Уряд вдосконалив соціальний захист звільнених з полону оборонців

Дата: 16.11.2022 13:38

Уряд вдосконалив соціальний захист звільнених з полону оборонців

16 листопада Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка удосконалює порядок соціального і правового захисту звільнених з російського полону оборонців та родин бранців кремля.

Проект постанови розроблений Мінреінтеграції на виконання Закону «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей».

Зокрема, Постановою затверджено:

• Положення про Комісію з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України; ця комісія працюватиме при Мінреінтеграції; вона також прийматиме рішення про компенсацію з держбюджету витрат на правову допомогу незаконно ув’язненим рф громадянам України.

• Порядок призначення та виплати допомоги таким особам та членам їхніх родин.

• Порядок ведення Реєстру таких осіб. Реєстр адмініструватиме Національне інформаційне бюро (НІБ) при Мінреінтеграції.

Позбавлені свободи внаслідок агресії рф особи зможуть отримувати 100 тис. грн щорічно під час перебування у полоні та 100 тис. грн одноразово після звільнення. Крім того, у разі смерті такої особи передбачена одноразова фінпідтримка її сім’ї від держави 100 тис. грн.