Виплата державних соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Дата: 12.01.2024 16:28

Одним із напрямів соціальної підтримки громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є призначення та виплата компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування.

Розмір щомісячної грошової компенсації визначається наказом
Мінсоцполітики України і у 2023 році становило для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастроф:
1 категорії - 466 грн;
2 категорії - 233 грн.
Згідно норм законодавства виплата компенсації за поточний місяць громадянам здійснюється у наступному місяці.
Право на отримання вказаної компенсації в області мають 9,1 тис. осіб.
Органами соціального захисту населення області своєчасно проведені нарахування компенсації за грудень 2023 року на загальну суму 2,9 млн грн.
11-12 січня 2024 року кошти в повному обсязі перераховані на уповноважені банківські установи та АТ «Укрпошта».
Виплата компенсації проведена шляхом:
- зарахування коштів на рахунки одержувачів через банківські установи 11-12 січня 2024 року;
- за місцем проживання через виплатні обʼєкти АТ «Укрпошта» згідно графіку доставки з 11 по 25 січня.