БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

Полтавщина впроваджує проєкти в цифровій екосистемі DREAM

Дата: 01.12.2023 16:02
Кількість переглядів: 139

Полтавщина впроваджує проєкти в цифровій екосистемі DREAM

У державній цифровій екосистемі управління відновленням DREAM вже містяться близько 50 проєктів, які реалізують у Полтавській області. Це не лише ініціативи відновлення, а й розвитку, адже одне з важливих завдань екосистеми – залучити потенційних інвесторів до фінансування коротко- та середньострокових проєктів громад і регіонів.

12 проєктів відновлення були створені Департаментом будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики ОВА. Серед них – відновлення корпусу кардіоваскулярного центру в Полтаві, реконструкція будівель під Міський Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю у Кременчуці, реконструкція будинку під житло для ВПО в селі Нехвороща, а також об’єкти критичної інфраструктури, які постраждали внаслідок ракетних обстрілів із боку росії.
«Нині перед громадами і регіонами – низка викликів. Забезпечення безперебійної роботи об’єктів критичної інфраструктури, житло для переселенців, медичні заклади, центри реабілітації – подібні ініціативи є вкрай важливими для забезпечення повноцінного життя у громадах, створення достойних умов для українців, які постраждали через дії російських окупантів. Завдання відповідальних громад – впроваджувати проєкти прозоро і підзвітно, в інтересах мешканців, і система DREAM дозволяє робити це вже сьогодні», – зазначив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.
DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management) — державна цифрова екосистема, яка забезпечує прозору та підзвітну відбудову, ефективне управління процесами будівництва, моніторинг і контроль над проєктами відновлення.
Екосистема DREAM – це «єдине вікно» для створення, впровадження, управління і моніторингу проєктів відновлення і модернізації. Для громад це найбільший помічник у питаннях будівництва та відновлення, адже система допомагає створювати проєкти, залучати фінансування, зокрема від міжнародних партнерів, та ефективно управляти їхньою реалізацією.
Наразі екосистема працює у режимі бета-тестування, проте з часом стане обов’язковою для використання у всіх проєктах відновлення і модернізації, тому особливо цінно, що Полтавщина вже долучилася до впровадження та тестування DREAM.
«Уже сьогодні DREAM використовується в усіх регіональних проєктах, які фінансуються з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, а також у проєктах, які підтримують Європейський інвестиційний банк, Світовий банк, уряди Литви, Естонії тощо. Всі вони доступні для вивчення і аналізу у вигляді відкритих даних. Наразі працюємо над тим, щоб програми міжнародної підтримки також були доступні через DREAM, а сама система стала обов’язковою для використання», – зазначає керівник Проєктного офісу DREAM, регіональний керівник Open Contracting Partnership Віктор Нестуля.
Екосистема DREAM інтегрує дані з 9-ти урядових ІТ-систем та реєстрів, щоб створити єдиний цифровий маршрут впровадження проєкту, дозволяючи уряду, донорам і громадянам ефективніше співпрацювати й визначати майбутні пріоритети. В листопаді почав працювати публічний модуль аналітики, який дозволяє побачити детальні дані по кожному з проєктів у DREAM, а також аналізувати дані по проєктах у розрізі регіонів, громад, секторів, за типом і джерелом фінансування тощо. Публічний модуль аналітики доступний за посиланням: https://bi.dream.gov.ua/.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь