Ігор Панченко: «Державний архів Полтавської області продовжує наповнювати базу даних «Український мартиролог XX ст.»

Дата: 07.03.2023 16:44

Працівники Державного архіву Полтавської області внесли до бази даних «Український мартиролог XX ст.» інформацію про майже 4000 людей. Про це повідомив заступник начальника Полтавської ОВА Ігор Панченко.

«Державний архів Полтавської області продовжує наповнювати базу даних «Український мартиролог XX ст.».  Із початку року внесено інформацію про 400 жертв репресій, а зі старту проєкту – майже про 4000 людей», – розповів Ігор Панченко.

Ознайомитися з даними можна за посиланням: https://archives.gov.ua/um.php

Довідково. «Український мартиролог ХХ ст.» – це інформаційно-пошуковий інтернет-проєкт, розміщений на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України. Містить стислу інформацію про жертв репресій 1920-1950-х років:

- фотопортрет або кілька фотографій (за наявності);

- ім’я жертви;

- коротка характеристика роду занять;

- дати життя;

- відомості щодо реабілітації;

- посилання на архів, де зберігаються архівно-слідчі справи та інші дотичні матеріали.

Базу даних «Український мартиролог ХХ ст.» було презентовано на початку листопада 2020 року.