечено фізичне супроводження до даних закладів.

Відділення організації надання адресної натуральної  та грошової допомоги  створене і функціонує для надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення групи інвалідності, але не більше як чотири місяці); осіб, які перебувають в складній життєвій ситуації та інших незахищених верств населення.

У відділенні надаються соціальні послуги перукаря, швачки, робітника з комплексного обслуговування та ремонту будинків, функціонує пункт прокату засобів реабілітації

За 2023 рік працівниками відділення (2 перукаря, 2  швачки та 1 робітник з комплексного обслуговування та ремонту будинків) надано послуг 1156 особам, в тому числі: особи з інвалідністю – 171, особи віком 80 і старше – 44, особи з втраченою руховою активністю – 4,  члени сімей учасників АТО – 6, інваліди війни – 2, 110 внутрішньо переміщених осіб.

Великий обсяг робіт в звітному році було проведено з категорією внутрішньопереміщених осіб. А саме: послугою інформування (консультування) скористались 895 осіб, вирішенням житлово-побутових проблем, в т.ч. забезпечення тимчасовим місцем проживання/перебування 85; надання допомоги в відновлення документів - 3;  влаштування до навчальних закладів – 62, допомога в оформленні державних соціальних допомог – 78. Також проводилися бесіди з метою мінімізації психологічного стресу, адаптації до нового соціуму.

На виконання обласної Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області на 2021-2025 роки та згідно Порядку проведення санаторно-курортного оздоровлення окремих категорій громадян за рахунок коштів обласного бюджету оздоровлено в санаторії області «Сосновий бір» 1 учасника бойових дій на території інших держав (особа з інвалідністю) та 2 члена сім’ї загиблого учасника операції об'єднаних сил із забезпечення національної безпеки  оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації.

Комунальна установа тісно співпрацю з різними благодійними організаціями, благодійними фондами в частині залучення грантових коштів з метою вдосконалення та розширення спектру надання соціальних послуг жителям громади. Так, завдяки благодійному фонду «Право на захист» установі передано генератор, обігрівачі, зарядну станцію.

У рамках проєкту «Людський вимір: інклюзивні дані для  стабільності та розвитку» (Міжнародна організація з міграції в Україні), який впроваджувала                   БО «Світло надії» створено Денний центр соціально-психологічної підтримки «Рука допомоги». У закладі на безоплатній основі, особи, які потрапили в складні життєві ситуації зможуть отримати комплексні соціальні послуги: кризове екстрене втручання, консультування, надання психологічної підтримки за принципом «єдиного вікна». Придбано необхідне обладнання для облаштування ігрової кімнати, зони для відпочинку та кімнати для проживання.

Фото без описуФото без описуФото без опису

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ НАСЕЛЕННЯ

 

Пожежну охорону на території громади забезпечує  Білицька місцева пожежна охорона, яка є місцевим рятувальним підрозділом, утвореним Білицькою селищною радою згідно рішення  третьої сесії Білицької селищної ради восьмого скликання від 24 грудня 2020 року шляхом реорганізації Комунальної організації "Місцева пожежна охорона Бутенківської сільської ради", яка складається з двох місцевих пожежних команд, які  розміщені в  смт. Білики та с. Бутенки.

В 2023 року на території Білицької селищної ради:

  1. Виникло 110 надзвичайні події.
  2. Виявлено загиблих внаслідок пожеж за даний період 0 осіб.
  3. Виявлено загиблих в наслідок утоплення за даний період 1 особу (16.06.2023 року смт. Білики р. Ворскла).
  4. Одержали травми 0 осіб.
  5. Врятовано будівель, споруд, техніки, майна на загальну суму близько            15 млн. грн, а саме:
    1. Житлових будинків - 8.
    2. Господарчих будівель громадян - 10.

Транспортних засобів - 2 одиниці.

Фото без опису

Загальний бюджет МПО в 2023 році склав 5 015 986,10 гривень, з них: по загальному 4 847 030 гривень (в тому числі придбання сезонного форменого одягу на загальну суму 77 000,00 грн.); надання платних послуг 168 956,10 гривень. Кошти отримані від місцевого бюджету витрачалися для оплати праці працівників, спорядження організації, навчання щодо отримання професії пожежника - рятувальника, придбання 2 110 л. дизельного пального та бензину А-92, одягу зимового та літнього, оплати електроенергії, придбання запасних частин до пожежних автомобілів та обладнання.

