Торгівля людьми та дітьми в умовах війни: ризики та протидія
Торгівля людьми та дітьми в умовах війни: ризики та протидія
Загроза потрапити в ситуації торгівлі людьми набагато ближче, ніж здається. Ця історія не завжди пов’язана з агресивним викраденням та ситуаціями з голівудських фільмів. Небезпека може очікувати людину і під час невимушеного знайомства в Інтернеті та запрошення на каву, під час працевлаштування закордоном або туристичної поїздки – все що може призвести до незаконного обмеження волі люди з метою її експлуатації та отримання вигоди.
Чоловіки й жінки, люди різного віку і з різним рівнем освіти, мешканці сіл і міст — єдиного портрета постраждалого від торгівлі людьми немає. Ним може стати будь-хто як в Україні, так і за кордоном.
Для злочинців — це величезні гроші, для людей — страждання, втрачене здоров’я і навіть життя…
Тож якщо Ви зазнали таких злочинних дій, як: примусова праця, рабство, сексуальна експлуатація, використання у порнобізнесі, використання у жебрацтві, втягнення в злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, продаж дитини, примусова вагітність, вилучення органів, проведення дослідів над вашим тілом, Ви можете звернутись за допомогою, як особа постраждала від торгівлі людьми.
1547 - Гаряча лінія для постраждалих від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, дитячого насильства;
0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) - Національна «гаряча лінія» із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
0 800 23 102 - Безоплатна правнича допомога;
+38 044 253 75 89 або 0 800 501 720 - «Гаряча лінія» Уповноваженого з прав людини.
Встановлення статусу особи постраждалої від торгівлі людьми – це повноваження районних військових адміністрацій, які реалізуються через Управління соціального захисту населення.
Також, в Полтавській області БО «Світло надії» реалізує низку проєктів, мета яких: ідентифікувати у громадах та надати комплексну підтримку постраждалим від торгівлі людьми та трудової експлуатації.
Організація має потужну основу для можливостей широкого надання послуг, щоб повернути постраждалих до звичного життя.
Жінки, чоловіки, діти зможуть безкоштовно отримати послуги психологічної підтримки, соціальної реінтеграції, а також матеріальну допомога, згідно індивідуальних потреб кожного постраждалого.
Для комунікації з БО «Світло надії», особи які опинились в ситуаціях торгівлі людьми та постраждали від них, можуть залиште свій запит
https://www.lightofhope.com.ua/contact-us i фахівці звʼяжуться з Вами.
Або зателефонуйте - 050 060 60 81.
Графік роботи: пн-пт з 9:00 до 17:30.
Для тих кому близька тема протидії торгівлі людьми, нагадуємо, що у вільному доступі є Онлайн курсу від Міжнародної організації з міграції «Протидія торгівлі людьми» для держслужбовців, в якому зібрано кращий теоретичний матеріал і приклади життєвих кейсів з необхідністю приймати рішення (за посиланням https://ctcourse.org.ua/)
А також, МБФ «Карітас України» запустив на освітній платформі Prometheus безплатний курс «Торгівля людьми: як захистити себе та близьких», який буде корисним як для молоді, дітей та підлітків, так і для батьків та педагогів, – для кожного та кожної, хто хоче захистити власне життя та здоров’я, а також убезпечити рідних і друзів.
https://prometheus.org.ua/course/course-v1:Prometheus+HTHT101+2024_T1
Люди – не товар! Життя та свобода кожного – найвища цінність!