З 1 грудня 2022 у рибогосподарських водних об’єктах Полтавської області розпочинається заборона на вилов раків
З 1 грудня 2022 у рибогосподарських водних об’єктах Полтавської області розпочинається заборона на вилов раків
Діятиме ця заборона до 30 червня 2023 року, враховуючи рекомендації Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України. Про це йдеться в наказі Управління Держрибагентства у Полтавській області від 22.11.2022 № 169. З документом можна ознайомитися за посиланням.
Заборону встановлено з метою збереження та охорони популяції раків у період їх природного відтворення – спарювання та виношування ікри.
Лов цих членистоногих під час заборони є порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ст. 85 КУпАП. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 грн та штраф – до 680 грн.
Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.
Довідково:
Річкові раки живуть від 15 до 20 років. Статевозрілими вони стають на третьому році життя, при досягненні довжини 7-8 см. Спарювання відбувається при температурі води нижче 10°C. Плідність раків залежить від їхнього віку й розміру. У середньому одна самка рака може принести потомство в 300-400 екз. Через два-три тижні після запліднення самка відкладає ікру під черевце для подальшого виношування, яке триває близько семи місяців. Зазвичай, вихід молоді відбувається у кінці травня – на початку червня, коли температура води досягає 21-23°C.
Полтавський рибоохоронний патруль