БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

«В області необхідно створити дорожню карту втілення принципів правосуддя, дружнього до дітей», – Володимир Василенко

Дата: 08.06.2024 09:22
Кількість переглядів: 71

«В області необхідно створити дорожню карту втілення принципів правосуддя, дружнього до дітей», – Володимир Василенко

 

Зал Засідань (1)

В Україні стартував пілотний проєкт з імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини.

Поліція, прокуратура, органи юстиції та соціальні працівники мають працювати в одному правовому полі та забезпечувати більш гуманне правосуддя до дітей. Представники прокуратури, поліції, правничої допомоги, центру пробації, Бюро судово-медичної експертизи, департаментів охорони здоров’я, освіти і науки Полтавської ОВА, служби у справах дітей окреслили питання, які потребуватимуть спільного вирішення.

«До реалізації цього проєкту залучено багато структур та служб. Під час кримінального процесу слідчий, дізнавач, судмедексперт, адвокат, психолог, соціальний працівник, фахівець служби у справах дітей повинні працювати разом, враховуючи інтереси дитини. Тому в області необхідно створити дорожню карту втілення принципів правосуддя, дружнього до дітей, з найменшим негативним впливом кримінальної юстиції на неповнолітніх», – наголосив заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Василенко.

Ефективна комунікація, злагодженість дій, залучення спеціально підготовлених фахівців – питання, над якими вже працюють в області.

«Проєкт з імплементації міжнародних стандартів покликаний адаптувати кримінальний процес до потреб дітей, сприяти їхній реінтеграції та реабілітації. Ми маємо стандарти правосуддя, дружнього до дитини, розроблені українськими та міжнародними експертами. Саме їх ми й повинні дотримуватися», – зазначив заступник керівника Полтавської обласної прокуратури Ілля Титарчук.

Важливими елементами імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини, стали створення в області Центру захисту для дітей, які постраждали чи стали свідками злочинів (модель Барнахус) та «зелених кімнат». Ці простори сприяють захисту дитини під час проведення процесуальних дій та звільняють від необхідності участі в подальшому судовому засіданні.

Учасники наради домовилися створити робочу групу, до складу якої увійдуть представники кожної структури, що буде задіяна в досудовому розслідуванні та судовому провадженні стосовно неповнолітніх, яка й розробить алгоритм спільнодії.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь