25 сімей зниклих безвісти військових із Полтавщини відвідали музеї столиці
25 сімей зниклих безвісти військових із Полтавщини відвідали музеї столиці
Незадовго до Дня Незалежності України 25 родин зниклих безвісти воїнів із Полтавської області відвідали у Києві два музеї. Поїздку до столиці для дітей та дружин військових організували Офіс уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та Полтавська обласна військова адміністрація.
Заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик супроводжував родини до Києва. Розповів, що обласна влада й надалі підтримуватиме сім’ї військовослужбовців.
«Цим людям зараз дуже нелегко, вони перебувають в очікувані й нічого не знають про долю своїх батьків і чоловіків. Разом із партнерами вирішили організувати для них такий захід, щоб трохи підбадьорити і морально розрадити, – розповів Олексій Бруслик. – Музей «Становлення української нації», який відвідали родини, – це перший в Україні інноваційний музей історії, де минуле поєднується з сучасними технологіями. Діти змогли поринути в історію, побачити яскраві історичні події та постаті, якими може пишатися наш народ. Їхні батьки, які пішли захищати країну від ворога, теж герої».
Діти з захватом поринали у події минувшини в надсучасному музеї, де ніби оживають славетні сторінки нашої держави. Музей нараховує сотні реалістичних 3D-фігур видатних постатей: князів і гетьманів, військових і вчених, артистів і спортсменів. Серед них чимало й полтавців – Григорій Сковорода, Іван Котляревський, пілот Іван Даценко. Чималий розділ музею присвячений російсько-українській війні з 2014 року. Донецький аеропорт, Іловайськ, чутливі записи телефонних розмов із рідними військових…
Крім того, сім'ї відвідали в Києві Музей води. Символічно на виході з музею підійшли до «дерева бажань» та загадали одне на всіх бажання – щоб батьки скоріше повернулися додому, а Україна перемогла!
Микола Петряніков з Офісу уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, розповів, що надалі подібні туристичні поїздки та акції проводитимуть на Полтавщині постійно за сприяння Департаменту культури і туризму, Управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів і внутрішньо переміщених осіб ОВА.