Команда Полтавської ОВА взяла участь у Координаційній зустрічі партнерських організацій та UN агенцій Полтавської, Кіровоградської та Черкаської областей
Команда Полтавської ОВА взяла участь у Координаційній зустрічі партнерських організацій та UN агенцій Полтавської, Кіровоградської та Черкаської областей
Відбулася загальна Координаційна зустріч партнерських організацій та UN агенцій Полтавської, Кіровоградської та Черкаської областей.
Від Полтавщини участь у заході взяли заступник начальника Полтавської облвійськадміністрації, керівник Координаційного центру підтримки цивільного населення при ПОВА Володимир Василенко, директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко та тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та ВПО Сергій Апряткін.
Говорили про потреби та пріоритети кожного регіону в сфері гуманітарного забезпечення. Зокрема про підтримку внутрішньо переміщених осіб.
ВПО залишаються однією з найбільш численних уразливих категорій населення області. Майже 47 тисяч сімей, що знайшли прихисток на Полтавщині, отримують державну допомогу на проживання. За останній період область прийняла понад 7 тисяч осіб. Для їх розміщення активно використовуються місця тимчасового проживання, яких в області 64. Наразі там проживає 3,6 тисячі осіб.
«Ми розуміємо, що МТП – це лише тимчасове рішення. Тому облвійськадміністрація активно розвиває партнерство з донорськими фондами, спрямованими на вирішення питання забезпечення житлом. Маємо ряд цільових бюджетних програм, відпрацьовуємо перспективи будівництва об’єктів. Також з територіальними громадами проведено значну роботу щодо формування фондів тимчасового та соціального житла, зроблено аналіз об’єктів відумерлої спадщини та житлових об’єктів, які можуть бути використані для проживання ВПО, у разі підтримки в проведенні ремонтних робіт та облаштування», – розповів Володимир Василенко.
Виокремив Володимир Василенко і основні напрями підтримки постраждалого населення області, які потребують участі та допомоги партнерів.
«Надання гуманітарної допомоги, взаємодія за компонентом швидкого реагування на акти агресії ворога, реалізація довготривалих програм підтримки процесів інтеграції (ваучери на оренду житла, компенсація витрат на жкп, підтримка відкриття власної справи тощо), вирішення житлових питань ВПО на довготривалу перспективу, посилення спроможності тергромад забезпечувати швидке реагування та посилювати якість надання сервісів», – зазначив Володимир Василенко.
Представники трьох регіонів сформували конкретні запити для визначення пріоритетів майбутньої співпраці та напрямів підтримки.