БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

За сприяння Мінветеранів в Україні розроблено “Путівник для ветеранів і членів їхніх родин” щодо підтримки психічного здоров'я

Дата: 07.07.2023 15:12
Кількість переглядів: 76

За сприяння Мінветеранів в Україні розроблено “Путівник для ветеранів і членів їхніх родин” щодо підтримки психічного здоров'я

Путівник розроблений фахівцями Українського ветеранського фону (УВФ) Міністерства у справах ветеранів України. Він являє собою збірник авторських напрацювань та адаптованих матеріалів з надання психологічної, медико-психологічної та психіатричної допомоги. Його підготували психологи-експерти, які працюють на Гарячій лінії кризової підтримки УВФ, що реалізується за підтримки Українського фонду швидкого реагування IREX та Державного департаменту США.

У збірнику представлено матеріали, спеціально розроблені для підтримки ветеранів війни, членів їхніх сімей та родин загиблих Воїнів на шляху реінтеграції до цивільного життя. Зокрема, у Путівнику містяться “Дорожня карта” у системі надання психологічної, медичної та психіатричної допомоги, а також рекомендації ветеранам та членам їхніх родин. Ці рекомендації уклали фахівці Гарячої лінії з урахуванням особистого досвіду та практичної психологічної роботи, у тому числі в умовах повномасштабної війни в Україні.

Під час презентації Путівника заступниця міністра у справах ветеранів України Світлана Кашенець  зазначила, що питання психічного здоров’я та емоційного стану людини ще два роки тому було не настільки актуальним, як і власне культура звернення до психологів. Наразі ж держава відповідально та фахово ставиться до цього питання, адже ветерани та ветеранки, члени їхніх родин мають отримувати якісні та доступні послуги.

“Путівник стане у пригоді усім, хто взаємодіє з ветеранами і ветеранками, хто буде фахово працювати в органах місцевої влади та всім колективам і організаціям, HR-фахівцям, які звертаються до нас щодо проведення тренінгів із питань комунікації з ветеранами, які зараз повертаються з війни. І у нас уже є такий досвід, ми вже працюємо з такими колективами — і онлайн, і офлайн”, — підкреслила Світлана Кашенець.

Виконавча директорка Українського ветеранського фонду Наталія Калмикова повідомила, що за час функціонування Гарячої лінії УВФ вже опрацьовано 13 тисяч звернень. І, важливо, що 60% звернень надійшло від чоловіків.

“І ця цифра надихає та руйнує стереотипи. Адже коли людина перебуває в критичному стані, має бути точка, куди вона може звернутися, описати свої емоції, виговорити стан. Наші фахівці дають такі інструменти”, — зазначила Наталія Калмикова.

“Кілька днів тому був рік, як ми отримали перший дзвінок на Гарячу лінію кризової підтримки. Це — дуже потужний досвід. Консультувати по телефону, не бачачи свого співрозмовника — це вищий пілотаж. Таких спеціалістів важко кимось замінити. Я дякую нашим психологам — за командну роботу, за те, як вони працюють”, — говорить Олександр Чаморсов, ветеран, психолог Гарячої лінії кризової підтримки УВФ, кризовий психолог, травмотерапевт.

Ознайомитися і завантажити “Путівник для ветеранів і членів їхніх родин” можна за лінком: https://veteranfund.com.ua/doc/putivnik.pdf

І нагадуємо, що Гаряча лінія кризової підтримки УФВ Мінветеранів 0 800 33 20 29 працює 24/7 для ветеранів, їхніх родин та всіх українців у складних ситуаціях. Послуги надають фахові психологи безкоштовно!

Міністерство у справах ветеранів України

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь