Як обміняти посвідчення водія на нове європейського зразка? Обмін посвідчення водія онлайн або у сервісному центрі МВС Полтавщини

Дата: 09.07.2024 15:48

Посвідчення

Бути сучасним, йти в ногу з часом та рівнятися на кращий світовий досвід. Україна рухається в бік ЄС, і сервісні центри МВС запозичують практики європейських країн. Ми видаємо посвідчення водія наближені до європейських зразків. Сучасне посвідчення водія у формі ID-картки має кілька ступенів захисту. Воно відображається в Дії та в Кабінеті водія.

З початку року сервісні центри МВС Полтавщини видали 14 800 посвідчень водія, з них обміняли на нові 7 500 водіїв та відновили у зв’язку з втратою та викраденням майже  тисячу водійських документів.

Через електронний кабінет водія та застосунок Дія, адміністратори наших закладів, з початку року,  розглянули онлайн-заявки і схвалили виготовлення понад 1 280 посвідчень водія.

Як обміняти посвідчення водія на нове європейського зразка та які документи необхідні для цього, розповіла заступниця начальника регіонального сервісного центру МВС в Харківській, Полтавській та Сумській області Ірина Пархоменко.

Якщо у Вас паперове ламіноване посвідчення водія чи видане до 2013 року і не відображається в електронних сервісах, саме час задуматися про його обмін.

Обміняти старе посвідчення водія на сучасне у сервісному центрі МВС просто та легко. Мінімум документів та максимум швидкості надання послуги. Потрібно взяти талон онлайн через е-запису або в терміналі сервісного центру МВС та прийти на визначений час. З собою взяти такі документи:

• паспорт з відміткою про реєстрацію місця проживання (або ID-картку та витяг про місце проживання);
  • копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків;
  • посвідчення водія, що підлягає обміну;
  • медична довідка (на час дії воєнного стану не обов’язкова).

* Паспорт громадянина України у вигляді ID-картки, витяг про місце проживання та реєстраційний номер облікової картки платника податків можна пред’явити адміністратору сервісного центру МВС у застосунку Дія.

Фотографію заздалегідь роздруковувати не потрібно. Адміністратор зробить якісне фото на документ при наданні послуги. Отримати посвідчення водія на новому бланку можна у день звернення до сервісного центру МВС. Орієнтовна вартість пластикового посвідчення водія без врахування банківських послуг — 572 гривні, е-посвідчення — 230 гривень. Логістичні послуги оплачуються окремо.

Також можливий обмін посвідчення водія онлайн у кабінеті водія або у застосунку Дії, але лише тим громадянам, у яких відображається документ з фото в електронних реєстрах. Послуга надається Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ, Головним сервісним центром МВС та  за підтримки ДП «Інфотех».

Як обміняти чи відновити посвідчення водія через кабінет водія:

• зайти в кабінет водія;
  • обрати в меню «Електронні послуги» та обрати розділ «Відновлення та обмін посвідчення», натиснути кнопку «Замовити»;
  • обрати причину обміну чи відновлення посвідчення водія (втрата, пошкодження, закінчення терміну дії документа чи зміна персональних даних);
  • оберіть тип посвідчення (пластикове чи е-посвідчення);
  • перевірити персональні дані;
  • поставити підпис, який буде відображатися на посвідченні водія;
  • додати скан копії документі, які підтверджують зміну персональних даних;
  • обрати спосіб отримання (в сервісному центрі МВС або у відділенні Укрпошти чи кур’єром);
  • поставити цифровий підпис;
  • оплатити послугу;
  • слідкувати за статусом заявки у розділі «Мої послуги».

Як обміняти чи відновити посвідчення водія в Дії:

• перейти до меню «Послуги» та натиснути «Заміна посвідчення водія» або натиснути на значок контекстного меню на цифровому водійському та обрати «Замінити посвідчення»;
  • обрати причину заміни документа;
  • підтвердити або вказати місце реєстрації проживання;
  • обрати тип посвідчення: цифрове (Е-посвідчення) чи пластик+цифрове;
  • підтвердити або вказати контактні дані;
  • підписати заяву;
  • сплатити за послугу протягом 10 хвилин;
  • слідкувати за статусом заявки й очікувати сповіщення про готовність чи доставку готового посвідчення водія.

Статуси розгляду заявки обміну посвідчення водія онлайн

Коли людина подає онлайн-заявку на обмін посвідчення водія через електронний кабінет водія, вона проходить спочатку такі етапи:

• заявка відправлена в сервісний центр МВС;
  • заявка отримана в сервісному центрі МВС;
  • взято в роботу.

Після опрацювання заявки адміністратором сервісного центру МВС її статус в розділі «Мої послуги» може змінитись на успішний або не дуже. У статусі це відображається двома способами:

• виготовлено посвідчення водія; або відмовлено у виготовленні посвідчення водія.

Причини відмови можуть бути різними і вони завжди вказані у поясненні до відмови. Кожен користувач Електронного кабінету водія може переглянути свою причину відмови.

У разі успішного розгляду і виготовлення посвідчення водія замовник послуги отримує посвідчення водія або особисто у сервісному центрі МВС, який обрав при оформленні заявки, або через посилку АТ «Укрпошта». Якщо замовлення включає логістичні витрати, то в розділі  «Мої послуги» біля слова «Доставка», з’явиться трек-номер (ТТН) відправлення. Відповідно, водій може самостійно відслідковувати посилку через сервіси національного поштового оператора.

Тільки після отримання посвідчення водія або посилки статус в розділі «Мої послуги» може змінитись на «Опрацьовано». Одразу ж новий документ автоматично підтягнеться до застосунку Дія та Електронного кабінету водія та відображатиметься правильно.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.