На Полтавщині вшанували пам’ять дітей, загиблих внаслідок російської агресії

Дата: 05.06.2023 18:38

На Полтавщині вшанували пам’ять дітей, загиблих внаслідок російської агресії

4 червня, у Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії, у Полтаві провели захід, присвячений пам’яті дітей, чиє життя забрала війна. Поблизу Свято-Успенського кафедрального собору учасники заходу повісили дзвіночки, які символізують голоси вбитих дітей. Пам’ять усіх загиблих маленьких українців вшанували хвилиною мовчання.

«Звук від дзвіночків нагадуватиме про наш спільний біль, про страшну і непоправну втрату. Наші діти потерпають від рук окупантів із 2014 року. Із початку повномасштабного вторгнення росія вбила щонайменше 485 дітей, – розповів начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін. – Серед цих страшних цифр немає дітей Полтавщини тільки завдяки нашим Силам оборони».

Акцію «Голоси дітей» започаткувала перша леді Олена Зеленська минулого року в Києві. Цьогоріч дерева з дзвіночками з’явилися в усіх обласних центрах країни.

За офіційними даними, з 24 лютого 2022 року більше ніж 1490 дітей постраждали в Україні внаслідок збройної агресії рф. За інформацією ювенальних прокурорів, 485 дітей загинули та понад 1005 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Але ці цифри не остаточні. Триває робота з їх встановлення в місцях ведення бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Довідково. Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії заснувала Генеральна Асамблея ООН. Він відзначається щороку 4 червня. Україна приєдналася до відзначення цієї дати у 2021 році.