БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

ПОРЯДОК КОМПЕНСАЦІЇ ВИТРАТ НА ПІДГОТОВКУ ФАХІВЦІВ, ЯКІ НАВЧАЮТЬСЯ ЗА РАХУНОК КОШТІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Дата: 10.11.2022 18:25
Кількість переглядів: 85

Відповідно до п. 1 розпорядження Кабінету Міністрів України                   «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету з метою компенсації витрат закладів вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, на підготовку фахівців» від 15 липня 2022 р.               № 611-р Міністерству освіти і науки у 2022 році виділено 86814, 4 тис. гривень з метою компенсації витрат закладів вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, на підготовку фахівців, які здійснювалися за рахунок надходження коштів від фізичних осіб, місцем реєстрації проживання яких є території, розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають (перебували) в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), і які мають заборгованість за надані освітні послуги, що виникла через збройну агресію Російської Федерації проти України.

Згідно з положеннями Порядку та умов надання закладам вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, компенсації витрат на підготовку фахівців, які навчаються за рахунок коштів фізичних осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2022 р. № 1138 (далі – Порядок) компенсація надається закладам вищої освіти з метою погашення заборгованості фізичних осіб, місцем реєстрації проживання яких є території, розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають (перебували) в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), та які одночасно відповідають таким вимогам:

до 24 лютого 2022 р. уклали відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту» договір між закладом вищої освіти та фізичною особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати, на підготовку здобувачів вищої освіти освітніх ступенів молодшого бакалавра, бакалавра або магістра (далі - договір);

в умовах воєнного стану втратили платоспроможність у частині здійснення відповідно до договору оплати за платну освітню послугу, що надавалася закладом вищої освіти у другому семестрі 2021/22 навчального року, внаслідок чого станом на 30 червня 2022 р. утворилася дебіторська заборгованість відповідного закладу вищої освіти, що включена до його звіту про заборгованість за бюджетними коштами за перше півріччя 2022 р., поданого в установленому порядку до Казначейства (далі - заборгованість).

Для надання компенсації відповідно до цих Порядку та умов втратою платоспроможності особи вважається наявність середньомісячної суми доходів на одну особу (сім’ї здобувача вищої освіти, сім’ї батьків здобувача вищої освіти та фізичної особи, яка уклала договір), що не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” станом на 1 січня 2022 року.

Підставою для надання компенсації є заява здобувача вищої освіти, який зарахований до закладу вищої освіти на підставі договору, укладеного із закладом вищої освіти фізичною особою, яка відповідає вимогам, визначеним пунктом 2 цих Порядку та умов.

Заява подається на ім’я керівника закладу вищої освіти. До заяви додаються отримані в установленому порядку документи, що підтверджують неможливість здобувача вищої освіти, його батьків та фізичної особи, яка уклала договір, здійснювати зазначену оплату.

Такими документами є відомості з державних реєстрів за період з 1 березня по 30 червня 2022 р., а саме:

з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків - про суми виплачених доходів та утриманих податків здобувача вищої освіти;

з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків - про суми виплачених доходів та утриманих податків:

- батьків здобувача вищої освіти - якщо здобувач не перебуває у шлюбі;

- чоловіка або дружини здобувача вищої освіти - якщо здобувач перебуває у шлюбі;

з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків - про суми виплачених доходів та утриманих податків фізичної особи, яка уклала договір;

з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - про наявність (відсутність) юридичних осіб, зареєстрованих на ім’я здобувача вищої освіти, його батьків (якщо здобувач не перебуває у шлюбі, або дружини (чоловіка) здобувача вищої освіти - якщо здобувач перебуває у шлюбі) та фізичної особи, яка уклала договір, а у разі наявності таких юридичних осіб - відомості з Реєстру платників податків юридичних осіб - про суми отриманих доходів та утриманих податків.

Крім того, у разі наявності до заяви можуть додаватись:

витяг з Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, щодо відповідних облікових даних здобувача вищої освіти, його батьків, фізичної особи, яка уклала договір;

довідка про взяття на облік (реєстрацію) батьків здобувача вищої освіти та/або фізичної особи, яка уклала договір, видана міжрегіональним (регіональним або їх філіями) центром зайнятості за місцем реєстрації таких осіб.

Заклади вищої освіти подають МОН інформацію (в установлені ним строки та за встановленою ним формою) щодо заборгованості фізичних осіб, які відповідають вимогам, визначеним пунктом 2 цих Порядку та умов.

МОН на підставі отриманої інформації доводить закладам вищої освіти відповідні бюджетні асигнування з урахуванням заборгованості та в межах коштів, виділених МОН розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 липня 2022 р. № 611 “Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету з метою компенсації витрат закладів вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, на підготовку фахівців”.

Якщо здобувач вищої освіти надав документи, визначені пунктом 3 цих Порядку та умов, і такі документи свідчать про:

втрату платоспроможності фізичною особою, яка уклала договір, а також про втрату платоспроможності здобувачем вищої освіти та його батьками;

пошкоджене та/або знищене внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, майно здобувача вищої освіти, його батьків, фізичної особи, яка уклала договір;

взяття на облік (реєстрацію) батьків здобувача вищої освіти та/або фізичної особи, яка уклала договір, як безробітних, внаслідок чого заборгованість не може бути погашена, до відповідного договору вносяться зміни шляхом підписання додатка, що є невід’ємною частиною договору.

Зміни до договору вносяться після отримання закладом вищої освіти компенсації шляхом зменшення вартості платної освітньої послуги, отриманої за період з 1 березня по 30 червня 2022 р., на суму заборгованості.

У разі коли у договорі зазначена вартість за 2021/22 навчальний рік або за другий семестр 2021/22 навчального року, вартість платної освітньої послуги, отриманої за період з 1 березня по 30 червня 2022 р., визначається пропорційно в розрахунку на місяць.

Кошти, отримані закладом вищої освіти як компенсація, спрямовуються на фінансування видатків, пов’язаних з наданням платної освітньої послуги, в установленому законодавством порядку.

На керівника закладу вищої освіти покладається обов’язок щодо:

здійснення контролю за повнотою та достовірністю відомостей, що подаються здобувачами вищої освіти відповідно до цих Порядку та умов;

внесення змін до договору шляхом підписання додатка, що є його невід’ємною частиною;

здійснення заходів із запобігання випадкам безпідставного отримання компенсації.

За отриманням безоплатної правової допомоги громадяни можуть звертатися до Кобеляцького бюро правової допомоги, контактний телефон: (05343) 3-43-74, та за електронною адресою kobeliatske@legalaid.pl.ua .

Окрім цього, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0800213103. Зателефонувавши  за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь