Дмитро Лунін зустрівся з Постійною координаторкою системи ООН в Україні Деніз Браун

Дата: 11.01.2023 15:55

10 січня відбулася зустріч начальника Полтавської обласної військової адміністрації Дмитра Луніна з Постійною координаторкою системи ООН в Україні, Гуманітарною координаторкою ООН Деніз Браун. Обговорили подальшу співпрацю у сфері гуманітарної підтримки області від міжнародних організацій.

Дмитро Лунін розповів про напрями роботи адміністрації в умовах війни.

«Полтавщина стала тиловою областю. Ми продовжуємо приймати вимушених переселенців. У перші тижні повномасштабного російського вторгнення евакуйовували населення з територій, де велися бойові дії. Допомагали Сумській, Харківській, Херсонській і Миколаївській областям, передавали гуманітарну допомогу, спрямовували кошти з обласного бюджету. Полтавщина прийняла найбільше внутрішньо перемішених осіб. Нині тут проживають 217 тисяч переселенців», – розповів Дмитро Лунін.

Поінформував, що в області запланували будівництво трьох будинків для переселенців, загалом це 900 квартир. Завдяки підтримці польських партнерів зводять модульне містечко, розраховане на понад 520 людей.

Очільник області також подякував міжнародним організаціям за надану гуманітарну підтримку Полтавщині.

Деніз Браун розповіла про допомогу Україні в умовах війни.

Сторони обговорили вектори співпраці щодо надання гуманітарної допомоги ВПО, підтримки пріоритетних галузей Полтавщини.