Кошти отримані, за результатами надання платних послуг витрачені на поточний ремонт пожежних автомобілів, на забезпечення поточної діяльності організації (поточний ремонт будівлі пожежного депо смт. Білики на загальну суму 57938,00 грн., а також придбання, інструментів, обладнання, програмне забезпечення, оргобладнання, ремонту технічних засобів, послуги мобільного зв'язку, оплати навчання пожежників діям під час рятування на воді).

Протягом 2023 року отримано в якості гуманітарної допомоги від німецьких пожежників автомобіль FORD TRANSIT та рятувальне обладнання.

Фото без описуВ якості благодійної допомоги від Асоціації Ротарі клубів України надано електробензогенератор потужністю 5,5 кВт. Червоним Хрестом та Фондом міжнародної солідарності (Республіка Польща) надано набори медичного обладнання для надання домедичної допомоги.

Фото без опису

МІСТОБУДУВАННЯ, АРХІТЕКТУРА ТА ЖИТЛОВО –КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАСТВО

 

Для вирішення питань по утриманню об’єктів комунальної власності, надання  послуг з водопостачання та водовідведення, збору та вивезення твердих побутових відходів на території  Білицької  селищної ради діє ПКС «Старт» та  КП «Бутенківське».

Підприємства протягом 2023 року здійснювали комплекс заходів щодо утримання території, об’єктів благоустрою з метою забезпечення та підвищення комфортності умов проживання мешканців населених пунктів Білицької селищної громади, а також покращення санітарного стану території.

Протягом 2023 року підготовлено та надано:

  • Видача будівельних паспортів 3;
  • Видача містобудівних умов та обмежень - 4 МУО;
  • Рішення про присвоєння адреси - 48 рішень;
  • Надання витягу з містобудівної документації -74 витягів;
  • Надання витягу про присвоєння адреси - 45 витягів.

 

Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», Положення про порядок найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд на території Білицької   територіальної громади, затвердженого рішенням виконавчого  комітету Білицької селищної ради від 29.09.2022 року №193 у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, з метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, проявлених у захисті міст під час відсічі збройної агресії російської федерації проти України та завершення процесу дерусифікації, враховуючи правовий режим воєнного стану, запровадженого в Україні, виконавчий комітет Білицької селищної ради перейменувано 90 вулиць та провулків на території населених пунктів Білицької територіальної громад.

На виконання Закону України «Про відходи» та важливість збереження екології, сортування твердих побутових відходів взято участь у Конкурсі Екологічних ініціатив Полтавської області.У рамках реалізації цієї ініціативи для комунальних підприємств громади придбано 56 контейнерів для роздільного збирання твердих побутових відходів на умовах співфінансування, а саме: 241500 грн. - з обласного бюджету та 241500 грн. - з селищного бюджету.

Фото без опису

Протягом 2023 року проведено поточний ремонт вулиць населених пунктів громади. Поточний ремонт (струменевим методом) дорожнього покриття проведено в смт Білики, с.Бутенки, с.Бережнівка, с.Вітрова Балка.

На території громади створено фонд захисних споруд, що налічує  11 ПРУ та 19 найпростіших укриттів. Обстеження захисних споруд цивільного захисту  проводиться щоквартально. Утримання  захисних споруд у готовності до використання за призначенням здійснюється їх балансоутримувачами.

Придбано екскаватор-навантажувач з навісним обладнанням JCB 3CX SITEMASTER (навантаження 3,5 м висотою, розвантаження, перевезення, виривання, розчищення і  всі види земельно-грунтових робіт).

 В ПКС «Старт» використовувався трактор ЮМЗ, який не раціонально споживав паливно-мастильні матеріали та постійно потребував дороговартісного ремонту. Згодом вказаний транспортний засіб перестав забезпечувати потреби комунального підприємства, унеможливлював лагодження застарілої зношеної системи водопостачання селища.

Вагомим плюсом екскаватора JCB є дизельний двигун до 100 кінських сил з крутним моментом до 400 Нм навіть на низьких обертах. Це дозволяє звести витрати палива до мінімуму без втрат продуктивності техніки. Залежно від виду робіт, за годину витрачається від 6 до 15 літрів палива, що дає змогу, придбаному за  4 млн. грн., навантажувачу окупитися в найкоротший термін та забезпечити продуктивну роботу комунальної служби.

