БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

У Полтаві провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Політичні трансформації сучасного суспільства»

Дата: 22.02.2024 16:58
Кількість переглядів: 77

У Полтаві провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Політичні трансформації сучасного суспільства»

 

У Полтавському державному аграрному університеті відбулася п’ята Всеукраїнська науково-практична конференція «Політичні трансформації сучасного суспільства». До заходу долучилися представники провідних українських закладів вищої освіти. Загалом це понад 50 учасників.

Конференцію провели за підтримки ПДАУ, Міносвіти України, Полтавської ОВА в межах Програми Еразмус Напрям Жан Моне. В зоні особливої уваги – євроінтеграційні процеси України, а також безпекові угоди між Україною, Німеччиною і Францією: передумови підписання і зміст.
Із вітальним словом до учасників наукової конференції звернувся заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко.
«Тема політичних трансформацій є як ніколи актуальною, оскільки ми знаходимося в стані війни й боремося з одвічним ворогом. Роль Полтавщини в цьому контексті вагома. Тут народилися, жили й працювали визначні громадські діячі. Чого тільки варта постать Симона Петлюри! Нам потрібно бути гідними своїх попередників, – зауважив Антон Чубенко. – Мусимо турбуватися про те, щоб усі політичні процеси сьогодення були не тільки демократичними, а й направленими на збереження нашої держави».
Серед тематичних напрямів конференції – політичні інститути й політичні системи світу та динаміка змін, ціннісно-світоглядні аспекти політичних трансформацій, соціально-економічні аспекти трансформацій інформаційного суспільства.
Також у фокусі – міжнародні відносини та міжнародна безпека. Не оминули увагою й питання права, а також регіональної політики, нових можливостей та викликів, політичної комунікації в сучасному інформаційному просторі.
«Актуальність питань, порушених на конференції, дійсно вагома. Наше суспільство проходить низку трансформаційних процесів, оскільки ми живемо й працюємо у період воєнного часу. Наш університет має безпосереднє відношення до становлення молодого покоління. Воно має бути політично грамотним, орієнтуватися в усіх суспільних процесах, історичних підґрунтях», – зауважив ректор ПДАУ Олександр Галич.
Професор, проректор з науково-педагогічної роботи і перспективного розвитку ПДАУ Тамара Шаравара зупинилася на етапах інтеграції України в ЄС.
Учасники конференції проаналізувала низку міжнародних угод. Зокрема, кроки української дипломатії та Офісу Президента протягом 2022-2024 років.
«Слід зазначити, що вступ до ЄС відбувається в кілька етапів. Підписання Угоди про асоціацію. Включення в офіційну програму розширення ЄС. Подача заявки на вступ (Україна це зробила 28 лютого 2022 року, тобто на 4-й день війни). Отримання статусу кандидата в члени ЄС (23 червня 2022 року), і далі сам вступ, – зауважила Тамара Шаравара, – У контексті перебування України на останньому етапі входження в ЄС особливу увагу хочу звернути на значущість безпекових угод для України, адже це результат величезної кропіткої праці, яка тривала з вересня 2022 року, коли запрацювала міжнародна робоча група з питань гарантій безпеки».

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь