Професійна реінтеграція дорослого населення через програми професійного навчання – один із інструментів адаптації й інтегрованості в суспільстві
Професійна реінтеграція дорослого населення через програми професійного навчання – один із інструментів адаптації й інтегрованості в суспільстві
На базі ПДАУ в межах співпраці з GIZ та за підтримки Полтавської ОВА провели семінар-дискусію на тему «Професійна реінтеграція дорослого населення через програми професійного навчання».
Участь у заході взяли заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, представники профільних департаментів ОВА, освітяни, потенційні роботодавці, представники GIZ.
«Профтехосвіта – це той інструмент, який може забезпечити ринок праці необхідними кадрами, а доросле населення – робочими місцями. Сьогодні навчання у закладах профтехосвіти стає більш сучасним, економічно орієнтованим, – зауважив Антон Чубенко. – У таких закладах є сучасне обладнання, безперервний контакт із роботодавцями, співпраця з міжнародним інституаціями. Впевнено можу сказати, що сьогодні на Полтавщині заклади профтехосвіти надають освітні послуги не тільки молоді, а й дорослому населенню. Зокрема для внутрішньо переміщених осіб новий фах – це можливість адаптуватися, інтегруватися та знайт нове робоче місце».
На Полтавщині в цьому напрямі ефективно діє низка програм. Зокрема, ефективно працює служба зайнятості для формування кадрового потенціалу, зокрема через надання ваучерів на навчання, компенсацій за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій.
Під час семінару учасники обговорили моделі інтегрованих курсів професійної реінтеграції. Предметно зупинилися на важливості партнерства між надавачами освітніх послуг та роботодавцями.
На особливому контролі в області перебуває вирішення питань працевлаштування та професійної реабілітації ветеранів у співпраці міжнародними партнерами.
Полтавщина серед областей, які долучилися до участі у міжнародних проєктах із професійного навчання ветеранів та членів їх сімей.
Зокрема, триває реалізація програми «Швидкі навички до працевлаштування в межах програми GIZ Skills4Recovery за партнерства Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та Товариства Sequa.
Безоплатне навчання здобувачів, зокрема ветеранів війни на базі Полтавського центру професійно технічної освіти Державної служби зайнятості триває з кінця минулого року до 31.05.2024 р. за професіями електромонтер, швачка, особливості монтажу та експлуатації сонячних панелей.
«Попри всі виклики часу зміна професії під час війни – це інвестиція у власний розвиток, подальша інтегрованість у суспільні процеси та власна затребуваність. Полтавщина готова до співпраці з міжнародними партнерами, інвесторами задля допомоги людям у цьому», – акцентував Антон Чубенко.