Громади Полтавщини – активні учасники ініціативи Мінсоцполітики з формування життєстійкості
Громади Полтавщини – активні учасники ініціативи Мінсоцполітики з формування життєстійкості
Громади Полтавської області долучились до експериментального проєкту Мінсоцполітики з формування життєстійкості – інноваційної послуги з надання комплексного психосоціального супроводу сімей, особливо з числа постраждалого населення, яка спрямовану підтримку та зміцнення психічного здоров'я.
Відповідно до наказів Міністерства соціальної політики України, дві територіальні громади області: Шишацька селищна та Кобеляцька міська вже включені до переліку учасників цього національного стратегічно важливого проєкту.
Зазначена ініціатива підтримана і соціально-відповідальним бізнесом. Зокрема, відповідно до укладеного меморандуму з Мінсоцполітики Агрохолдинг «Астарта-Київ» та Благодійний фонд «Повір у себе» здійснює облаштування (проведення ремонтних робіт) центрів життєстійкості в партнерських громадах.
Це той вдалий приклад коли державницька ініціатива поєднується з бажанням територіальних громад розвивати свої соціальні сервіси, а підприємств – вибудовувати гармонійний діалог з суспільством та брати участь у розв’язанні соціальних питань.
Днями Директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко зустрілась з представниками Агрохолдинг «Астарта- Київ» ТОВ агрофірми «ДОБРОБУТ» та ТОВ «АГРОФІРМА "ІМ. ДОВЖЕНКА» під час якої обговорили практичні аспекти реалізації зазначеної ініціативи.
Нова психосоціальна послуга передбачає комплексний підхід. Так, насамперед здійснюватиметься оцінка потреб людини. Після цього її інформуватимуть про доступні послуги для вирішення існуючих проблем, можливості отримання соціальних гарантій. Також будуть запроваджені психологічна діагностика, психологічне консультування (індивідуальне, сімейне, групове); надання психологічної підтримки та допомоги після психологічних травм та стресових розладів; навчання методам і прийомам, які допомагають знижувати фізичний та психологічний стрес тощо.
Окремі напрями стосуватимуться психологічної підтримки батьків, розвитку батьківських навичок та догляду за дітьми, допомоги в побудові стосунків з дітьми на різних етапах дорослішання. А також – психологічної роботи з військовослужбовцями, ветеранами і їхніми родинами.