В укритті Перинатального центру облаштована пологова зала на випадок повітряних тривог

Дата: 06.01.2023 16:33

Перинатальний центр Полтавської обласної клінічної лікарні імені М. В. Скліфосовського на випадок повітряних тривог має обладнане сховище. У ньому можуть розміститися пацієнтки різних відділень, поліклініки, вагітні, мами з новонародженими та персонал.

«У сховищі обладнана пологова зала, яка забезпечена усім необхідним для ведення пологів, а також для надання допомоги породіллі та новонародженому, – розповідає завідувачка акушерським стаціонаром Перинатального центру ПОКЛ Юлія Петренко. – Є ліжко для пологів, КТГ-монітор, що слідкує за станом плода, кисневий концентратор, гінекологічне крісло, відсмоктувачі, стерильні матеріали, бікси, медикаменти, запас води».

Поряд у сховищі також обладнана кімната для спільного перебування жінок із новонародженими дітьми.

Із початку повномасштабної війни в укритті закладу під час повітряних тривог народилося 10 малюків.

Нині у разі відключень електроенергії в Перинатальному центрі працює генератор, який забезпечує живленням усе приміщення і сховище також.

З 24 лютого фахівці центру прийняли пологи у 400 жінок-переселенок та пролікували більше тисячі вагітних з регіонів воєнних дій.