ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР КП «БУТЕНКІВСЬКЕ» БІЛИЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ЗДІЙСНИТИ ЗМІНУ (ВСТАНОВЛЕННЯ) ТАРИФІВ НА ЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ ВОДОПОСТАЧАННЯ З   01 СІЧНЯ 2024 РОКУ

Дата: 02.11.2023 15:21

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР КП «Бутенківське» Білицької селищної ради ЗДІЙСНИТИ ЗМІНУ (ВСТАНОВЛЕННЯ) ТАРИФІВ НА ЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ ВОДОПОСТАЧАННЯ  з   01 січня 2024 року

Комунальне підприємство «Бутенківське» Білицької селищної ради, на виконання пункту 2 розділу ІІ Порядку інформування споживачів про намір зміни (встановлення) цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 червня 2018 року № 130, інформує споживачів про намір встановити тарифи на послуги централізованого водопостачання холодної води на 2024 рік.

Розрахунки тарифів проведено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 01.06.2011  №869  «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» (зі змінами і доповненнями).

На сьогодні діють тарифи на підприємстві, які затверджені рішенням виконавчого комітету Білицької селищної ради від 30.09.2021 № 152  (дане рішення набуло чинності з               01  грудня  2021 року) у такому розмірі:

- для населення:

- водопостачання   – 8,25 грн. за 1 м3 (без ПДВ)

-для інших споживачів і бюджетних установ

- водопостачання – 9,80 грн. за 1 м3 ( без ПДВ)

Актуальність перегляду встановлених тарифів обумовлена наступними об’єктивними причинами:

• зростанням цін на електроенергію, паливо-мастильні матеріали, вартості матеріальних ресурсів та послуги сторонніх організацій;
  • зростанням прожиткового мінімуму для працездатних осіб та рівня мінімальної заробітної плати, зміною галузевих коефіцієнтів.

Підставою для визначення розміру тарифів на 2024 рік є планові обсяги витрат,пов’язані із провадженням ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання. Це                    зокрема, плановані об’єми використання та розмір очікуваних цін і тарифів на паливно-енергетичні та матеріальні ресурси, а саме: електроенергію, матеріали для поточного ремонту мереж водопроводу та послуги сторонніх організацій, розміри видатків для сплати податків, зборів, та інших платежів.

Розрахунок планових витрат, що включаються до повної собівартості централізованого водопостачання.

Планування витрат комунальним підприємством  «Бутенківське» Білицької селищної ради здійснено із застосуванням державних і галузевих нормативів використання матеріальних та паливно-енергетичних ресурсів, норм з оплати праці, нормативів витрат з управління та обслуговування виробництва, з урахуванням фактичних даних, техніко-економічних розрахунків, з урахуванням ставок податків, зборів, цін на матеріальні ресурси та послуги на плановий період.

Витрати, об'єктивне нормування яких неможливе, сплановано з урахуванням економічно обґрунтованих витрат за попередній рік, на підставі діючих на підприємстві договорів та кошторисів.

Повна собівартість централізованого водопостачання (без ПДВ) становить –   2062,9 тис. грн.

Протягом 2021-2023 рр. тарифи на електроенергію мали тенденцію до динамічного зростання і за жовтень 2023 р. становитиме 6,6558 грн. за 1 кВт/год (без ПДВ), що відповідно на 222,3 % більше ніж станом 01.12.2021 р. (2,994 за 1 кВт/год без ПДВ).

Вартість паливно-мастильних матеріалів зросла відповідно на 183,4% (в діючому тарифі вартість ПММ 26,08 грн. за1л, а в плановому 47,82 грн. за1л без ПДВ).

Розрахунок витрат на оплату праці  розрахований відповідно до Законів України «Про працю», «Про Державний бюджет України», відповідно змін і доповнень до Галузевої угоди та для забезпечення гарантій оплати праці на підприємстві. З 01.01.2024 року прогнозований прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028 грн., галузевий коєфіцієнт 180%. Відповідно зростання заробітної плати до попереднього рівня відбулося на 168,9% .відповідно зросли і нарахування на фонд заробітної плати.

Згідно планових розрахунків собівартість становить:

• на централізоване водопостачання – 31,30 грн. за 1 м. куб ( без ПДВ).

Порівняльний аналіз діючих тарифів з плановими на 1 куб.м. централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Порівняння   діючих тарифів та поданих на затвердження

тарифів на централізоване водопостачання

по «КП» Бутенківське» Білицької селищної ради

Споживачі

Діючий тариф

Тариф поданий на затвердження

( грн. з ПДВ)

Відхилення тарифів у бік збільшення

( грн. з ПДВ)

Централізоване водопостачання за 1 м. куб.

Населення

Бюджетні установи та інші споживачі

21,5

З метою зменшення економічного навантаження та покриття збитків підприємства згідно із статтею 15

Закону України «Про ціни і ціноутворення» Білицькою селищною радою розроблений проєкт

Програми відшкодування різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання і

водовідведення на території Білицької селищної територіальної громади.

Структуру тарифів на водопостачання можна переглянути на сайті Білицької селищної ради :

Строк, протягом якого приймаються обґрунтування, зауваження та пропозиції від фізичних

та юридичних осіб, їх об’єднань встановлюється протягом 7 календарних днів з дня

повідомлення споживачів про намір зміни  тарифу на офіційному сайті Білицької  селищної ради.

Зауваження і пропозиції приймаються для розгляду КП «Бутенківське»

Білицької селищної ради за адресою: 39213, с. Бутенки, вул. Полтавська , буд. 48.