ВИПЛАТА ДОДАТКОВОЇ ВИНАГОРОДИ ВІЙСЬКОВИМ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Дата: 12.01.2023 16:44

ВИПЛАТА ДОДАТКОВОЇ ВИНАГОРОДИ ВІЙСЬКОВИМ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року № 168 « Про питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану» встановлена виплата додаткової грошової винагороди  для військовослужбовців.

На цю винагороду мають право ті, хто проходить службу в:

• ЗСУ;
  • СБУ;
  • Службі зовнішньої розвідки;
  • Головному управлінні розвідки Міноборони;
  • Нацгвардії;
  • Державній прикордонній службі;
  • Управлінні державної охорони;
  • Держспецзв‘язку;
  • Держспецтранспорту,

а також :

• військові прокурори Офісу Генерального прокурора;
  • особи рядового і начальницького складу ДСНС;
  • співробітники Служби судової охорони;
  • особи начальницького складу управління спеціальних операцій НАБУ;
  • поліцейські.

На період дії воєнного стану виплачується додаткова щомісячна винагорода (у розмірі до 30 000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць) військовослужбовцям.

Якщо військовослужбовець бере безпосередню участь у бойових діях, розмір винагороди підвищується до 100 тисяч гривень на місяць, пропорційно до часу участі в бойових діях.

Військові-строковики також мають право на виплату такої додаткової винагороди.

Особи рядового і начальницького складу територіальних воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби, що залучаються Головнокомандувачем до складу угруповання для виконання бойових завдань також мають право на виплату до 100 000 грн пропорційно на місяць.

Винагорода до 100 000 також виплачується:

-пораненим (контузія, травма, каліцтво), які перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я, зокрема закордонних, включаючи час переміщення, або у відпустці для лікування за висновком ВЛК після тяжкого поранення;

-полоненим (крім тих, які добровільно здалися);

-інтернованим у нейтральні держави;

-заручникам;

-безвісно зниклим;

-загиблим внаслідок отриманих після введення воєнного стану поранень, травм (за весь місяць, у якому особа померла).

Полонені, заручники, інтерновані та безвісно відсутні можуть отримувати винагороду, навіть якщо зазначені події сталися ДО введення воєнного стану.

Виплата додаткової винагороди здійснюється на підставі наказу командира.

Під час воєнного стану оподаткуванню військовим збором грошове забезпечення військових НЕ підлягає.

Винагорода 100 000 та 30 000 гривень НЕ ВИПЛАЧУЄТЬСЯ військовим, які:

- проходять службу в багатонаціональних органах військового управління за кордоном;

- добровільно здалися в полон — з дня захоплення в полон, оголошеного наказом командира;

- самовільно залишили військові частини, місця служби або дезертирували — з дня самовільного залишення, оголошеного наказом;

- беруть участь у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки;

- відбувають покарання на гауптвахті та в дисциплінарних частинах — з дня початку відбування покарання, на підставі наказів;

- перебували під вартою чи домашнім арештом;

- усунені від виконання службових обов’язків — з дня усунення або відсторонення, що визначене в наказі;

- відмовилися виконувати бойові накази — за місяць, у якому здійснено таке порушення;

- вживали алкогольні, наркотичні та психотропні речовини — за місяць вчинення;

- навмисно спричинили собі тілесні ушкодження або самогубство, крім випадків доведення до самогубства, встановленого судом, — у місяці скоєння;

- вчинили адміністративне або кримінальне правопорушення — за місяць, у якому така постанова/вирок надійшли до в/ч;

- навчалися за кордоном;

- перебували у відпустках без збереження зарплатні.

За отриманням безоплатної правової допомоги громадяни можуть звертатися до Кобеляцького бюро правової допомоги, контактний телефон: (05343) 3-43-74, та за електронною адресою Kobeliatske@legalaid.pl.ua .

Окрім цього, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0800213103. Зателефонувавши  за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання.