11 ЛИСТОПАДА –МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Дата: 11.11.2022 09:41

За ініціативи міжнародної екологічної мережі «Шкільний проект з використання ресурсів та енергії» (SPARE) 11 листопада було оголошено Днем енергозбереження. Рішення про заснування цього свята прийнято у квітні 2008 року на міжнародній нараді координаторів SPARE, що проходила у Казахстані. А вже в листопаді 2008 року світ відзначив перший День енергозбереження. Це свято отримало статус міжнародного, оскільки взяти участь у проекті побажали близько 20 країн.

Основна мета свята – привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку відновлювальних джерел енергії.

Економія енергії дозволяє суттєво знизити забруднення навколишнього середовища, зокрема, водних ресурсів.

Економити сьогодні –  це не примха, а необхідність!

Найпростіші та елементарні заходи енергозбереження доступні кожному і можуть бути застосовані в побуті майже повсюди.

Ось декілька порад з енергозбереження, які дозволяють економити:

простий і ефективний спосіб економії електроенергії –  вимикати за собою світло там, де воно не потрібне;

звичайні лампочки краще замінити на енергозберігаючі;

використовуйте енергоефективні побутові прилади;

вимикайте всі побутові прилади, коли ними не користуєтесь;

не розміщуйте біля газової плити або опалювальних приладів холодильник,  не кладіть у нього гарячу їжу;

при використанні пральної машини  в неправильному режимі, перевитрата електроенергії становить біля 30 %;

замінивши ванну на  душ, заощаджуєте  до 400 л води;

грійте лише ту кількість води, яка насправді потрібна;

перейдіть на роздільне сортування побутового сміття.

Здавалося б, такі прості речі, можуть не лише заощадити наші витрати,  а й зробити свій внесок у захист довкілля.