ОБЖИНКИ 2021. БІЛИЦЬКА ГРОМАДА. (ВІДЕО)

Дата: 06.08.2021 20:41

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО: ОБЖИНКИ 2021. БІЛИЦЬКА ГРОМАДА. (ВІДЕО)

Обжинки – свято вшанування хліборобів. У всі часи на Україні народ відзначав закінчення жнив. Ці традиції збереглися і понині.
Так, вперше в новоствореній Білицькій селищній територіальній громаді 06 серпня 2021 року на стадіоні смт. Білики відзначили хліборобське свято «Обжинки-2021».
Підготовка до нього тривала не один день. За ідеєю секретаря Білицької селищної ради Альони Демиденко та спеціаліста організаційно-юридичного відділу Білицької селищної ради Яни Корнути в центрі футбольного поля викладено Державний Герб України - Тризуб із тюків соломи, які радо надав керівник фермерського господарства «Володар С» Владислав Скрильник, а доставку забезпечив керівник фермерського господарства Сергій Миколайович Жук.
Спільними зусиллями працівників Білицької селищної ради, гуманітарного відділу, селищного Будинку культури, ПКС «Старт» змайстровано гарні та зручні столики й лавки з соломи для гостей свята.
Урочисту частину свята зворушливо й піднесено відкрили ведучі Марина Гармаш ( інженер з охорони праці ОЗ «Білицька ЗОШ I-IIIст. №1) та Анастасія Чишкала (педагог-організатор ОЗ «Білицька ЗОШ I-IIIст. №1).
Першим зі сцени привітав усіх жителів громади Народний депутат України Костянтин Іванович Касай та нагородив подяками найкращих працівників фермерських господарств.
До урочистостей та привітань приєдналися голова Полтавської районної державної адміністрації Дмитро Володимирович Романов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації Сергій Олександрович Фролов, голова Полтавського обласного об’єднання фермерів і приватних землевласників імені Героя України, Героя Небесної сотні Віктора Чміленка Василь Михайлович Бурлака, директор філії публічного акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Кобеляцький комбінат хлібопродуктів» Іван Іванович Ємельянов. Звертаючись до хліборобів , кожен виступаючий щиро подякував усім працівникам ниви за професіоналізм, працелюбність, наполегливість, терпіння та витримку.
Висловив велику вдячність за вклад у збір врожаю Білицький селищний голова Микола Володимирович Скрильник, який спільно з керівниками фермерських господарств відзначив грамотами працівників фермерських господарств.
Виконавчий директор Кобеляцької громадської організації «Асоціація фермерів та приватних землевласників» Тетяна Андріївна Чердак підвела підсумки жнив та спільно з Білицьким селищним головою Миколою Володимировичем Скрильником нагородили переможців жнив.
Перше місце посіло ФГ «Громада» (керівник Сергій Жук), друге місце розділили ФГ «Відродження» (Валерій Дрига) та ФГ «Червоні Квіти» (Петро Слоква), третє – ФГ «Урожай» (Іван Стрюк).
І традиційно переможцем жнив Сергієм Жуком був змолочений останній сніп жита.
А далі господарі хлібної ниви розділили на всіх присутніх високий рум’яний коровай та пухкі смачні булочки.
Головних героїв свята – хліборобів і всіх, хто доклав своїх зусиль до збору врожаю, вітали кращі жниварі культурної ниви Білицької територіальної громади: аматорський народний пісенно-танцювальний колектив «Чебреці» Білицького СБК ( керівник –М.А. Валко), директор Марківського СБК- А.М.Чесак, колектив «Зоресвіт» Бережнівського СБК (Т.М.Пасічна), вихованці закладу дошкільної освіти «Веселка» с. Кустолові Кущі ( Л.С.Матвеєва), колектив «Чорбівські молодички» Чорбівського СБК (Ю.Ю.Шишацька), дитячий колектив Червоноквітівського СБК(М.С.Забрудська), вокальний ансамбль «Дрижаночки» Дрижиногреблянського СБК( Рябуха Є.О), вокальний дует в складі Анастасії Двугрошевої та Анни Кусайко (Білицька МШ, керівник- Л.М.Семененко), хоровий колектив «Водограй» Бутенківського СБК ( Л.І.Демченко).
Задушевні пісні та танці, висока виконавська майстерність артистів підкорили глядача.
Протягом дня на території парку та стадіону працювали батути для дітей, торгові точки, фотозони, виставки виробів народних умільців та автотранспорту.
Свято «Обжинки-2021» стало знаковою подією для усієї Білицької громади.

Методист гуманітарного відділу
виконавчого комітету