«Посилюємо роботу групи «Прозорість і підзвітність», – Філіп Пронін«Посилюємо роботу групи «Прозорість і підзвітність», – Філіп Пронін

Дата: 13.01.2024 08:00

«Посилюємо роботу групи «Прозорість і підзвітність», – Філіп Пронін

На черговому засіданні робочої групи «Прозорість і підзвітність» продовжили аналіз використання бюджетних коштів у громадах області.

«Посилюємо роботу групи «Прозорість і підзвітність». Створені в кожному районі профільні підрозділи здійснюють аналіз на місцях. Питання, які потребують більше уваги, виносять на рівень області, – розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін. – Розпочали з Кременчуцького району. На всі тамтешні громади робоча група при РВА спрямувала запити щодо використання бюджетних коштів. Із 12 громад відповіді надали 10. Не надійшла інформація від Кременчуцької та Горішньоплавнівської громад, тому почали з аналізу їхніх закупівель».

По двох тендерах у Кременчуці робоча група при РВА звернулася до обласної. Перший – поточний ремонт підвального приміщення житлового будинку для використання під найпростіше укриття. Виявили кілька ймовірних ризиків. Другий – оренда обладнання рентгенівської мобільної системи. Головна спеціалізація підприємства, яке надає послугу, – оптова торгівля зерном. Представники групи при РВА виявили й інші можливі ризики, серед яких прописання умов тендеру під визначену фірму.

Обидві тендерні процедури проаналізують фахівці Держаудитслужби й податкової та нададуть аналітику на подальші засідання робочої групи.