БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

У Полтаві обговорили питання топонімічних назв простору населених пунктів Полтавщини

Дата: 10.06.2024 09:23
Кількість переглядів: 81

У Полтаві обговорили питання топонімічних назв простору населених пунктів Полтавщини

 

Чоловіки За Столом (1)

У Полтавському державному аграрному університеті відбулося засідання круглого столу «Відновлення національної пам’яті через очищення топонімічного простору населених пунктів Полтавщини від назв і символіки, пов’язаних із державою-агресором». У фокусі – актуальні питання виконання в області Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» на прикладі Полтавської громади.

Із березня 2022 року по травень 2024 року в Україні перейменували 7,8 тисячі топонімів у 83 містах. Це опубліковані дані програми «Прозорі міста» Transparency International Ukraine у новому дослідженні щодо деколонізації на місцевому рівні. Полтава потрапила до переліку міст із найбільшою кількістю перейменувань.

«Рішення щодо перейменування місцевих топонімів має ухвалюватися відповідно до законодавства. Ми повинні демонструвати державницький підхід та визначеність української, справжньої, власної ідентичності, щоб наші дії розуміли і старше покоління, і молодь, щоб нас зрозуміли й нащадки, які житимуть через 100, 200 і більше років. Крім того, ми не повинні обмежуватися рамками міста, району, області чи держави, ми повинні використовувати закордонні майданчики для просування української державності», – зазначив на зустрічі заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко.

За даними Національної агенції інформаційних систем, у Полтаві було 1037 назв об'єктів вулично-дорожної мережі. Запланували перейменувати 289.

«Робоча група з перейменування в Полтаві плідно попрацювала. Із п'яти передбачених черг перейменування завершено три. Від осені 2022 по червень 2024 року в місті перейменували 174 геоніми (64%). Першочергово було усунено русизми, назви вулиць, які включали топоніми російської федерації та незначні помилки. Під час другої черги перейменовано геоніми партійним, радянським та імперським діячам. Потім відбулося перейменування геонімів, пов’язаних із носіями імперських наративів. На черзі – перейменування носіїв радянської, комуністичної риторики та назв не зрозуміло про що», – розповів краєзнавець Леонід Булава.

Учасники круглого столу також розглянули питання деколонізації топонімів у контексті вшанування пам’яті учасників національно-визвольної боротьби в ХХ столітті та обговорили нові назви об’єктів щодо увічнення подій і осіб історії України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь