БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

Шахрайства з виплатами: у кіберполіції назвали «червоні прапорці», що свідчать про обман

Дата: 20.09.2024 09:35
Кількість переглядів: 67

Шахрайства з виплатами: у кіберполіції назвали «червоні прапорці», що свідчать про обман

 

Картка

Зловмисники паразитують на тяжкому становищі українців і під приводом надання благодійної допомоги  виманюють чутливі дані. Кіберполіція нагадала, як розпізнати шахраїв, та чому не варто відправляти незнайомцям в інтернеті копії документів.

Як розповів в ефірі Національного телемарафону  речник Департаменту кіберполіції Національної поліції України Артем Олещенко, багато людей в умовах повномасштабного вторгнення потребують підтримки, чим і користуються злочинці.

 

  • Аби уникнути шахрайських пасток, правоохоронець радить замість переходу за посиланням самостійно знайти офіційні ресурси вказаних у цих повідомленнях організацій і перевірити, чи є там інформація про такі види виплат.

 

  • «Якщо така програма допомоги існує, про це обов’язково буде вказано на офіційних ресурсах цієї організації чи установи», - зазначає Олещенко.

 

-  Окрім цього поліцейський зазначив, що уряд або благодійні організації зазвичай лише повідомляють громадянам про існування різноманітних програм допомоги, але не наполягають на її отриманні.

 

«Державні органи, наприклад, інформують щодо державних програм про допомогу, але не переконують і не спонукають до того, щоб ви обов’язково нею скористалися. Тобто, якщо вас хтось дуже наполегливо переконує перейти за посиланням і ввести свої персональні дані для того, щоб на карту отримати зарахування грошей, - це вже привід насторожитися й звернути увагу на те, з ким саме ви спілкуєтеся», - розповів поліцейський.

 

  • Окремо правоохоронець застеріг людей від пересилання фото чи копій своїх документів невідомим співрозмовникам в інтернеті, адже їх можуть використати зловмисники в своїх цілях.

 

 Нагадуємо, якщо ви вже постраждали від дій аферистів, зверніться до кіберполіції, скориставшись формою звʼязку на нашому сайті.

Найпоширеніші злочинні схеми:

  • вимаганням коштів з родин загиблих оборонців під виглядом сплати «боргів» та вимагання коштів з військовослужбовців за набито борги їх родичів;
  • вимагання коштів з військовослужбовців за надумані «борги»;
  • вимагання коштів з родичів загиблих військовослужбовців нібито за повернення їх з російського полону;
  • фінансове шахрайство, пов’язане з вимаганням коштів з родичів зниклих безвісти або полонених військовослужбовців;
  • вимагання коштів з родичів зниклих безвісти військовослужбовців, які нібито потребують вартісного лікування.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь