БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини

Дата: 05.07.2024 12:06
Кількість переглядів: 126

Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини

 

Новини (2)

Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини.

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського

Кременчуцький національний університет посів 5-те місце у міжнародному рейтингу SCImago Institutions Rankings. Це найвищий показник серед університетів Полтавського регіону.

У 2024 році університет вперше увійшов до світового рейтингу SCImago Institutions Rankings, одразу посівши 5-те місце, і випередивши таких флагманів освіти, як Львівська політехніка, Національний авіаційний університет, Національний університет імені Каразіна, тощо. До рейтингу увійшли лише 49 закладів вищої освіти України:

https://www.scimagoir.com/rankings.php?sector=Higher+educ.&country=UKR

Засновник і контролер рейтингу – SCIMAGO RESEARCH GROUP, SL (Іспанія).

SCImago – наукометричний рейтинг академічних та науково-дослідницьких установ. До SCImago не можна подати заявку. Щоб потрапити до рейтингу, ЗВО має здолати встановлене обмеження, після цього освітній заклад автоматично включається до рейтингу. Критерієм включення є те, що університет за останній рік обраного 5-річного періоду часу опублікував не менше 100 робіт, проіндексованих наукометричною базою даних SCOPUS.

SCImago аналізує діяльність наукових та науково-дослідницьких установ за композитним індикатором, який поєднує три набори показників:

дослідницька діяльність (50%);

інноваційні заходи (30%);

вплив на громадянське суспільство (20%).

Методологія рейтингу включає показники публікаційної активності науково- педагогічних працівників, цитованості їх наукових публікацій, міжнародного співробітництва, відкритого доступу до наукових публікацій, інноваційної, патентної активності, видимості вебсайтів в інтернеті та поширення у соціальних мережах. У 2024 році розробники рейтингу додали новий показник, який враховує кількість наукових публікацій, пов’язаних з Цілями сталого розвитку (ЦСО), визначеними ООН.

Вітаємо наукову спільноту Кременчуцького національного університету з вагомою перемогою та високою оцінкою наукової діяльності наших фахівців на міжнародному рівні!

https://www.kdu.edu.ua/new/detail.php?id=3298

 

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

На базі Національного університету імені Юрія Кондратюка відкрили інклюзивну виставку – багатопрофільний класичний університет став амбасадором проектів Першої леді України Олени Зеленської – «Довідник безбар’єрності» як дороговказ з коректного спілкування з відкритим кодом, що постійно поповнюється на тлі ворожого вторгнення, та проєкту «Гайд безбар’єрних подій».

https://nupp.edu.ua/news/taktilna-yekskursiya-u-poltavskiy-politekhnitsi-prezentuvali-proekt-bezbarernikh-podiy.html

 

Полтавський педагогічний університет імені В.Г. Короленка

Викладачки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка взяли участь у навчальному візиті до Тартуського університету (Естонія) у межах проєкту «Bringing Opportunities and Organizational Success To Small Local Universities in Ukraine» (101083203 – BOOST – ERASMUS-EDU-2022-CBHE) («Надання можливостей та організаційного успіху регіональним університетам в Україні») за програмою Європейського Союзу Erasmus+ КА2 CBHE. Учасницями поїздки стали доцентка кафедри англійської і німецької філології Руслана Шрамко, доцентка кафедри журналістики Леся Лисенко, асистентка кафедри історії України Анастасія Момот.

Протягом навчання учасники з університетів Полтави, Мелітополя (Запоріжжя), Краматорська (Івано-Франківськ), Мукачева, Ізмаїла, Кременця обговорювали з естонськими колегами специфіку використання методу креативного мислення для успішної проєктної роботи, виклики міжнародної наукової співпраці, проблеми цифровізації навчального процесу та дослідницької роботи тощо. Програма візиту передбачала відвідування бібліотеки Тартуського університету, Тартуського наукового парку, Тартуського медичного коледжу. Представники установ окреслили основні напрями імплементації дигітальних інструментів для налагодження міжнародної співпраці на різних рінях: державному, університетському, міжособистісному в науковому середовищі.

Ключовим завданням навчального візиту стала розробка стратегії інтернаціоналізації закладів освіти. Партнери з Приморського університету (Словенія) та Університету прикладних наук Ельблонгу (Польща), Тартуського університету (Естонія) під час навчальних сесій поділились власним досвідом розробки стратегії, яка передбачає визначення операційних завдань у освітньому, фінансовому, науковому контекстах.

Оновлені стратегії інтернаціоналізації українських університетів мають бути затвердженні у вересні 2024 і реалізовані протягом наступних 5 років.

Організація поїздки відбулася за участі відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків при сприянні адміністрації Полтавського педуніверситету.

http://pnpu.edu.ua/news/vidbuvsya-navchalnyj-vizyt-do-tartuskogo-universytetu-estoniya-u-mezhah-realizacziyi-proyektu-erasmus-boost.html 

 

Полтавський державний аграрний університет

Спільними зусиллями співробітників Полтавського державного аграрного університету та швейцарської організації Helvetas Swiss Intercooperation поглиблюється співпраця щодо реалізації міжнародного проєкту «Підтримка відновлення соціальної та фінансової стійкості громад у постраждалих від війни регіонах на сході та заході України» у партнерстві з JERU за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Стає все більш інтенсивним  навчальний процес для внутрішньо переміщених осіб, що перебувають у Полтаві, за напрямом "Технологія виготовлення хліба та хлібобулочних виробів". 

Викладачкою курсу стала кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри рослинництва Ольга Бараболя, яка доповнює потужну теоретичну базу змістовною практичною складовою.

Зокрема слухачки курсу розглянули основну та допоміжну сировину для випічки хліба, ознайомилися з якісними показниками пшениці (зокрема склоподібністю) як головними показниками при виготовленні борошна, за допомогою фаринотома визначили цей показник в озимої м'якої пшениці та ярої твердої. Це лише початок, але вже отримано схвальні відгуки від слухачок курсу, які висловлюють щиру подяку Helvetas Swiss Intercooperation та своїй лекторці! 

Сподіваємося на продовження та зміцнення співпраці з нашими швейцарськими та німецькими партнерами, оскільки чимало ВПО прагнуть опанувати  нову професію та спробувати  професійно-технічні спеціальності.

https://www.pdau.edu.ua/news/poglyblennya-spivpraci-pdau-ta-helvetas-swiss-intercooperation-u-ramkah-realizaciyi


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь