Департамент соціального захисту населення облвійськадміністрації інформує щодо нарахування державних соціальних допомог

Дата: 24.01.2023 20:00

Підтримку у вигляді державних соціальних допомог в області щомісячно отримує понад 300 тис. сімей, з них 48 тис. сімей з дітьми; 17 тис. малозабезпечених сімей; 19 тис. осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю; 178,3 тис сімей внутрішньо переміщених осіб.

На період дії воєнного стану та відповідно до останніх змін законодавства (постанова КМУ від 27.12.2022 року
№ 1460), органами соціального захисту населення вжито комплекс заходів щодо автоматичного продовження виплати окремих видів державних соціальних допомог.

Відтак, з 01 січня 2023 року для понад 3,5 тисяч осіб, без необхідності додаткових звернень, автоматично продовжено виплату наступних видів державних допомог:

• допомоги на дітей , над якими встановлено опіку чи піклування;
  • допомоги на дітей хворих на тяжкі захворювання, яким не встановлено інвалідність;
  • допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;
  • державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
  • щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ внаслідок психічного розладу;
  • державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю.

В першій половині січня, органами соціального захисту населення забезпечено вчасне проведення всіх необхідних розрахунків та направлення заявки на фінансування до Міністерства соціальної політики України.

Зарахування коштів в січні на загальну суму 9,7 млн.грн проведено відповідно до способів, обраних одержувачами:

• 17- 18 січня 2023 року - через банківські установи;
  • до 25 січня 2023 року – через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта».

Директор Департаменту соціального захисту населення Людмила КОРНІЄНКО