БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

Полтавщина є зразковим регіоном для України в тому, як саме будується та реалізується політика щодо ВПО, – Ірина Верещук

Дата: 18.10.2024 08:25
Кількість переглядів: 59

Полтавщина є зразковим регіоном для України в тому, як саме будується та реалізується політика щодо ВПО, – Ірина Верещук

 

Східноукраїнськоий Форум Рад ВПО 1

Перша робоча поїздка Ірини Верещук на посаді заступниці керівника Офісу Президента України – на Полтавщину. Спільно з начальником Полтавської ОВА Філіпом Проніним долучилися до масштабної події – Східноукраїнського форуму рад ВПО, який приймає наша область. Центральною темою стало забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Також приділили увагу працевлаштуванню й соціальному захисту.

«Ради ВПО є унікальним інститутом. Вони адвокатують інтереси внутрішніх переселенців перед владою, донорами та громадськими організаціями. Це дуже важливо для інтеграції переселенців у громади. Ради ВПО довели свою життєздатність, бо по країні їх вже близько 900. Це сила, яка покликана захищати мільйони ВПО, – наголосила Ірина Верещук. – Полтавщина є зразковим регіоном для України в тому, як саме будується та реалізується політика щодо ВПО. Діє обласна програма підтримки ВПО. Є хороші інструменти, які варто масштабувати на всю Україну».

Філіп Пронін наголосив, що Полтавщина стала першою областю, яка створила ради ВПО у всіх громадах.

«Маємо найбільший показник за кількістю рад ВПО в Україні. Також у регіоні триває комплексна робота у межах цільової програми, мета якої – максимальна підтримка людей, які знайшли прихисток у нашому регіоні, – розповів Філіп Пронін. – Завдяки співпраці з міжнародними партнерами працюємо над розширенням і поліпшенням мережі місць проживання ВПО. І вже маємо успішні приклади. Не менш важливою є ініціатива команди Полтавської ОВА щодо використання фонду відумерлої спадщини для створення житлових приміщень. Після моніторингу виявили понад сотню потенційних об'єктів, серед яких уже понад 30 громади прийняли до комунальної власності».

Виконавча директорка Благодійної організації «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Валерія Вершиніна розповіла, що це другий такий форум, який проводять в Україні.

«Коли ми тільки починали ідею створення рад, найбільше нас цікавило: які будуть зміни у реальному житті? Що наша робота може принести громаді? Коли ти працюєш з гуманітарною допомогою, то там все зрозуміло. А коли ти працюєш на рівні адвокації, на рівні розробки якихось програм – це довгий процес. Від того моменту, коли напрацьовується якась ідея, до моменту, коли людина скаже: «В моєму житті стало трохи легше» може минути пів року, може – рік. Робота людей, які долучаються до діяльності рад ВПО, залишається непомітною. Ми вдячні вам, що ви працюєте, за ваші зусилля, за ваші намагання зробити життя людей у вашій громаді кращим. Полтавщина однією із перших доєдналася до роботи рад ВПО», – сказала Валерія Вершиніна.

Спілкування у форматі відкритого мікрофона, панельні дискусії та обмін досвідом – форум став місцем для пошуку дієвих рішень, які допоможуть рухатися вперед. Серед учасників заходу – голови й учасники рад ВПО із Запорізької, Донецької, Луганської, Харківської, Дніпропетровської областей.

Також Ірина Верещук та Філіп Пронін поспілкувалися з внутрішньо переміщеними особами, які проживають у гуртожитках одного з вишів області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь