Обласна команда взяла участь у стимуляційному навчанні з протидії торгівлі людьми
Обласна команда взяла участь у стимуляційному навчанні з протидії торгівлі людьми
Торгівля людьми – жахливе явище, яке з приходом війни отримало нові страшні прояви. Адже люди, особливо які безпосередньо постраждали від ворожої агресії, втратили домівку, роботу та інше є більш уразливими до потрапляння в ситуації з примусове вивезення за територію крани, незаконною міграцією, примусом до праці та всіх видів обмеження волі та експлуатації.
Важливим питанням в реалізації завдань державної політики з протидії торгівлі людьми є нагородження та ефективна взаємодія суб’єктів : центральних та місцевих органів влади, правоохоронних структур, соціальних служб, міжнародних та громадських організацій.
Саме з метою посилення міжвідомчої взаємодії на минулому тижні команда з Полтавської області з представників сфери соціального захисту, міграційної поліції, прокуратури, слідчих та дотичних неурядових організацій взяла участь у стимуляційному навчання, які провели експерти Програми підтримки ОБСЄ в Україні та Міжнародною організації з міграції.
Симуляційне навчання – це інтерактивний метод навчання через занурення в середу шляхом відтворення реальних ситуацій, а саме розслідування випадку торгівлі людьми, де учасники мали можливість застосувати свої знання та навички для виявлення жертв, підготовки інформаційних матеріалів та запитів, розслідування злочинівтощо.
Навчання передбачало командний підхід з урахуванням кращих європейських практик міжвідомчого підходу до боротьби з торгівлею людьми.
Протягом трьох днів навчання учасники відпрацьовували процеси ідентифікації та інтерв’ювання постраждалих, які стали свідками або зазнали насильства з окремим фокусом на дітей, порядок встановлення статуту особи, яка постраждали від торгівлі людьми, оцінки її потреб та надання допомоги, надання психосоціальної допомоги.
Важливо пам’ятати, що ймовірність експлуатації поширюються і цифровий простір простір. Сьогодні багато громадян, а особлоиво дітей є активними користувачами соціальних мереж, а отже можуть розказати про свої уразливі сторони або поділитись геопозицією. Ця інформація може бути використана трафікерами для ідентифікації та звʼязкуначебто для надання допомоги. Тому програма навчання передбачала матеріали повязані зі злочинами торгівлі людьми, вчинених з використанням інформаційних технологій.
За результатами навчання учасники отримали відповідні сертифікати.