Формування безпечного освітнього простору та безперервного навчального процесу – пріоритет обласної влади
Формування безпечного освітнього простору та безперервного навчального процесу – пріоритет обласної влади
28 жовтня на виконання доручення начальника Полтавської обласної військової адміністрації відбулася координаційна нарада щодо формування безпечного освітнього простору, безперервного навчального процесу, а також перспектив проведення вступних випробувань 2025 року. Ці питання – пріоритет обласної влади.
До участі в ній долучилися керівництво Харківського національного центру оцінювання якості освіти, заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, директор Департаменту освіти ОВА Євген Кончаковський, освітяни.
Разом із керівниками місцевих органів управління освітою, очільниками закладів вищої освіти обговорили вищевказані моменти. Зауважили, що вперше НМТ проводили в укриттях. Це дало змогу дітям максимально комфортно, а головне безперервно та стресостійко скласти тестування.
«В області успішно реалізували комплекс завдань щодо організації проведення національного мультипредметного тесту-2024. Збільшили кількість ТЕЦ, відпрацювали безпекові моменти. – зауважив Антон Чубенко. – Разом із тим, готуючись до проведення НМТ-2025 маємо врахувати низку нових завдань, і критично проаналізувати: де, що та на якому рівні мусимо підсилити, на які показники звернути увагу. Зауважу, що формування безпечного освітнього простору та безперервності навчального процесу – пріоритет. На прикладі НМТ-2024 бачимо, наскільки важливою є неперервність, коли не зважаючи на тривоги, діти продовжують працювати».
Із урахуванням досвіду проведення зовнішніх вступних випробувань у 2024 році на нараді розглянули актуальні питання формування оптимальної мережі тимчасових екзаменаційних центрів. Також у фокусі діалогу – дотримання безпекових вимог. Обговорили перспективи забезпечення комп’ютерною технікою з відповідними технічними характеристиками, яка буде використана для проведення тестування, а також готовність до можливого збільшення кількості учасників НМТ-2025.
«За сприяння Полтавської обласної військової адміністрації вирішили низку актуальних організаційних питань. Усі учасники процесу доклали максимум зусиль, щоб попри війну, повітряні тривоги і всі виклики часу усі охочі мали змогу успішно та безпечно пройти національне мультипредметне тестування» – сказав Олександр Сидоренко.
Антон Чубенко зауважив, що за підсумками координаційної наради сформують робочий план. У ньому будуть зафіксовані як пропозиції, так і зауваги із подальшим напрацюванням спільної концепції для успішного проведення НМТ у 2025 році.