Фото без описуФото без опису

Для створення належних умов відповідно до нормативів для надання адміністративних послуг проведено реконструкцію частини нежитлового приміщення першого поверху житлового будинку під Центр надання адміністративних послуг за адресою: вул. Миру, 2 в смт. Білики.

 

 

ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ

 

Згідно Закону України «Про публічні закупівлі»  проведено закупівлю товарів, робіт, послуг виключно через систему PROZORRO. Розміщені інформації про публічні закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу через авторизовані електронні майданчики. Враховуючи військовий стан протягом 2023 року в системі PROZORRO опубліковано 340 закупівель.

 

        ПРОЄКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

        Протягом 2023 року на території Білицької селищної територіальної громади реалізовано наступні проєкти:

        1. Проєкт «Консорціум територіальних громад як запорука сталого розвитку малого та середнього підприємництва» спільно з представниками органів місцевого самоврядування 7 територіальних громад Полтавської області: Оржицької, Решетилівської, Лохвицької, Машівської, Заводської, Білицької та Сенчанської в рамках Програми EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП. У рамках проєкту проведено навчання представників малого та середнього бізнесу за програмою «Розширення підприємницької діяльності та розвиток експортного потенціалу МСП» та представників органів місцевого самоврядування,  розроблено електронний примірник брошури „Виробники Полтавщини”. Отримано ноутбук для створення спільного консультаційного центру для представників бізнесу у форматі «єдиного вікна».

       2. Проєкт  «Людський вимір - інклюзивні дані для стабільності та розвитку» (Міжнародна організація з міграції). В рамках проєкту отримано ноутбук, планшети, програмне забезпечення та придбано обладнання для створення  Центру соціально-психологічної підтримки «Рука допомоги» в с. Дрижина Гребля. 

        3. Фонд народонаселення ООН в Україні – отримано вікна металопластикові               (3 шт.) та обладнання для облаштування кімнати психолога   для  Центру соціально-психологічної підтримки «Рука допомоги» в  с. Дрижина Гребля. 

         4. Спілка «Громадські ініціативи України» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» - проєкт  «Лабораторії творчого діалогу в громадах». В рамках проєкту проведено навчання для представників громад методикам використання діалогових підходів під час проведення консультацій з громадськістю.

         5. Проєкт «Вогнеборці. Зміцнення спроможності українських громад шляхом розвитку добровільних пожежних команд» (Міністерство закордонних справ Республіки Польща). В рамках проєкту відбулось навчання в Польщі, буде надано пожежне спорядження для добровільної пожежної команди в с. Червоні Квіти.

         6. Проєкт «Курс на Незалежність» -  реалізовано чотири  проєкти суб’єктами господарювання,  отримано обладнання для розвитку власної справи (КП «Білики –Агро», ФОП Калініченко В.М., ФОП Бабич І.П., ФГ «Володар – С»). У рамках проєкту  суб’єкти господарювання протягом року передавали продукти харчування для потребуючих осіб громади у розмірі 10 відсотків від вартості придбаного обладнання.  Проєкт організовано завдяки партнерству українського бізнесу та Уряду Німеччини: Федерального Міністерства економічної співпраці та розвитку (BMZ), німецького банку розвитку DEG та агропромхолдингу «Астарта-Київ».

         7. Конкурс грантів «Сміливі 2.0» у номінації «Самозайнятість» відібрано заявки 3 осіб, з них 2 - внутрішньо переміщені особи та надано грантову підтримку на розвиток власної справи.

         8. Державний грант на власну справу по програмі «єРобота» отримав 1 ФОП.

         9. Державний грант для ветеранів та членів їх сімей отримав 1 ветеран війни.

         10. Конкурс «Екологічні ініціативи» Полтавської обласної ради, придбано               56  металопластикових контейнерів для  роздільного збирання твердих побутових відходів за рахунок коштів обласного та селищного бюджету.

 

 

 

Шановні жителі громади!

 

Я завжди налаштований на плідну співпрацю та на діалог з усіма, хто бажає щось зробити корисне для своєї громади та вдячний усім, хто допомагав селищній раді практичними справами, своїм досвідом, конструктивними порадами.

Сподіваюсь разом будемо й надалі працювати в інтересах і на благо нашої громади, намагаючись максимально і в повному обсязі задовольнити потреби її жителів.

Всім миру і добра! Разом до Перемоги! І щодня пам’ятаймо, що життям і можливістю працювати та жити у безпеці ми завдячуємо нашим захисникам і захисницям!

Працюємо на результат. Йдемо вперед. Віримо в Перемогу!

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь