Рюкзак безпеки і підтримки для дитини в школу: що покласти?
Рюкзак безпеки і підтримки для дитини в школу: що покласти?
Новий шкільний сезон залишив старі виклики для дітей, що повертаються в навчальні заклади – загрози обстрілів і часте перебування в сховищах.
Якщо вдома батьки чи опікуни розуміють як підтримати дитину, то в школі ваша дитина буде у компанії однолітків та з вчителями, тож важливо, щоб дитина не переживала про те, що вона без своїх важливих дорослих.
Щоб дитині було комфортно під час тривог в школі, батькам варто пояснити їй, що саме буде відбуватись. Відверто проговоріть, що коли дитина буде в школі може лунати сигнал тривоги, проте з нею поруч буде вчителька, яка допоможе їй та її друзям пройти в безпечне місце. Поясніть, що вчителі мають чіткі інструкції як діяти і вони подбають про дитину, а дитині треба чітко дотримуватись інструкцій вчителя/куратора.
Додатково, радимо вам зібрати рюкзак безпеки, який дитина триматиме в школі і врахувати не тільки базову безпекову складову, а й турботливу.
Матеріал підготовлено в межах впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська.
Базове наповнення
- улюблений снек дитини
- пляшку води (краще проговорити з адміністрацією школи, щоб вода була доступною в сховищі, щоб дитина не брала її з собою і не обтяжувала наплічник)
- серветки (сухі та вологі)
- антисептик
Базове наповнення
- ліки, якщо дитина приймає якісь препарати на постійній основі (обов’язково попередьте вчителя про прийом і приклейте до ліків інструкцію як саме потрібно давати препарат)
- записка, у якій вказані ПІБ дитини, контактні дані батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси);
- телефон та заряджений павербанк (якщо дитина ще не користується гаджетами, то переконайтесь, що вчитель має контакти батьків і за потреби може зв’язатись)
Наповнення для відчуття турботи та комфорту
- олівці та пару роздрукованих розмальовок.
- улюблену іграшку
- підтримуючу записку - можливо смішну, щоб дитина посміхнулась, можливо коротеньку за допомогою смайликів Якщо ваша дитина ще не вміє читати – намалюйте їй записку, створіть колаж, де слова не потрібні, але підтримка відчутна.
- наліпки. Для старших – це можуть бути стікерпаки, які можна клеїти на телефон на ділитись з друзями.
Наповнення для відчуття турботи та комфорту
- декілька пачок повітряного пластиліну
- купити тетріс або завантажити його дитині на телефон.
- якщо у дитини є гаджет, закачайте туди її улюблену книгу в аудіоформаті та не забудьте покласти навушники.
Можливо покласти ще – книгу, pop it тощо. Головне – не сильно велике, щоб наплічник дитини не був важким.