Люди, які пережили насильство, повинні відчувати підтримку, отримувати допомогу та почуватись у безпеці, – Володимир Василенко
Люди, які пережили насильство, повинні відчувати підтримку, отримувати допомогу та почуватись у безпеці, – Володимир Василенко
У Полтавській обласній прокуратурі відбулося чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з протидії кримінальним правопорушенням, пов’язаним із домашнім насильством. Участь у ньому взяв заступник начальника ПОВА Володимир Василенко.
Говорили про виклики, які постають під час реалізації повноважень щодо протидії та запобіганню домашньому насильству й шляхи підвищення ефективності діяльності у вказаній сфері. Окрему увагу приділили питанню покращення взаємодії відповідних органів, установ й громадських організацій.
«Спільними зусиллями облвійськадміністрації, громад та підтримки міжнародних і громадських організацій на Полтавщині вдалося створити ефективну мережу загальних та спеціалізованих служб підтримки для постраждалих осіб. Взаємодію та співпрацю між суб’єктами здійснюємо в оперативному режимі, обмінюємося інформацією, проводимо спільні заходи, сприяємо в реалізації ініціатив та проєктів. Особливу увагу приділяємо підвищення фахового рівня посадових осіб, до компетенції яких належить організація та безпосередня реалізація відповідних програм. Усі дії спрямовані на підвищення якості допомоги, що надається постраждалим. Люди, які пережили насильство, повинні відчувати підтримку, отримувати допомогу та почуватись у безпеці», – зазначив Володимир Василенко.
Протягом 2024 року прокурори Полтавщини направили до судів 441 обвинувальний акт та 4 клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру стосовно осіб, яким інкримінують скоєння домашнього насильства.
«З огляду на особливий психологічний стан, у якому перебувають потерпілі від домашнього насильства, дійсно, важливе значення має своєчасність надання їм підтримки та допомоги. Стабілізація психологічного стану та забезпечення базових потреб дає можливість людям бути активними учасниками кримінального провадження, без остраху свідчити та надавати докази», – наголосив заступник керівника Полтавської обласної прокуратури Ілля Титарчук.
Учасники Міжвідомчої робочої групи з протидії кримінальним правопорушенням, пов’язаним із домашнім насильством, визначили заходи для підвищення в області рівня координації взаємодії між правоохоронними органами, органами влади та громадськими організаціями з метою посилення ефективності протидії та запобігання кримінальним правопорушенням, пов’язаним з домашнім насильством.