Дмитро Лунін розповів, коли на Полтавщині можуть застосувати евакуацію

Дата: 14.11.2022 16:15

Дмитро Лунін розповів, коли на Полтавщині можуть застосувати евакуацію

В умовах повномасштабної війни Полтавщина готова до будь яких сценаріїв, зокрема й до евакуації населення. Але це екстрений крок, який будуть застосовувати в останню чергу.

Про це повідомив голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін під час апаратної наради в понеділок, 14 листопада.

«Зараз ніякої евакуації в області примусово проводити не будуть. Однак регіон має бути готовий до різних сценаріїв, – сказав Дмитро Лунін. – У найближчій перспективі загрози ведення бойових дій на території області немає, тому що всі території поруч з Полтавщиною перебувають під пильним контролем української армії. Віримо в ЗСУ й не піддаємося паніці!».

Потреба в частковій евакуації може виникнути й у разі застосування ядерної чи хімічної зброї. Масштаби та терміни залежатимуть від конкретної  ситуації, застосованої зброї, місця ураження та погоди, рівня забруднення місцевості.

На випадок виникнення техногенної катастрофи, а це руйнування греблі Кременчуцької ГЕС, у зону затоплення потрапляє близько 200 тис.

Дмитро Лунін наголосив, що на такий випадок є План дій щодо евакуації людей та матеріальних цінностей.

Також людей можуть евакуювати у випадку руйнування систем тепло-,газо- та водо постачання.

Очільник області наголосив, що це крайні сценарії, але до всього варто бути готовими.

Т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОВА Віктор Стеблянко зазначив, що евакуація є найбільш дієвим з усіх заходів, щоб зберегти здоровʼя людей, майно та інфраструктуру.

Полтавщина визнана безпечним регіоном. Тому до нас планують продовжувати евакуацію людей з Донецької області та інших регіонів, де йдуть бойові дії. Область до цього готова, є відповідний план дій та створено спеціальний штаб. Громади готові приймати евакуйованих людей.