БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

Питання капеланства обговорили у Полтавській ОВА

Дата: 22.12.2023 17:08
Кількість переглядів: 92

Питання капеланства обговорили у Полтавській ОВА

У Полтавській облвійськадміністрації обговорили питання військового, пенітенціарного, поліційного та цивільного капеланства. Також у зоні уваги поранені військові та інші особи, які постраждали від війни.

Зокрема на рівні області планують запровадити проєкт муніципального капелантства для підтримки людей, які пережили втрати внаслідок війни. З такою ініціативою до обласної влади звернулися голова ГО «Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини» Наталія Чепіга, голова комітету громадської організації «Союз матерів «Захист» Лідія Місюренко та старший пресвітер Української Церкви Християн Віри Євангельської Полтавщини Михайло Роман.

Разом із заступником начальника Полтавської ОВА Антоном Чубенком, директором Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОВА Вікторією Пилипенко, директором Департаменту культури і туризму ОВА Іриною Удовиченко обговорили концепцію муніципального капеланства, його соціально значущу складову,  спрямованість для людей, актуальність на рівні громад, залучення до ініціативи інших релігійних конфесій та представників духовенства Полтавщини.

«Війна триває. І людям, а особливо тим, які пережили тяжкі втрати, дуже потрібна підтримка: соціальна, медична, а також духовна та психологічна. На рівні області маємо практику проведення молитовних сніданків, де зустрічаємося з воїнами, родинами полеглих, духовенством, громадськістю. Як учасник цих зустрічей достеменно розумію і знаю, наскільки вони потрібні людям сьогодні», – зауважив Антон Чубенко.

Наталія Чепіга та Лідія Місюренко розповіли, що кожного дня на зв’язку з представниками родин, які пережили втрати. У кожній громаді є матері, дружини, діти, які втратили найдорожчих або їхні рідні є безвісти зниклими. Ці люди потребують підтримки, хочуть бути почутими. Їх не можна забувати ніколи. 

«Знаємо багато випадків, коли після втрати синів чи чоловіків унаслідок війни члени родин лишалися здоров’я, віри, сил. Муніципальне капеланство – це та ініціатива, яка б допомогла полегшити їхній біль утрати чи розділити розпач. Духовенство, священство – це саме ті люди, які допоможуть знайти правильні слова, не впасти у зневіру, відновити сили», – зауважила Лідія Місюренко. 

Сторони напрацювали подальший алгоритм дій.

По-перше, найближчим часом провести захід із представниками духовенства усіх конфесій, які представлені в області та напрацювати спільний алгоритм підтримки капеланства.

По-друге. Провести їхню спільну зустріч із представниками громад, щоб надалі послуги капеланства й муніципального капеланства зокрема, підтримували в кожній громаді та люди були широко поінформовані про це.

Спільними зусиллями разом до перемоги!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь