Антон Чубенко ознайомився з роботою закладів профтехосвіти у Полтавській громаді
Антон Чубенко ознайомився з роботою закладів профтехосвіти у Полтавській громаді

Заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко та директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковский ознайомилися з роботою закладів профтехосвіти в Полтавській громаді. Зокрема з робочим візитом побували в Полтавському професійному ліцеї, Полтавському професійному ліцеї сфери послуг та Полтавському вищому професійному училищі імені А. О. Чепіги.
У фокусі – питання підготовки до нового навчального року, безпека учасників навчального процесу, енергоефективність, передача в комунальну власність.
Полтавський професійний ліцей здійснює підготовку кваліфікованих робітників для будівельної галузі, громадського харчування, інших галузей економіки, загальних професій електротехнічного виробництва.
У ліцеї обладнали 15 навчальних кабінетів, 5 навчально-виробничих майстерень, 3 лабораторії. Заклад тісно взаємодіє із потенційними роботодавцями.
Ліцей бере участь в інвестиційних проєктах та програмах розвитку освітнього середовища – ідеться про участь у конкурсному відборі на створення навчально-практичного центру за професією «електрогазозварник».
Заклад має 2 укриття, обладнаний альтернативними джерелами живлення.
Державний професійно-технічний навчальний заклад «Полтавське вище професійне училище імені А. О. Чепіги» здійснює підготовку кваліфікованих робітників для громадського харчування, будівельної галузі, автомобільного транспорту, сфери обслуговування.
Також тут здійснюють підготовку фахового молодшого бакалавра за спеціальністю «харчові технології». В училищі надаються послуги як з первинної професійної підготовки, та і з перепідготовки та підвищення кваліфікації дорослого населення.
В училищі облаштували 22 навчальні кабінети, 1 профільний, обладнаний мультимедійними комплектами та сучасним технічним обладнанням, 8 навчально-виробничих майстерень, 4 лабораторії, 1 комп’ютерний кабінет.
Підготовка робітничих кадрів здійснюється для 85 підприємств-замовників.
Заклад має 2 укриття, забезпечений альтернативними джерелами живлення.
Полтавський професійний ліцей сфери послуг здійснює підготовку кваліфікованих робітників для швейної промисловості та сфери послуг за професіями швачка, кравець, закрійник, перукар, візажист, манікюрник.
Для забезпечення навчально-виробничого процесу в ліцеї обладнали 8 навчальних кабінетів. На його базі функціонує навчально-практичний центр з підготовки робітників за професією «Швачка. Кравець. Закрійник». Налагоджено тісну співпрацю з роботодавцями.
Заклад є учасником проєкту розвитку ПРООН у межах програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Німеччини (здійснено підготовку 13 осіб з професії «кравець» за короткотерміновими програмами навчання із залученням підприємства-замовника робітничих кадрів), програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України».
Заклад має підвальне приміщення, обладнане під найпростіше укриття, забезпечений генератором.
«Професійно-технічна освіта переживає якісні зміни. Це стосується і матеріально-технічної бази, і затребуваності. Нині заклади профтехосвіти області – учасники міжнародних та всеукраїнських проєктів у сфері освіти. Вони тісно взаємодіють із потенційними роботодавцями, – зауважив Антон Чубенко. – Під час зустрічі ми детально проаналізували роботу кожного закладу, пропрацювали найбільш необхідні потреби і можливості їхнього вирішення. Розвиток профтехосвіти – це один із пріоритетів розвитку на рівні як держави, так і області».