БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

Полтавщина на 10 місці в рейтингу областей із виконання Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору

Дата: 08.08.2024 14:28
Кількість переглядів: 262

Полтавщина на 10 місці в рейтингу областей із виконання Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору

 

Нарада (10)

Під головуванням першого заступника начальника Полтавської ОВА Богдана Корольчука відбулася нарада щодо організації та результатів впровадження Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

Учасники наради проаналізували виконання Плану заходів у 2023-2024 роках та подання пропозицій до Плану на 2025-2026 роки.

«У 2009 році з ратифікацією Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю Україна зобов’язалася забезпечувати права і свободи осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення, створюючи безбар’єрне, безпечне, універсальне середовище для їх самостійності й незалежності, свободи робити власний вибір, – зауважив Богдан Корольчук. – Завдання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні виконуються на місцевому, регіональному й державному рівнях».

Про виконання Плану заходів подається щоквартальна звітність.

Заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської ОВА Ірина Особік розповіла про звітність громад області у «Системі стратегічного планування, моніторингу та оцінки на основі принципів управління, орієнтованих на результат».

«План заходів сформований за 6 напрямами Національної стратегії. Якість виконання поставлених завдань визначають затверджені кількісні та якісні показники, яких маємо досягти спільними зусиллями, – розповіла Ірина Особік. – Стан виконання окремих заходів став критерієм для визначення рейтингу регіонів. Полтавщина на 10 місці в рейтингу областей із виконання Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору».

Полтавська ОВА вже сформувала пропозиції до Плану заходів на 2025-2026 роки, комунікаційний план взаємодії для втілення заходів, створила робочу групу громадських експертів для формуванні державної політики на платформі міністерства та у вирішенні питань місцевого рівня.

Нині на громади скеровано максимальну увагу. Вони мають забезпечити безбар’єрні маршрути у своїх населених пунктах, безбар’єрні території та доступні об’єкти соціальної сфери, доступні медичні, освітні, культурні, адміністративні й інші послуги, безбар’єрний та надійний захист цивільного населення в умовах війни, доступний маршрут доказової реабілітації для військових і ветеранів війни, безбар’єрне житло для тимчасового проживання ВПО з інвалідністю, доступні робочі місця для людей з інвалідністю, доступний транспорт та безбар’єрне міжміське сполучення тощо.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь