Уряд затвердив Державну мовну програму

Дата: 25.03.2024 09:04

Уряд затвердив Державну мовну програму

15 березня Уряд затвердив Державну цільову національно-культурну програму забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року. Про це йдеться у розпорядженні Уряду від 15 березня 2024 р № 243-р.

Програма сприятиме поступовому формуванню комфортного та функціонального єдиного мовно-інформаційного україномовного простору на всій території України, а також передбачає спецпроєкти:

подолання наслідків лінгвоциду державної мови та заходи з відновлення функціонування української мови на деокупованих територіях;

інформаційні кампанії та інші заходи з промоції української мови в Україні та світі;

удосконалення рівня володіння та викладання української мови педагогічними працівниками.

Документом зафіксовано, що українська мова – це мова надання публічних послуг. Програма передбачає забезпечення дотримання посадовими і службовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування, іншими посадовими та службовими особами вимог Закону щодо обов’язковості використання державної мови під час виконання своїх посадових обов’язків, недопущення її дискримінації.

Також українська – мова комунікацій, ведення документації та споживання інформації. Для цього створюватимуть додаткові умови для опанування державної мови працівниками бізнес-сфери, а також запровадять чіткі державні стандарти, зокрема української професійної термінології.