У яких випадках у разі уточнення податкових зобов’язань платник має право заповнювати ряд. 5.1 розділу ІІІ декларації з плати за землю, ряд. 5.1 розд. ІІ декларації з податку на майно?

Дата: 28.03.2023 16:59

Запитували? Відповідаємо!

У контексті пункту 50.4 ст. 50 Податкового кодексу України розподіл нарахованих до збільшення податкових зобов’язань не відбувається, якщо уточнення податкових зобов’язань здійснюється не за поточний звітний період. Отже, рядок 5.1 не повинен бути заповненим, якщо:

у декларації з плати за землю – у ряд. 1.2 («рік, що уточнюється»),                      у рядках 4 («Нараховано на 20___ рік за даними раніше поданої декларації») та 5 («Нараховано до збільшення податкового зобов’язання на 20__ рік, усього») розд. ІІІ міститься значення року, що не дорівнює поточному календарному року;

у декларації з податку на майно – у рядку 2.2 заголовної частини («податковий період, що уточнюється»), у додатках 1 та/або 2 у ряд. 1.2 («рік, що уточнюється»), рядках 5 («Нараховано до збільшення податкового зобов’язання на 20__ рік, усього») та 5.2  («у т. ч. нараховано до збільшення податкового зобов’язання на 20__ рік»)  розд. ІІ  міститься значення року, що не дорівнює поточному календарному року.

Більш детально читайте у листі ДПС України від 08.02.2023 №2839/7/99-00-04-01-04-07 за посиланням (…).