Програма мікрогрантів для сворення або розвитку власного бізнесу

Дата: 10.02.2023 22:45

Програма мікрогрантів для сворення або розвитку власного бізнесу

З 01.02.2023 року відновлено роботу проекту «Власна справа» в рамках реалізації урядової програми «єРобота», яка передбачає надання громадянам України мікрогранту до 250,0 тис. грн. на створення або розвиток власної справи.

В бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття передбачено на 2023 рік 1,8 млрд.грн. на надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу.

Умови програми:

Для кого:

• суб’єкти мікропідприємництва чи малого бізнесу;
  • фізичні особи, які мають намір розпочати підприємницьку діяльність.

Розмір гранту: 50-250 тис грн.

Формат фінансування:

• від 50 тис грн. до 150 тис грн. за умови створення 1 нового робочого місця;
  • від 150 тис грн. до 250 тис грн. за умови створення 2 нових робочих місць.

Мікрогрант надається одноразово в безготівковій формі для покриття таких напрямів витрат:

• придбання меблів, обладнання (крім транспортних засобів);
  • закупівля ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (сумарно не більше 50 % розміру мікрогранту);
  • послуги маркетингу та реклами (не більше 10 % розміру мікрогранту);
  • орендна плата за нежитлове приміщення (не більше 25% розміру мікрогранту);
  • орендна плата за обладнання (не більше 10 % розміру мікрогранту);
  • лізинг обладнання, крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування (не більше 50 % загального розміру мікрогранту);
  • використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

Завдяки реалізації державної  програми з відновлення вітчизняної економіки «єРобота» у 2022 році 197 суб’єктів господарювання отримали мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу, що сприятиме створенню в регіоні 445 нових робочих місць.

Більш детальну інформацію можна отримати за телефонами: (0532)518420, 518422 (Полтавський обласний центі зайнятості), 066-505-42-83 (Полтавський центр професійно-технічної освіти), або в найближчій філії обласного центру зайнятості.

за матеріалами Полтавського обласного центу зайнятості