Податок на нерухомість
Податок на нерухомість
Податок на нерухомість в Україні введено в 2013 році. Він передбачає оподаткування "зайвих" квадратних метрів - надлишкової площі, що перевищує встановлені норми.
Цей податок має сплачувати людина, на яку оформлений особовий рахунок. Якщо у будинку чи квартири є кілька власників, то кожен з них платить частину відповідно до своєї частки або, за домовленістю, - один з них. Сума податку залежить саме від кількості понаднормових квадратних метрів, а не від того, скільки осіб зареєстровані у житловому приміщенні. Вік платника теж не має значення: пенсіонери зобов’язані платити на загальних підставах, без будь-яких знижок, а за неповнолітніх власників сплачуть їхні батьки чи опікуни. Іноземці, які є власниками житлової нерухомості в Україні і мають понаднормову площу в ній, оподатковуються на загальних підставах.
Пільги зі сплати податку.
Відповідно до підпункту 266.4.1. пункту 266.4. Податкового кодексу України пільги для власників житлової нерухомості для фізичних осіб - платників податку встановлюються:
- для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;
- для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;
- для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).
Для отримання податкового повідомлення - рішення про нарахування податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, прохаємо звернутися до виконавчого комітету Білицької селищної ради, (сектор містобудування,архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства) та ЦОП Кобеляцької ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області.
Сподіваємося на розуміння та своєчасну сплату.