БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

На Полтавщині провели опитування щодо підтримки суспільством європейської інтеграції України

Дата: 03.01.2024 15:02
Кількість переглядів: 75

На Полтавщині провели опитування щодо підтримки суспільством європейської інтеграції України

У грудні 2023 року Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОВА спільно з Департаментом економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОВА провели  анонімне електронне опитування громадян. Його мета – вивчити ефективність поінформованості громадян щодо євроінтеграції України та підтримки жителями Полтавщини  перспектив європейської інтеграції України.

За результатами опитування власний рівень поінформованості щодо процесу інтеграції України до європейської спільноти оцінили як «середній» 47% опитаних, як «досить високий» – 34,9%. 18,1% опитаних свій рівень поінформованості оцінили як «низький».

На запитання «Чи зможе Україна швидко подолати шлях до вступу в ЄС?» 62,7% опитаних відповіли «ні»,  22,9% – «так». 14,5% не визначилися з відповіддю.

Власний рівень підтримки розвитку євроінтеграційних процесів оцінили як високий 55,4% опитаних, середній рівень зазначили 31,3% респондентів. 13,3% опитаних зазначили низький рівень підтримки євроінтеграційних процесів.

Власний рівень поінформованості щодо вимог, які нині необхідні Україні для отримання повноправного членства в ЄС, 25,3% опитаних оцінили як досить високий, 62,7% – як середній, і 12% – як низький.

Більше половини опитаних виявилися достатньо поінформованими щодо переваг, які отримає суспільство від процесу інтеграції країни до європейського простору у сфері  розвитку освіти, науки та обміну технологіями, розвитку взаємовигідної торгівлі між Україною та країнами-членами Європейського Союзу, розвитку двосторонніх культурних відносин, впровадження реформ щодо втілення  європейських стандартів та цінностей в українське суспільство.

Сукупно понад 80% респондентів мають досить високий і середній рівень власних очікувань від вступу країни до Європейського Союзу щодо покращення якості життя, впровадження ефективних реформ, зменшення рівня корупції, економічного розвитку країни, підвищення рівня регіонального розвитку.

Загалом результати опитування виявилися очікуваними: приблизно 10% громадян на сьогодні залишаються євроскептиками, проте євроінтеграційне прагнення України підтримує майже 90% опитуваних громадян.

Поінформованість громадян щодо вимог, які необхідно виконати Україні для отримання повноправного членства в ЄС, є доволі невисока – майже 75% респондентів у цьому «не дуже» орієнтуються.

Майже 63% людей виявилися реалістами щодо перспектив швидкого вступу України до ЄС.

Тож зрозуміло – суспільство загалом готове і прагне синхронізуватися з ЄС, проте у цьому процесі треба ще кожному з нас виховати у собі «європейця».

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь