НУШ у дії: IV обласна літня школа об’єднала педагогів Полтавщини
НУШ у дії: IV обласна літня школа об’єднала педагогів Полтавщини

Із 18 по 19 червня у Полтавській академії неперервної освіти імені М.В. Остроградського тривала IV обласна літня школа «НУШ в базовій школі: впевнені кроки!».
Захід об'єднав педагогів, які прагнуть не лише оновлювати освітній простір, але й творити майбутнє освіти регіону. Учасники літньої школи – вчителі пілотних закладів загальної середньої освіти з упровадження НУШ в області – Полтавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 37, ЗОШ І-ІІІ ст. №3 імені В.О. Нижниченка (м. Горішні Плавні), Решетилівського ліцею імені І.Л. Олійника. До заходу долучився директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський.
Захід відкрив заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко, який підкреслив важливість повного взаєморозуміння органів виконавчої влади та закладів освіти у реалізації державної освітньої політики.
«Полтавська академія неперервної освіти – надзвичайно потужна освітня структура. Влітку навчальний процес для освітян не зупиняється. Цієї пори педагогічна спільнота опановує нові методи й методики на перспективу в максимально творчій атмосфері, щоб далі передати все дітям. На рівні області із ПАНО маємо плідну співпрацю. Характерно, що завжди є результат від тих активностей, які тут проводять, – зауважив Антон Чубенко. – У форматі сьогоднішньої зустрічі є чимало нових трендів».
У межах зустрічі Антон Чубенко відповів на актуальні питання освітян.
Директор Полтавської академії неперервної освіти імені М.В. Остроградського Віталій Зелюк підкреслив, що свого часу саме спільними зусиллями академії (тоді інституту) та пілотних закладів освіти в області розпочиналася НУШ, яка зараз продовжує свій розвиток.
Педагоги пілотних класів отримали можливість проаналізувати досягнення та розглянути виклики впровадження НУШ, спільно шукати шляхи подолання цих викликів, поділитися власним досвідом та отримати цінні знання від колег, презентувати кейси успіху своїх закладів освіти. Протягом двох днів роботи учасники обговорили низку важливих тем щодо впровадження Нової української школи та підтримки учнів і педагогів у сучасних умовах:
- інтеграція дітей, які постраждали від військових дій, у дитячі спільноти;
- кібербезпека, захист персональних даних, безпечне використання інтернету та цифрових технологій в освітньому процесі;
- стратегії ефективних комунікацій для закладів загальної середньої освіти.
Також заплановано провести серію воркшопів, де освітяни отримають практичні знання та навички з різних аспектів НУШ: сучасні підходи в освітньому процесі, оцінювання обов’язкових результатів навчання учнів за новим Державним стандартом базової середньої освіти.
IV обласна літня школа «НУШ в базовій школі: впевнені кроки!» і надалі буде майданчиком для плідних дискусій, обміну ідеями, натхнення до впровадження НУШ.