БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

Для полтавських журналістів провели тренінг із інформгігієни в умовах війни та етичного спілкування з ветеранами

Дата: 05.03.2024 17:43
Кількість переглядів: 85

Для полтавських журналістів провели тренінг із інформгігієни в умовах війни та етичного спілкування з ветеранами

У Полтавському державному медичному університеті відбулася інтерактивна зустріч для журналістів області. Тренери навчали представників медіа основ етичного спілкування з ветеранами та інформгігієні в умовах війни.

Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Юлія Ющенко розповіла, що нині питання інформаційної гігієни та дотримання журналістської етики є вкрай актуальними.

«Війна може породжувати гострі етичні дилеми в журналістиці. Інформаційна гігієна стає критично важливою для уникнення поширення неперевіреної інформації, яка може призвести до паніки, неправильної реакції або навіть загрози для життя та безпеки людей, – зауважила Юлія Ющенко. – Етика впливає не лише на якість журналістського матеріалу, а й на безпеку та добробут суспільства. Журналістикий матеріал часто знаходиться під впливом пропаганди, суперечливих повідомлень та дезінформації. Це може створити серйозні виклики для людей, які намагаються отримати об’єктивну картину подій та правдиву інформацію».

Про ключові моменти у роботі медіа розповів доктор філологічних наук, професор, президент Академії української преси Валерій Іванов.

«Починаючи з 2015 року ми часто їздимо на лінію зіткнення, разом із європейськими журналістами. У гарячих точках усім, зокрема й журналістам, треба перш за все думати про безпеку. Жоден матеріал не вартий твого життя. Коли є сильна небезка від матералу можна відмовитися, – розповів Валерій Іванов. – В умовах війни журналістам дуже важливо проходити тренінги з тактичної медицини, обов’язково усі знання застосовувати на практиці і доводити до автоматизму. А журналістські стандарти мають діяти ті ж самі, що і в мирний час. Достовірна інформація, чітко посилання на джерело.

Крім того нині журналістам дуже важливо знати військову термінологію, техніку.

Докторка медичних наук, професорка, керівниця Навчально-наукового центру ментального здоров’я ПДМУ Ганна Васильєва ознайомила присутніх з основами етичного спілкування з ветеранами та ветеранами. Як висвітлювати події фронту та випадки ракетних обстрілів. Чого варто уникати, як говорити з родинами загиблих, як брати інтерв’ю у воїнів із інвалідністю та багато інших тем обговорили присутні на інтерактивній зустрічі.

Тренінг проведено в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я – ініціативи першої леді Олени Зеленської. Комунікаційний супровід реалізується за підтримки ВООЗ, Уряду Канади, Міжнародного медичного корпусу. Комунікаційна кампанія «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров'я реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт.

 Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь