Інспектори з ювенальної превенції за пів року задокументували 162 адмінправопорушення щодо дітей
Інспектори з ювенальної превенції за пів року задокументували 162 адмінправопорушення щодо дітей
2023 року через воєнні дії в позаміських дитячих закладах оздоровлення та відпочинку немає юних відпочивальників. Це значно зменшило кількість дітей, залучених до організованих форм дозвілля. Варто об’єднати зусилля представників державних органів та територіальних громад області щодо недопущення виникнення надзвичайних подій за участю дітей.
Інспектори з ювенальної превенції за пів року задокументували 162 адміністративні правопорушення відносно дітей. Під час встановлення причин та умов, які призводять до протиправної поведінки дітей, відносно батьків (законних представників) складено 739 адміністративних протоколів за неналежне виконання батьківських обов’язків.
«Ювенальною превенцією постійно проводиться робота з виявлення та документування торговельних закладів, що реалізують алкогольні та тютюнові вироби дітям. Було виявлено 100 фактів продажу неповнолітнім алкогольних напоїв і тютюнових виробів. За результатами розгляду 93 адміністративних матеріалів на працівників торгівлі накладено штрафні санкції на загальну суму 197 540 грн, підрозділами Державної податкової служби анульовано 4 ліцензії», – повідомив на апаратній нараді начальник управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Полтавській області Роман Ніколаєнко.
Із початку літнього оздоровчого сезону задля забезпечення публічної безпеки та порядку, безпеки дорожнього руху наряди поліції значно наближено до місць відпочинку та скупчення молоді. 2023 року зафіксовано 4 нещасні випадки з дітьми з летальними наслідками (1 випадок – ураження струмом, 3 випадки – утоплення). Сталися ці трагедії в Пирятинській, Білицькій, Гребінківській, Великобудищанській громадах в основному через недбалість батьків.
«Необхідно визначити території, заборонені для відвідування та купання, насамперед ті, що розташовані поблизу об’єктів критичної інфраструктури, розглянути це питання на засіданні Ради оборони області», – наголосив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
Крім того, доцільно систематично здійснювати моніторинг відвідування дітьми стихійних місць відпочинку та забезпечити проведення роз’яснювальної роботи щодо загрози перебування в таких місцях.