БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Дата: 11.06.2024 11:08

Державне стимулювання створення та функціонування індустріальних парків

Інфографіка (8)

Уряд затвердив новий  Порядок надання державного стимулювання створення та функціонування індустріальних парків. Він передбачає надання коштів на будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, необхідних для створення та функціонування індустріальних парків, а також компенсацію за приєднання до інженерно-транспортних мереж. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 4 червня 2024 року.

Створення індустріальних парків – ключовий крок для стимулювання економічного розвитку, як громад так і області.

Цього року у державному бюджеті передбачений 1 млрд грн на державне стимулювання індустріальних парків.

Порядком надання державного стимулювання передбачено надання коштів ініціаторам створення або керуючим компаніям індустріальних парків для облаштування або будівництва інженерно-транспортної інфраструктури, а також часткове відшкодування вартості приєднання до електричних мереж.

Максимальний розмір стимулювання складає 150 млн грн, при цьому співфінансування робіт відбуватиметься у співвідношенні 50% на 50%.

Для того, щоб скористатись програмою, необхідно:

подати заявку до уповноваженого банку до 15 серпня;

банк перевірить заявку;

Міністерство економіки України перевірить документи та ухвалить рішення про надання допомоги;

у разі позитивного рішення — укладається договір;

кошти будуть перераховані на спеціальний рахунок, а оплата відбудеться після того, як роботи будуть виконані, а заявник сплатить свою частину.

Для інвесторів індустріальні парки вирішують одразу кілька актуальних проблем: питання землі, підключення до мереж, наявності промислової будівлі та зниження вартості обладнання.

Адже це можливість резидентам парків:

не платити ввізне мито та ПДВ на обладнання;

не платити податок на прибуток впродовж 10 років за умови реінвестування;

отримати пільгову ставку податку на нерухомість та пільгову плату за землю (на розгляд місцевого самоврядування).

Детальніше за посиланням:  http://surl.li/ujiyj