БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

Отруйні рослини, про які варто знати

Дата: 13.05.2024 10:19
Кількість переглядів: 301

Отруйні рослини, про які варто знати

Із настанням літнього періоду всі йдуть відпочивати на природу, подальше від міської метушні. Але у парках, лісах зустрічаються небезпечні рослини, при контакті з якими можна завдати шкоди своєму здоров’ю.

Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОВА підготував пам’ятку з переліком небезпечних рослин, які ростуть в Україні.

Блекота чорна цвіте у травні – вересні. Алкалоїди блекоти викликають затьмарення пам’яті. Симптоми отруєння рослиною – сухість у роті, розлади мовлення, двоїння в очах, задуха, зорові галюцинації., втрата свідомості.

Беладонна звичайна (інші назви – красавка, мандраган). Симптоми отруєння беладонною схожі на симптоми отруєння блекотою.

Борщівник містить сполуки, що навіть при одноразовому доторканні призводять до опіків. Через декілька годин на місці дотику з’являється почервоніння, виникає біль, а далі – пухирі, які загоюються дуже повільно.

Дурман звичайний використовується у медичних цілях, але при передозуванні настає отруєння. Симптоми: сухість слизових оболонок, порушення зору, головний біль, почервоніння шкіри. Спостерігається збудження (психічне і рухове), марення, судоми.

Конвалія звичайна цвіте на початку квітня-травні. Влітку визрівають ягоди червоного кольору. Отруйними є всі частини рослини. Симптоми отруєння: сильний головний біль, біль шлунка, нудота, блювота, пронос.

Наперстянка пурпурова цвіте у червні-липні. Використовується як декоративна та лікарська рослина. Смертельна доза отрути наперстянки – два грами. Симптоми отруєння: розвиваються явища інтоксикації, зниження артеріального тиску, судоми.

Пам’ятайте! У випадках контакту шкіри з отруйними рослинами, помийте обпечене місце, нанесіть протиопікові засоби, накладіть суху марлеву пов’язку. Якщо трапилось шлункове отруєння, перш за все зробіть промивання шлунка, викличте блювання та прийміть проносні засоби; активоване вугілля, препарати – ентеросорбенти (смекта, ентеросгель); пийте багато води. У будь-якому випадку обов’язково зверніться до лікаря!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь